reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niejadki

Przynajmniej Nutramigen i Sinlac je... Z Kubą też to przerabiałam, oprócz tego Nan HA a teraz Humana SL, no i nic:crazy: nawet nie chce spróbować. Dzisiaj zjadł 4 łyżeczki warzywek, kilka łyżeczek (chyba ok 3)startego jabłuszka i kilka łyżeczek jogurtu zmieszanego z kaszką jabłkową. Też mi ręce opadają ale tak sobie myślę, że może to przez ząbki, które mu wychodzą?:confused2:sama już nie wiem...
 
reklama
U nas również w podobnym wieku nastapił "kryzys" jedzeniowy. Córka rzucała się przy posiłku, nie mogła usiedzieć... U nas jedynym co się sprawdziło to zainteresowanie czymś malucha, niestety w naszym przypadku jest to telewizor i tylko podczas trwania reklam...:zawstydzona/y: Ale je wtedy..;-) tzn nie polecam akurat telewizora, bo sama wiem że to zła metoda, ale może spróbujesz zainteresować czymś innym synka...np. jakieś ulubione piosenki...

A jeśli i to się nie sprawdzi dawałabym dziecku po prostu to co będzie chciało jeść... np. chlebek...
 
Moja 11 miesięczna córka też niewiele je. Nawet danonki przestały jej smakować. Za to Kubusie może pić bez przerwy. Nie chce jeść rosołku, który tak wcześniej lubiła. Trochę się martwię. Może macie sposoby na takie niejadki?
 
Mam podobny problem z moim synkiem, choć skończył już dwa lata. Od jakiegoś czasu posiłki stały się otwartą walką… Próbuję go nie zmuszać do jedzenia, wiem, że to może tylko zaszkodzić, ale martwi mnie gdy nic nie je… Upiera się że nie będzie jadł obiadu, tylko chce danonka… mówienie że dostanie jak zje obiad nic nie pomaga, podziubie tylko kotleta i mówi że nie chce… nie wiem czy powinnam być konsekwentna i mu nie dawać danonka jak nie zje obiadu, z drugiej strony może lepiej jak zje tego danonka niż nic, no i nie wiem co zoribć…
 
ja to w kolko gotuję zupke pomidorowa byle Staś jadł, innych na razie nie tyka… mam nadzieję że z tego wyrosnie. i ze zacznie wreszcie jadac w przedszkolu, w ogole nie chce tam jesc. macie jakies pomysły jak temu zaradzic? nie zmuszaja go tam do jedzenia, ale martwi mnie ze tak długo nic nie je, tylko potem cos slodkiego na podwieczorek. myslicie że cos da się zrobić? ze mu to przejdzie i któregos dnia po prostu zacznie jesc?
 
Problemy z niejadkami to chyba temat stary jak świat :) Moja mama lubi opowiadać, że ja swojego czasu jadałam tylko i wyłącznie słone paluszki :) Ja ze swoimi synkami też przez to przechodziłam, do tej pory młodszy (6 lat) marudzi przy jedzeniu. Nie chcą to nie jedzą, nie ma dla mnie problemu, choć oczywiście wtedy o słodyczach nie ma mowy ;) Myślę, że oszczędziło mi to wielu stresów związanych z posiłkami, a chłopcy są mimo wszystko zdrowi i silni :) Tak więc drogie mamy, dzieci nie zginą ;) jest wiele forów na ten temat, na tym wypowiadają się często specjaliści: Smyk
 
Mnie denerwuje jak słyszę, że ktoś zmusza dziecko do jedzenia. Dziecko swój rozum ma, może nie mieć ochoty na jedzenie tak jak i my, prosta sprawa. Ja nei cierpiałam jak mnie ktoś zmuszał do siedzenia nad talerzem. Rozumiem, że to może być poważny problem, ale spróbujmy zrozumieć nasze dzieci ;) Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Po prostu Twoje dziecko ma złe dni. Nie każdy człowiek ma codziennie fazę na jedzenie, czasem dzieci tak jak my nie mają apetytu lub po prostu nie chcą jeść, bo mają tzw. "focha" :-)
Odczekaj kilka dni, jeśli to nie będzie robiło efektów, po prostu idź do lekarza, który przepisze wam odpowiednie leki na apetyt ;-)
 
Witam moje dziecko ma 9 miesięcy i przestał jeść mleko pluje na jego widok nie ma nawet mowy aby włożyć je do buzi ani z butelki ani łyżeczką żadnych kaszek może 2 łyżeczki i krzyczy rzuca się pluje a jest głody bo w nocy nic nie je pije herbatkę tylko i rano do południa może nic nie jeść i czsem nie je bo nie da się wcisnąć nic do buzi.. jedynie zje danonka zupkę i to nie chętnie troszkę a poza tym nic mlecznego nawet budyń nie smakuje ani makaron z mleczkiem a zupy to tez bardziej domowe chętniej je nic jego. i Co my mamy zrobić bo on nic mlecznego nie je poza danonkiem raz dziennie.. proszę o rady bo mój maluszek głodny jest ciągle i waży 8 kg a ma 9 miesięcy
Witam serdecznie!
Ja również mam problem bo moje maleństwo od 4 miesiąca tez nie chce jeść mleczka z butelki,nawet herbatki nie chce pić,je kaszki na gęsto z łyżeczki i to chętnie ma teraz pół roczku i waży tylko 6400 gram mało przybiera na wadze już sama nie wiem co mam robić proszę pomóżcie,pozdrawiam:-)
 
reklama
Witam moje dziecko ma 9 miesięcy i przestał jeść mleko pluje na jego widok nie ma nawet mowy aby włożyć je do buzi ani z butelki ani łyżeczką żadnych kaszek może 2 łyżeczki i krzyczy rzuca się pluje a jest głody bo w nocy nic nie je pije herbatkę tylko i rano do południa może nic nie jeść i czsem nie je bo nie da się wcisnąć nic do buzi.. jedynie zje danonka zupkę i to nie chętnie troszkę a poza tym nic mlecznego nawet budyń nie smakuje ani makaron z mleczkiem a zupy to tez bardziej domowe chętniej je nic jego. i Co my mamy zrobić bo on nic mlecznego nie je poza danonkiem raz dziennie.. proszę o rady bo mój maluszek głodny jest ciągle i waży 8 kg a ma 9 miesięcy
Kochana to mamy chyba ten sam problem ja również jestem bezradna,ale moje dziecko je wszystko tylko łyżeczką a twoje nie,no nie wiem co by tu doradzić,moja je,ale mało przybiera na wadze,już sama nie wiem co mam robić:(
 
Do góry