reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowlę dużo śpi

Belzaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Luty 2023
Postów
298
Miasto
Gdańsk
Moja 5 miesięczna córka ostatnio bardzo dużo śpi, wieczorem kładę ją po godzinie 18.00 budzi się z reguły o 5 rano na karmienie, później o 7.00 budzi się i niby jest wyspana ale ponownie idzie na godzinną drzemkę koło godziny 10.00, później ponownie zasypia o godzinie 14.00 i śpi do 16.00 czasem 16.30 jak sądzicie czy powinnam się martwić tym, że tyle śpi? Czy cieszyć, że mam więcej czasu dla siebie?
 
reklama
Moja 5 miesięczna córka ostatnio bardzo dużo śpi, wieczorem kładę ją po godzinie 18.00 budzi się z reguły o 5 rano na karmienie, później o 7.00 budzi się i niby jest wyspana ale ponownie idzie na godzinną drzemkę koło godziny 10.00, później ponownie zasypia o godzinie 14.00 i śpi do 16.00 czasem 16.30 jak sądzicie czy powinnam się martwić tym, że tyle śpi? Czy cieszyć, że mam więcej czasu dla siebie?
A jak się zachowuje jak nie śpi? Aktywna? Radosna? Czy ospała?
 
Jak syn miał 5 msc to okna aktywności w dzień też miał ok 2h 🙂
W nocy spał słabo i nadal śpi słabo ale to chyba taki typ więc może jesteś szczęściarą 🤪
Jak się niepokoisz to zawsze możesz zrobić morfologię i poziom ferrytyny żeby wykluczyć anemię.
A jesteś kp czy mm?
Karmię piersią, we wtorek mamy wizytę u pediatry więc dla swojego spokoju zrobimy badania.
 
Moja 5 miesięczna córka ostatnio bardzo dużo śpi, wieczorem kładę ją po godzinie 18.00 budzi się z reguły o 5 rano na karmienie, później o 7.00 budzi się i niby jest wyspana ale ponownie idzie na godzinną drzemkę koło godziny 10.00, później ponownie zasypia o godzinie 14.00 i śpi do 16.00 czasem 16.30 jak sądzicie czy powinnam się martwić tym, że tyle śpi? Czy cieszyć, że mam więcej czasu dla siebie?
Mój syn w tym wieku miał dokładnie takie same godziny aktywności i snu :) Oczywiście jak coś Cię martwi, to skonsultuj się z lekarzem, ale nie ma co się martwić na zapas.
 
Moja 5 miesięczna córka ostatnio bardzo dużo śpi, wieczorem kładę ją po godzinie 18.00 budzi się z reguły o 5 rano na karmienie, później o 7.00 budzi się i niby jest wyspana ale ponownie idzie na godzinną drzemkę koło godziny 10.00, później ponownie zasypia o godzinie 14.00 i śpi do 16.00 czasem 16.30 jak sądzicie czy powinnam się martwić tym, że tyle śpi? Czy cieszyć, że mam więcej czasu dla siebie?
DZieci mają różne fazy :) ja bym się cieszyła. Im wiecej aktywności między drzemkami, tym bardziej się męczy. Moj syn potrafi isć spać godzinę po poranbej pobudce. Z mojej perspektywy, to te drzemki są podobne co u nas, a syn ma 7m.
 
Moja 5 miesięczna córka ostatnio bardzo dużo śpi, wieczorem kładę ją po godzinie 18.00 budzi się z reguły o 5 rano na karmienie, później o 7.00 budzi się i niby jest wyspana ale ponownie idzie na godzinną drzemkę koło godziny 10.00, później ponownie zasypia o godzinie 14.00 i śpi do 16.00 czasem 16.30 jak sądzicie czy powinnam się martwić tym, że tyle śpi? Czy cieszyć, że mam więcej czasu dla siebie?
Moja córka mniej więcej w tym wieku miała fazę, że spała dobrze w nocy i miala drzemki równo co 2h. Jak w zegarku. Akurat była po badaniach i wiadomo było, że ok. Też pytałam lekarza, wszystko ok. No ale też nadziwić się nie mogłam.
Jeśli jest aktywna i wesoła, to się nie martw. Oczywiście przy okazji warto spytać pediatrę, ale tak jak ktoś wyżej pisał - dzieci mają swoje fazy. Potem znów było inaczej 🤪 ja to czasem obwiniam skok lub po skoku rozwojowym takie nadmierne spanie... Ale nie każdy wierzy w teorię skoków. Ciesz się i korzystaj 😆
 
Zazdroszczę Ci i to bardzo. Mój syn też ma 5 miesięcy i to jest istny ogień. Zasypia po 23 śpi do 6 i raz w nocy przebudzi się. W dzień tylko 3 drzemki max po 20 minut. Chyba, że na spacerze na dworzu to potrafi spać nawet 2 godziny. Także wygrałaś w totolotka :)
 
reklama
Ciesz się!! Mój 3 msc syn śpi w dzień max. 1.5 h w trzech drzemkach po 30 min. I dwie z nich namnie a jedną w wózku. Także gdyby mój spał tyle co twój to bym sobie zecie nowe ułożyła 😅
 
Do góry