reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niezstąpione Jądro / Wodniak

Ja mam ten problem u Stasia, tzn z niezstąpionym jąderkiem. Powiedział nam lekarz, że po roku się pytać w poradni chirurgicznej i wiąże to się z szybkim zabiegiem... Szczerze mówiąc boję się tego, dlatego fajnie by było gdyby napisała tu jakaś mama, której synek jest po takim zabiegu, jak to wygląda, czy to boli dzieciaczka, jak zachowują się szwy itp
 
reklama
Mój dzidziuś ma wodniaczki jąderek,pediatra zalecila nprzy przewijaniu jak to okresliła"układac jajka do góry":tak:wtedy płyn szybciej spływa,ale nie jest to nic grożnego,większość dzieci to ma i do drugiego roku zycia się wchłania:-)więc nie ma się czym martwic.Jest to poprostu płyn który sie zebrał jeszcze w życiu płodowym malca:sorry2:Co do jąderka niezstapionego to moja koleżanka miała ten problem i podobno lekarz cos ponaciskał w pachwinkach i sie samo zstąpiłlo:szok:nie wiem gdzie i jak naciskał bo bym oczywiście podała instruktarz
 
Jeśli jąderko nie jest za wysoko, to rzeczywiści naciskanie pomaga, u nas niestety jest za wysoko:sorry:
 
Witam wszystkich oglądających ten temat!:-) Mój synuś siedział cały czas w moim brzuszku (mielismy ułożenie pośladkowe- przez to cesarskie cięcie), i miał wodniaki. Pani doktor kazała mi podkładać pod "jajeczka" maluszka rulonik ale z czego ja mam to zrobić? Czy ktoś z was miał ten problem? gaza zwinięta w rulonik spada? Jak sobie z tym poradzić? kompletnie nie mam pomysłu na to co mu podłożyć, żeby były wyzej jego klejnoti i ta woda opadła. czekam na odp. Pozdrawiamy;-)
 
idz do apteki i sie zapytaj morze majo na sprzedarz takie rzeczy kolerzanka cos podobnego kupowala a czego dzis niema wiec sprubuj morze akurat
 
Powstają podczas rozwoju płodowego u chłopców, kiedy jądro wędruje z jamy brzusznej do worka mosznowego. Na skutek zaburzeń rozwojowych w obrębie osłonek jądra gromadzi się nadmiar płynu. Po urodzeniu jedno jądro lub oba są większe niż normalnie, ale nie powodują dolegliwości.

W okresie niemowlęcym wodniak jądra zanika przeważnie samoistnie. Należy jedynie przy każdej zmianie pieluszek układać jądra ku górze, aby nadmiar płynu przemieszczał się w dół i aby z powodu ucisku nie doszło do zmian zapalnych.

Jeżeli w toku rozwoju płodowego dziecka powstanie wodniak powrózka nasiennego (objawy podobne do przepukliny pachwinowej), wymaga to leczenia chirurgicznego stosunkowo wcześnie, zanim wystąpią powikłania spowodowane przewlekłym uciskiem na nasieniowody lub jądra.
 
Mój maluszek miał podobną sytuację.Groził Mu zabieg chirurgiczny gdyby wszystko nie wróciło do normy. :-( U Niego wodniaczki raz były widoczne,raz zanikały.Koleżanka poradziła mi,żebym za każdym przewinięciem podnosiła jąderka do góry i na takie zakładałam pieluszkę.W naszym przypadku to pomogło.Takie układanie jąderek nic nie zaszkodzi,a wręcz przeciwnie może tylko pomóc.U nas wodniaczek wchłonął się całkowicie.:tak:
 
Karolek ma 4 miesiace i tez ma wodniaczka.Chirurg powiedział ze ma czas do 1 roku życia na wchłoniecie...trzeba tylko go obserwowac i układać jaderka do góry przy zakładaniu pieluszki....
 
reklama
Dzieki Wam wszystkim ale tyle to ja też wiem żeby jąderka podnosic do góry. Dziękuje !!! Mojemu Jureczkowi tez się zmniejszyły tele ze jeszcze są! W takim razie czekamy do roku.
 
Do góry