reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niski progesteron w I trymestrze - 19 ng/ml

Izulek5

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Maj 2010
Postów
15
Miasto
Warszawa
Kobietki proszę o wypowiedź tych z Was które miały niski progesteron taki jak ja, a udało się donosić ciąże i dzidziuś urodził się zdrowy.
Jestem teraz w 9t2. Miałam 4 dni temu USG i rozmiar zarodka jest odpowiedni. Brałam od 5 tyg duphaston 2 x1 a od dwóch tyg 3x1. Dodam, że pół roku temu byłam w ciąży ale obumarła w 9 tyg (ale wtedy nie brałam żadnych tabletek).

Ps. jestem tu nowa :)

pozdrawiam
 
reklama
Ja miałam 18ng/ml i od początku duphaston 3x1 aż do 20tc. I jak widać po moim suwaczku wszystko jest si :-)
 
Bonusowa jak się cieszę że to napisałaś :)))))) baaardzo mnie pocieszyłaś. Ja biorę 3x1 ale teraz doktor powiedział że będziemy schodzić do 2x1 i to mnie trochę martwi, nie uważasz że nie powinno się zmniejszać??? :no:
 
ja biorę progesteron ( duphaston 3x1) ze względu na powracające krwawienia i napiętą macicę, i też mieliśmy już odstawiać kiedy to raczej nie było wskazane - krwawienie wróciło więc mam jeszcze dołożoną luteinę dowcipną 2x1.I raczej szybko się z nimi nie pożegnam,a już na pewno nie w I trymestrze:) A ty się nie denerwuj - napewno wszystko się dobrze skończy, najważniejsze, że tym razem przyjmujesz progesteron, bo w niektórych przypadkach to naprawdę bardzo ważne.Pozdrawiam i wszystkiego co najlepsze życzę!:)

Jeżeli lekarz stwierdził, ze 3 tabletki to za dużo, to schodzicie do dwóch - a jak już będziecie odstawiać to pewnie zejdziecie do jednej.Nic się nie martw - napewno twój organizm da ci znać jeśli się okaże że 2x1 to za mało.
 
Ostatnia edycja:
ewwe dziękuje za odpowiedź :) i trzymam za Ciebie kciuki...... widzę że jesteśmy w podobnym czasie ciąży. U mnie nie ma plamień ani skurczy, tylko ten niski PRG, ale w tamtej ciąży były lekkie plamienia ale nikt mi tabletek nie przepisał, więc teraz mam nadzieje że będzie dobrze na duphastonie.

pozdrawiam serdecznie i zdrówka życze.
 
Bonusowa jak się cieszę że to napisałaś :)))))) baaardzo mnie pocieszyłaś. Ja biorę 3x1 ale teraz doktor powiedział że będziemy schodzić do 2x1 i to mnie trochę martwi, nie uważasz że nie powinno się zmniejszać??? :no:

U mnie plamień ani krwawień nie było- niski prg wyszedł podczas badania krwi. Izulku, skoro Twój lekarz nie widzi potrzeby abyś brała 3x dziennie (a Ty mu ufasz) to widocznie 2 tabletki Ci wystarczą. Poza tym sama poznasz, że coś jest nie tak i np. dawka jest jednak za mała. A jak będziecie odstawiać, to w ogóle dawka będzie się zmniejszać. No ale pewnie będziesz musiała brać dupka co najmniej do końca I trymestru. Głowa do góry- będzie dobrze :-) ;-)
 
Będzie napewno, masa dziewczyn dzięki duphastonowi szczęśliwie donasza ciąże więc nie martw się!!!:) Zamartwianie się nie wpływa dobrze na dzidziusia:) a jeżeli masz obawy w związku ze zmniejszeniem dawki - powiedz o tym lekarzowi, myślę że spokojnie zostawi cię na 3 tabletkach- w końcu progesteron nam nie szkodzi.

Zapraszam Cie Izulek w takim razie na forum GRUDZIEŃ 2010, bo wychodzi na to że termin masz właśnie na ten miesiąc, i będzie CI raźniej z nami przebyć ciążę:)
 
Dziękuję Kochane za wsparcie!!! bardzo się przydaje. I dziękuje dziewczyny za miłe przyjęcie bo ja tu nowa jak juz wspomniałam :)

ewwe napewno zajrzę na topik grudzień 2010! dzięki!
 
reklama
Ja brałam duphaston w 3 ciąży bo 2 pirwsze obumarły, i na duphastonie szczęśliwie donosiłam. Brałam do 22 tyg, 3 tabletki dziennie, później 2 razy dziennie.
 
Do góry