reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niski przyrost BETA HCG - zmartwiona

Dołączył(a)
16 Listopad 2014
Postów
12
hej hej czy któraś z Was dziewczyny spotkała sie z podobnym przypadkiem jak mój ? Mianowicie mam niski przyrost bety
OM 30.09.14 cykle co 28,29,30 dni

1 badanie beta hcg 04.11.14 - wynik: 844,57 mIu/ml
2 badanie beta hcg 11.11.14 - wynik:1843 mIu/ml
3 badanie beta hcg 13.11.14 - wynik:2100 mIu/ml
4 badanie beta hcg 15.11.14 - wynik 2387 mIu/ml

12.11.14 byłam u lekarza na usg , które ukazało moją kropeczkę, zarodek zagnieżdżony , lekarz powiedział ze rozmiary nie odpowiadają 6 tc
wymiary GS 9,2 mm, CRL 1,8 mm = a moze to po prostu mlodsza ciaza....

W przyszłym tygodniu we wtorek ide na USG lekarz powiedział ze zadecydujemy co dalej ...

bardzo sie denerwuje 2 lata temu poroniłam i nie chce ponownie tego przechodzić...

co wy na to dziewczyny ?
 
reklama
reklama
Jak się czepić to czepić [emoji4] przejęzyczenie, ale wszyscy inni zrozumieli o co mi chodzi. Walentynki nie służą dobremu humorowi?
Nie było moim zamiarem się czepić. Może się przejęzyczyłas, a może wcześniej też czytałaś wypowiedzi kobiet, które się przejęzyczyły. I być może przyjdzie tu czytać kolejna kobieta, która wykona badanie w II trymestrze, zobaczy spadek wartości i będzie przeżywać, że to dowód, że poroniła.
 
Nie było moim zamiarem się czepić. Może się przejęzyczyłas, a może wcześniej też czytałaś wypowiedzi kobiet, które się przejęzyczyły. I być może przyjdzie tu czytać kolejna kobieta, która wykona badanie w II trymestrze, zobaczy spadek wartości i będzie przeżywać, że to dowód, że poroniła.
Nie było moim zamiarem się czepić. Może się przejęzyczyłas, a może wcześniej też czytałaś wypowiedzi kobiet, które się przejęzyczyły. I być może przyjdzie tu czytać kolejna kobieta, która wykona badanie w II trymestrze, zobaczy spadek wartości i będzie przeżywać, że to dowód, że poroniła.
Ale szanowna Pani nikt nie napisał tutaj o poronieniu...., 🤦‍♂️ więc chyba jednak czepianie
 
Ale szanowna Pani nikt nie napisał tutaj o poronieniu...., 🤦‍♂️ więc chyba jednak czepianie
No chyba nie, bo w sumie jest zasadnicza różnica między zwalnia a spada.
Jeśli masz np betę 56 tys i na drugi dzień masz 68 to zwalnia, prawda? A jakbyś miała na drugi dzień 48 tys to spada, zgadza się? To zasadnicza i bardzo duża różnica. W pierwszym trymestrze po pewnym pułapie beta zwalnia. Zaś w drugim w pewnym momencie zaczyna spadać.
Moim zdaniem to też jest bardzo istotne i należy napisać to jasno, aby nie było wątpliwości, szczególnie, że trafić tu może inna osoba, która przez takie coś będzie się martwić, stresować albo jeszcze gorzej.
Po prostu. Jak się przejęzyczyłas, wystarczy się przyznać do błędu i na tym poprzestać, zamiast wykłócać i zarzucac drugiej stronie zły humor. :)
W internecie jest tyle błędnych informacji i totalnych bzdur!, które przychodzą i czytają kobiety, szczególnie bardzo młode i w nie wierzą, łącznie z tym, że można zajść w ciążę przez to, że mężczyzna się masturbował, dotknął spermy, a potem zrobił jej dobrze palcami, ale bez penetracji i przez majtki i ona teraz na pewno będzie w ciąży, bo jakaś napisała, że tak można zajść 🤦, że dobrze, że ktoś dba o to, by nie było na forum błędnych informacji i je koryguje. :) Dla dobra potomnych. 🙈
 
A widzisz a lekarz mi o tym nic nie wspominał... To moja pierwsza ciąża wyczekiwana więc trochę panikuję. Dziękuję za odpowiedź 😘
Dziwne, że lekarz na tym etapie kazał betę badać. 🤔 Chyba, że masz jakiś pakiet w luxmedzie czy coś tego typu i masz te badania w nim, więc zlecił ot tak, żeby nie było, że nie skorzystałaś. :D Innego sensu nie było. Jeśli na USG nic go nie niepokoiło, to nie widzę żadnego uzasadnienia... Bo gdyby go niepokoiło, to może chciał sprawdzić, czy się nie zatrzyma lub nie spadnie... Ale w innym wypadku naprawdę bez sensu. Na tym etapie ważne, że urosła po prostu. A i tak liczy się już tylko obraz na USG. :) Trzymam kciuki, na pewno będzie dobrze.
 
reklama
Do góry