reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niski przyrost BETA HCG - zmartwiona

Dołączył(a)
16 Listopad 2014
Postów
12
hej hej czy któraś z Was dziewczyny spotkała sie z podobnym przypadkiem jak mój ? Mianowicie mam niski przyrost bety
OM 30.09.14 cykle co 28,29,30 dni

1 badanie beta hcg 04.11.14 - wynik: 844,57 mIu/ml
2 badanie beta hcg 11.11.14 - wynik:1843 mIu/ml
3 badanie beta hcg 13.11.14 - wynik:2100 mIu/ml
4 badanie beta hcg 15.11.14 - wynik 2387 mIu/ml

12.11.14 byłam u lekarza na usg , które ukazało moją kropeczkę, zarodek zagnieżdżony , lekarz powiedział ze rozmiary nie odpowiadają 6 tc
wymiary GS 9,2 mm, CRL 1,8 mm = a moze to po prostu mlodsza ciaza....

W przyszłym tygodniu we wtorek ide na USG lekarz powiedział ze zadecydujemy co dalej ...

bardzo sie denerwuje 2 lata temu poroniłam i nie chce ponownie tego przechodzić...

co wy na to dziewczyny ?
 
reklama
No chyba nie, bo w sumie jest zasadnicza różnica między zwalnia a spada.
Jeśli masz np betę 56 tys i na drugi dzień masz 68 to zwalnia, prawda? A jakbyś miała na drugi dzień 48 tys to spada, zgadza się? To zasadnicza i bardzo duża różnica. W pierwszym trymestrze po pewnym pułapie beta zwalnia. Zaś w drugim w pewnym momencie zaczyna spadać.
Moim zdaniem to też jest bardzo istotne i należy napisać to jasno, aby nie było wątpliwości, szczególnie, że trafić tu może inna osoba, która przez takie coś będzie się martwić, stresować albo jeszcze gorzej.
Po prostu. Jak się przejęzyczyłas, wystarczy się przyznać do błędu i na tym poprzestać, zamiast wykłócać i zarzucac drugiej stronie zły humor. :)
W internecie jest tyle błędnych informacji i totalnych bzdur!, które przychodzą i czytają kobiety, szczególnie bardzo młode i w nie wierzą, łącznie z tym, że można zajść w ciążę przez to, że mężczyzna się masturbował, dotknął spermy, a potem zrobił jej dobrze palcami, ale bez penetracji i przez majtki i ona teraz na pewno będzie w ciąży, bo jakaś napisała, że tak można zajść 🤦, że dobrze, że ktoś dba o to, by nie było na forum błędnych informacji i je koryguje. :) Dla dobra potomnych. 🙈
Poprawione
 
reklama
Dziewczyny a co sądzicie o takich przyrostach:
08.02. - 826 (do tego czasu badałam i przyrost był o 100%, kolejne badania kazał mi już wykonywać lekarz)
12.02. - 2345
14.02. - 2788
16.02. - 3824
18.02. (dziś) - 5605.

Dostałam luteinę dopochwowo 3x dziennie.
12go widoczny był pęcherzyk ciążowy 5,5 mm, 14go zaś 7,5 i 2,2 mm pęcherzyk żółtkowy - mimo to lekarz szukała uparcie ciąży pozamacicznej 🙄. Konsultowałam to z innym lekarzem w ramach teleporady i na podstawie zdjęć USG on widzi nawet mały zarodek jako „brylancik” na tym drugim pęcherzyku i nie rozumie czemu tu była mowa o ciąży pozamacicznej.
Jutro mam kolejne USG, ale stresuje się czy z tych przyrostów będzie coś dobrego 🥺. Pomiędzy 12 a 14 patrząc tylko na USG rozwój był chyba książkowy 🤷🏻‍♀️
 
Dziewczyny a co sądzicie o takich przyrostach:
08.02. - 826 (do tego czasu badałam i przyrost był o 100%, kolejne badania kazał mi już wykonywać lekarz)
12.02. - 2345
14.02. - 2788
16.02. - 3824
18.02. (dziś) - 5605.

Dostałam luteinę dopochwowo 3x dziennie.
12go widoczny był pęcherzyk ciążowy 5,5 mm, 14go zaś 7,5 i 2,2 mm pęcherzyk żółtkowy - mimo to lekarz szukała uparcie ciąży pozamacicznej 🙄. Konsultowałam to z innym lekarzem w ramach teleporady i na podstawie zdjęć USG on widzi nawet mały zarodek jako „brylancik” na tym drugim pęcherzyku i nie rozumie czemu tu była mowa o ciąży pozamacicznej.
Jutro mam kolejne USG, ale stresuje się czy z tych przyrostów będzie coś dobrego 🥺. Pomiędzy 12 a 14 patrząc tylko na USG rozwój był chyba książkowy 🤷🏻‍♀️
Każde niepokojące przyrosty warto skonsultować z lekarzem. Warto poczekac też do usg bo tylko teraz ono potwierdzi prawidłowość.
 
Cześć dziewczyny, robiłam betę w środę (23.02) i wyszła 11558.16 w sobotę (26.02) wyszła 18502.38, co o tym sądzicie? Lekarka powiedziała, że nie jest źle, ale nie daje mi to spokoju. Ostatni okres miałam 1.01. na wizycie lekarka stwierdziła pusty pęcherzyk, ale że może byc młodsza ciąża niż wskazuje na to miesiączka. Nie wiem co myśleć, martwię się. Wizytę u gina mam dopiero 9.02 , a powtórkę bety mam zrobić w środę. Chyba wybiorę się prywatnie na USG , bo oszaleje
 
Cześć dziewczyny, robiłam betę w środę (23.02) i wyszła 11558.16 w sobotę (26.02) wyszła 18502.38, co o tym sądzicie? Lekarka powiedziała, że nie jest źle, ale nie daje mi to spokoju. Ostatni okres miałam 1.01. na wizycie lekarka stwierdziła pusty pęcherzyk, ale że może byc młodsza ciąża niż wskazuje na to miesiączka. Nie wiem co myśleć, martwię się. Wizytę u gina mam dopiero 9.02 , a powtórkę bety mam zrobić w środę. Chyba wybiorę się prywatnie na USG , bo oszaleje
Na takim etapie bety się już nie bada. Teraz ważne jest tylko USG. Ona już nie będzie rosła prawidłowo. :)
 
Hej wszystkim :)
22.02 beta 4249
1.03 beta 6015
Dzis beta 6532
Nie wiem co juz o tym myslec 😞 ostatni okres 17.01, wczoraj mialam usg jednak widac na nim tylko pecherzyk, poki co bez zarodka. Po usg brazowe plamienia az do teraz
 
reklama
Hej wszystkim :)
22.02 beta 4249
1.03 beta 6015
Dzis beta 6532
Nie wiem co juz o tym myslec 😞 ostatni okres 17.01, wczoraj mialam usg jednak widac na nim tylko pecherzyk, poki co bez zarodka. Po usg brazowe plamienia az do teraz
Jak dla mnie ,kiepski przyrost i wartości jak na ten tc , Co lekarz na to plamienie ?? Moze progesteron za niski ?? Moze jakieś leki ?? A może warto udav sie do innego lekarza
 
Do góry