reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnikowe zmagania

Kasiunka ale ci zazdroszczę. Moja się chowa i bec kupa w pielusze. no nic planu nie zmianiam - kwiecień jej odpuszczam. Tak liczę ze moze lepiej mi pójdzie jakm będzie lepiej mówić.
 
reklama
ja jak pisalam Judyta jak skonczyla 17 miesiecy nie miala juz ani jednej wpadki.2 tyg temu za to nie wiem co jej sie porobilo i zaczela mi poprostu sikac.na spacerze , czy u znajomych nadal pamieta ale w domu nie....i niestety ze 2 razy mi sie perfidnie posika...od 4 dni jest znow spokuj.idzie robi na nocnik nawet sama wyleje itd , ale panicznie boje sie tego nawrotu co byl wczesniej.zastanawialam sie czy nie jest to spowodowane tym ze jej psiapsiolka ma 6 miesiecznego brata...moze miala jakis okres uwstecznienia?bo i przy jedzeniu zdazylo jej sie ubrudzic:(myslalam ze to moze specjalnie by zwrocic na nas uwage , ale nie...czym moglo byc to spowodowane?
dodam ze pije z 3 litry dziennie.
 
U nas Amelka od tygodnia budzi się z suchą pieluchą, ostatnio sama sie rozbiera i sama siada na nocnik :))) Wpadek raczej nie mamy, ewentualnie nie zdąży i troszkę popuści. Jestem z niej baaardzo dumna i mam nadzieję że tak juz zostanie :)))
 
pieknie Judi,Amelka:tak:

ja to juz sama niewiem jak to robic,chyba za malo we mnie wiary i ciepliwosci.Kurcze tyle dzieici nauczylam sikac,a z wlasnym mam problem:dry::zawstydzona/y:Widze,ze Natus jest gotowa,ale nasz rozklad dnia jest tak dziwny,ze niewiem jak to ugryz.Jestem na siebie zla:wściekła/y::wściekła/y::crazy:,bo tak dobrze juz nam szlo,Pieknie wolala,z kupka bylo ciezko,ale sisi ok.Nawet weekedn chodzila bez pieluchy,fakt mase prana mialam,bo zawse cos tam popuscia,ale reszte trzymala i wiekszosc w nocniku ladowalo.Teraz zas wszytsko stanelo.Wkurza mnie ten nieunormaowany czas pracy,nie moge sie doczekac,az wrocimy od czerwca na caly etat.Moze bardziej sie zorganizuje:baffled: a moze szukam wymowki,sam juz niewiem:sorry2: mam lekka zalamke:dry:
 
A co sie dzieje?
wiesz Jud idealnie zalatwiala sie nawet na polu jak skonczyla 16 mies i potem cos jej na 2 tyg sie odmienilo...dlatego ze jak wolala na miescie to nie wiedzialam co zrobic i mowilam by lala w majty...i to wlasnie bylo przyczyna...sama juz nie wiedziala jaks ie zalatwiac.ale na szczescie zrobilos ie cieplo i od ponad tyg znow nie mamy problemu.
moze wiec czyms sie zniechecila?przyuwaz w jakich sytuacjach sie posika , moze jak jest czyms przejeta lub placze , albo czasem tak odreagowuje....
wybacz tez ze znow przyklad na Jud ale pamietam jak ona majac jakies 12-13 miesiecy tez zaczynala w domu robic na nocnik siku przez miesiac bylo super i koniec , i wydaje mis ie ze wcale nie byla gotowa tylko to byla dla niej taka nowosc...poprostu za krotko umiala wstrzymac i wkoncu sie zaczela tym irytowac.teraz wiem ze nawet z 15 minut wytrzyma i ogolnie brzydzi sie ze ma nalane a kupe jakby jej w majty przyszlo zrobic to jest wrzask i rozpacz...
moze tez za duzo od niej wymagasz lub od siebie wlasnie.i pamietaj inne dzieci to wlasnie inne dzieci a to jest twoja ukochana cora i do niej podchodzisz napewno z wiekszymi emocjami , chcesz sie bardziej wykazac itd. troche wiec wyluzuj:)
mozesz kupic tez lale co sika i niech mala ja sadza i uczy sie tez w tedn sposob.
 
fajnie ze jestes znowu na bb:-)Twoje posty bardzo pomagaja:tak:

Niewiem czy sie czyms zrazila,moze tym ze wlasnie mialam mokre majteczki:baffled:Tlumaczylam jej jak chce sisi to mamusia ja posadzi na nocnik itp.z lala tez cwiczylysmy,fakt ostatnio tego nie robimy,musze ponownie sprobowac.Dosc duzo pije wiec tez czesto sika,w nocy wypije ok300ml mleka wiec pielucha rano jest bardzo mokra.Moze podawac jej mleko zanim pojdzie spac,poczekac i sadzac na nocnik:baffled: ,a nie dawac mleka do lozka kiedy czytam bajke:baffled:
sprobuje na weeken,moze sie uda.Dzis jej pytalm czy chce sis,ona nie tylko wola napi napi,a zachwile leci po nocnik:baffled: chyba troche jest zkolowana:sorry2:
Tu masz Lilith racjie chyba za bardzo chce ja nauczyc:-p musze dac na luz:tak:dzkieki
 
Maxin a może Natalka nie jest jeszcze gotowa. Ostatnio gdzieś czytałam, że dziecko gotowe jest na nocnik dopiero wtedy gdy budzi się z suchą pieluchą. No ale z drugiej strony jakby słuchać tych poradników to nasze dzieci nie powinny wogóle jeszcze siadać ...
Ja ostatnio zapomniałam Amelce na spacer założyć pieluchy, potem poszliśmy do pizzeri no i zlała się pod stołem :zawstydzona/y: Kuźwa kaluża pod nogami i mąż musiał ścierać to jakąś szmatą bo nikt z obsługi nie chciał. Potem suszylam wszystko w toalecie w suszarce. Mówie wam ... wstyd jak nic.
Ale to jeszcze kit, kiedyś jak pracowałam to przyszłam mama z dziewczynką no i mamusia zamawiała sobie wizytówki a jej córeczka zrobiła kupe obok ksero :))) A że było lato to wypadło jej troszkę z majtek :)))) Kobita wizytówek nie zamowila, kupe posprzatała i uciekła :)))
 
Ewe no to niezle:) ale pewnie sie zsikala bo byla przejeta innymi rzeczami i mimo iz ladnie sika w domu to tam poprostu pod wplywem emocji zapomniala.a na polu juz ja wysadzasz?
Maxin tak jak napisalas przestan to tak przezywac!! albo wiesz...teraz jak pisalam ze Jud miala taki dziwny okres przez kilka dni to kupilam z nia nowy nocnik, sama go wybrala i tak zakonczyl sie problem z wpadkami.moze to pomoze.bierz ja ze soba do ubikacji hehe aby widziala jak sie powinno juz zalatwiac.
i mniej emocji!! wkoncu sie nauczy a jak zabardzo bedziesz naciskac i ona bedzie sie czula niepewnie to sie wycofa i zniecheci. no i wielkie brawa by czula sie doceniona i wiedziala ze zrobila cos wspanialego.

co do tego ze jestem....musze szczerze pow.ze nie czuje sie tu juz dobrze:(
 
Kacper już od jakiś dwóch miesięcy budzi się rano z suchutkim pampersem i jak go rano wysadzę na nocnik to zawsze zrobi siusiu do nocnika. Kupe czasem jak dłużej posiedzi to uda mu się zrobić do nocnika, ale w 90% robi do pampersa bo powie dobiero po fakcie. On nie chce zawołać jak mu się chce siusiu lub kupę więc jak go nie posadzisz na nocnik to robi do pampersa :-(. Macie jakiś sposób na to ?

A jak mi kilka razy zawołał kupa to chyba cała akcja z nocnikiem go przystopowała bo biegliśmy do nocnika itd... a potem siedział 10 minut i nic:-:)-p
 
reklama
no a moje dziecko od dwóch nocy mnie szokuje, wczoraj wstała o 3 w nocy przyszl;a do nas do pokoju i jak mówie zeby szła spowrotem spac to ona mi ze siii i musiałam sie podnisc i zapalic jej swiatełko aby siadła na nocnik, a dzisiaj o 6 rano z tym samym mama sii siada robi siku i wraca do łózia i zasypia jak kamien dalej.

chcialam zapytac bo przymierzam sie do kupna nakładki na muszle czy któras jum ma?? Na co zwrócic uwage przy zakupie?? i jak maleństwo do tego podeszło??
 
Do góry