reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnikowe zmagania

Brawo dla Marysi i Julci !!!!
Ania już żadko robi do pieluszki. Tylko jak gdzieś jedziemy jej zakładamy. Na dworze też ładnie woła. Nawet ostatnio jak byliśmy na rowerach to siedząc w siodełku zawołała i Tomek ją wysikał w krzaczki :tak::-)
 
reklama
Ufff... Weszłam na ten wątek i bałam się że Wasze dzieci jużwszystkie bez pieluch chodzą... Widzę że nie jesteśmy jeszcze bardzo zacofani... Igi nie chce robić na nocnik, nie przejmuje się że małe dzidzie tlyko robią w pieluchy, z kupą w gaciach może okrakiem chodzić przez pół dnia i upierać się że nic nie ma... Wielka nocnikowa porażka. Ja się przyznam że też mi pieluchy bardziej pasują niż co chwilę wysadzanie, walka, cuda niewidy, siły nie mam na to... Na razie mu odpuszczam... Jak wejdę na ten wątek i okaże się że już wszystkie dzieci nie noszą pieluch to się będę martwić :-) I to MOCNO :-)


Aga
 
zgredku Marysi isę ostanio odwidziało i woła na kupę i siku a za chiny nie chce usiąść na nocnik - a potrafiła godiznami na nim siedzieć, wiec...... nie mam już do nij siły
 
Wiesz co Głuszek, chyba dzieci mają jeszcze czas... Lepiej się nie denerwować bo raz że stracisz nerwy a dwa że jeszcze potem sięzestresują i jeszcze w nocy zaczną się moczyć, niech leje w pieluchy :-) DObrze że chociaż kupę robi na nocnik!!! To super.

Aga
 
mój nic nie robi. zaczynam się zastanawiać jak to zrobić żeby zrezygnował z pieluszek. przy olku nie mam czasu żeby latać za Wiktorem z nocnikiem :/
 
My na szczęście zapomniałyśmy całkowicie o pieluchach:-), smoczku:-), łóżeczku:-). Właściwie nic już nie zostało z atrybutów niemowlęcia- została nam tylko butla z kaszą na drugą kolację:-p
 
No to Kasiunka gratulujemy:tak:

Julka coraz częściej woła siku, kupka bez problemu.
W przyszłym tygodniu kupujemy naszej córci łóżko w Ikei to zrobimy jej pokoik i też będziemy mieć prawie dorosłą kobietkę:-D
 
Podziwiam i gratuluję pozbycia się pieluch, smoczka tez akurat nam sie udało.Ale dlaczego właściwie tak szybko rezygnujecie z tych łóżeczek ze szczebelkami? Zastanawiam się czy Wasze maluszki tak spokojnie w nocy śpia, że nie boicie się kłaść ich na zwykłym łóżku?. U nas w dzień mała śpi z wyjętymi cześciowo szczeblami, ale w nocy muszę zakładać, bo zdarzyło się, ze Marcysia wypadła nam nawet przez ta niewielką dziurę:-( i płakała, na szczęście nic jej się nie stało. No i my nadal musimy zakładac na noc śpiworek bo mała śpi na wszystkie strony świata i zadna kołdra jej nie przykryje:baffled:.
Czytalam w książce "Jezyk dwulatka", że babka poleca aby dziecko spalo w swoim dziecinnym łożeczu nawet do 3 r.ż:sorry2:.Mnie tez czasami korci żeby coś zmienić i kupic jej właśnie jakieś słodkie dziecięce-dorosłe łożeczko, ale jakoś nie mam odwagi na razie:-p
 
Weronika też się bardzo kręci - i też bałabym się ją już na normalnym łóżku kłaść, bo jak nic na podłodze by lądowała...
z resztą w naszym mieszkaniu, ponieważ śpimy w tym samym pokoju, nie ma za bardzo możliwości, żeby robić jej pokój dziecięcy... i tak wszystkie zabawki są w "dużym" pokoju a śpimy w małym - gdybym teraz miała spać w dużym to w ogóle porażka, ciągle składać i rozkładać łożko... :no::-(
 
reklama
My mamy od początku łóżeczko turystyczne i Julka nie umie nad ranem wyjść z niego żeby przyjść do nas i efekt jest taki że nie chce w nim spać. Jak nie zmienię łóżeczka to nie mam jak jej zrobić pokoiku bo mam strasznie nieustawny pokój. Tak więc Ferula to wszystko raczej z konieczności techniczno-logistycznej takie uroki mieszkania na 38 m2 :angry:

To może nie ten wątek ale zdecydowałam sie na takie łóżko na razie będzie minimalna długość ok. 130 cmIKEA | Łóżka | Łóżka | MINNEN | Regulowana rama łóżka
 
Do góry