reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocny problem z 5,5- latkiem

Dołączył(a)
10 Sierpień 2023
Postów
6
Witam! Drogie mamy, proszę o poradę. Mój 5,5-letni syn zaczął moczyc w nocy lozko. Trochę czytam i podobno to nie jest problem natury psychicznej i emocjonalnej.
 
reklama
Najpierw warto wykluczyć infekcję. Także wykonaj badanie moczu syna z posiewem.

Jeśli nie boi się igieł - to dodatkowo morfologia z CRP (a korzystając z okazji można wykonać inne badania). Skierowanie możesz dostać od lekarza rodzinnego.
 
Nocne moczenie w tym wieku jeśli nie jest spowodowane infekcja, tudzież inna choroba, najczęściej ma naturę psychiczną. Warto porozmawiać z młodym człowiekiem i zapytać, czy wszystko w porządku. Może ostatnio wydarzyło się coś, co powoduje stres, lek, niepewność itp emocje, które mogą przekładać się na nocne moczenie.
 
Do góry