reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nosidełko

Witam, mój synek 05 maja skończy cztery miesiące, jest już bardzo ciekawy świata, nie chce leżeć w wózeczku na spacerach - czas zakupić nosidełko:), w związku z tym proszę Was drodzy rodzice o porade, jakiej firmy, jaki model moglibyście polecić?
Pozdrawiam
Ja tez za bardzo nie rozumiem:confused::zawstydzona/y: Masz na mysli chyba chuste?albo takie nosidelko ktore zakladasz na plecy?? bo przeciez nie bedziesz nosic malenstwa w foteliku samochodowym???:zawstydzona/y:
 
reklama
Jeśli masz zamiar wychodzić z małym na spacer czyli nosić go dość długo to raczej odradzam nosidła typu Baby Bjorn są niezdrowe dla dzieci Myślę że tak małego brzdąca można nosić w chuście ewentualnie w nosidle ergonomicznym bondolino chustomania Pozostałe ergonomy i mei taie nie nadają się dla dzieci które nie siedzą
 
Powiem Wam, że też zastanawialiśmy się nad takim nosidełkiem, czytałam dużo na ten temat i opinii jest wiele, prawie wszystkie zgodne, że takie nosidła są niezdrowe dla kręgosłupków takich maleństw. Siędzą a właściwie wiszą w nienaturalnej pozycji obciążając kręgosłup, poza tym nie powinno się wogóle nosić maleństwa przodem do świata w takim nosidle. Profesjonalne nosidła są drogie, ok 400 zł. Ja natomiast znalazłam coś co napewno kupię, wygląda dobrze i widać że dzieciaczkowi wygodnie się siedzi w tym. Wklejam linki dla zainteresowanych:
kangoogoo-MEI TAI, ONBUHIMO, chusty i miekkie nosidla polecam mei-tai
albo inna firma szyjąca
- Mei Tai

A jeśli chodzi o takie nosidełko - fotelik samochodowy 0-13 kg to zobacz może któryś z dostępnych na rynku da się zapiąć na stelażu Twojego wózka przy pomocy specjalnych adapterków. Ja tak mam w swoim, super wygodna sprawa. Ogólnie polecam MAXI COSI CABRIO FIX, w testach ADAC wypada najlepiej a przecież chodzi nam o bezpieczeństwo naszych pociech.

Mam nadzieję że coś pomogłam :) Pozdrawiam :)
 
Mei tai jest super ale maluch raczej musi siedzieć żeby utrzymywać pionową pozycję inaczej będzie leciał na boki bo to nosidło jest miękkie i nie podtrzymuje boków:happy2:
 
Witam, mój synek 05 maja skończy cztery miesiące, jest już bardzo ciekawy świata, nie chce leżeć w wózeczku na spacerach - czas zakupić nosidełko:), w związku z tym proszę Was drodzy rodzice o porade, jakiej firmy, jaki model moglibyście polecić?
Pozdrawiam

Jesli chodzi ci o typowe nosidełko zakładane na mame to nie polecam dla malucha gdyż dziecko nie jest wystarczajaco podtrzymywane
.Materiał nie ejst dostosowany do naturalnej krzywizny pleców dziecka wiec tym samym dziecko opiera cały swój cięzar na ....kroczu u chłopców na jajeczkach :sorry:
Pozatym nie ma prawidlowego ułożenia bioderek potrzebnych do rozwoju panewek stawu biodrowego .

Jesli twój maluch jest ciekawy świata to posadz go do spacerówki ( wymień wózek ciezki na lżejszy ale z regulowanym oparciem ) lub spróbuj noszenia w chuście .
Jesli potrzebujesz pomocy to napisz do mnie na pw .Napewno w twojej okolicy sa mamy noszące jesli chcesz pomoge ci się z nimi skontaktować i one pomoga Wam osobiscie w tych pierwszych krokach z chustą :tak:)

Jesli chodzi o Mei Tai to jest ono dla dzieci juz siedzacych :)
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam się z dziewczynami jak nosidełko to tylko ergonomivzne np.bondolino, manduca, ergo baby, nóżki dziecka w takim nosidle są ułożone w fizjologicznej pozycji żabki, tak jak w chuście, a nie jak w standardowych (nie ergonomicznych) nosidłach, gdzie ciężar spoczywa na kroczu, a nóżki zwisają luźno w dół. Maluch noszony w nosidle siedzi na bardzo szerokim pasie materiału, ma kolanka ugięte pod odpowiednim kątem i umiejscowione na wysokości pupy lub nieco wyżej. Wszystkie te baby bjorny, womary czy inne cuda nie nadają się do noszenia dzieci
 
a ja mysle ze jesli te 'wszystkie inne cuda' nie nadawalyby sie do noszenia dzieciaczkow to nie bylyby dopuszczenie do sprzedazy (musza przeciez spelniac odpowiednie normy). Oczywiscie nie mowie ze ergonomiczne nosidelko nie byloby lepsze ale nie robmy z igly widly - przeciez w tych nosidelkach nie nosi sie dzieci calymi dniami, ale fakt faktem - za wczensie zaczynac sie nie powinno, dopiero jak dzidzia bardziej stabilna, chociaz tu u nas matki nosza nawet i miesieczne dzieci w typowych nosidelkach baraszkujac po sklepach w sobote przez pol dnia....
 
a ja mysle ze jesli te 'wszystkie inne cuda' nie nadawalyby sie do noszenia dzieciaczkow to nie bylyby dopuszczenie do sprzedazy (musza przeciez spelniac odpowiednie normy). Oczywiscie nie mowie ze ergonomiczne nosidelko nie byloby lepsze ale nie robmy z igly widly - przeciez w tych nosidelkach nie nosi sie dzieci calymi dniami, ale fakt faktem - za wczensie zaczynac sie nie powinno, dopiero jak dzidzia bardziej stabilna, chociaz tu u nas matki nosza nawet i miesieczne dzieci w typowych nosidelkach baraszkujac po sklepach w sobote przez pol dnia....
Własnie takie bondolino jest dla dzieci od urodzenia i mozna dziecko w nim nosić długo tak jak w chuście, znam mamy które nie mają wogóle wózków tylko takie nosidła i chusy. Chodziki też podobno sa nie zdrowe a są w sprzedazy, więc to zaden argument
 
reklama
Bardzo dziekuję za odpowiedzi, porady i opinie, tego oczekiwałam:). Niektórzy nie zrozumieli ale rzeczywiscie chodziło mi o nosidełko a nie o chuste czy fotelik samochodowy. Oczywiscie nie mam zamiaru nosić synka w nim cały dzien po galerii handlowej ale są sytuacje że byłoby zbawieniem...
 
Do góry