reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodkowe perypetie

Amawell,
Widze, ze HU ma mocno przedpotopowe podejscie. Karmieniem na zadanie to karmienie na zadzanie a nie na godzine. I na pewno w ten sposob nie przekarmisz. Nie wiem, jakimi normami kieruje sie ta polozna i dlaczego 300g to akurat za duzo...
W internecie mozna znalezc siatki centylowe wzrostu i wagi dla dziewczynek i chlopcow rozbite na mm i na kp (kiedys WHO publikowalo). Nie chce teraz szukac, ale dobrze pamietam, ze dzieciaki kp w pierwszych miesiacach mialy duzo wieksze przyrosty niz mm. Dopiero pod koniec 1 roku to sie wyrownywalo.

W PL norma mowi sie, ze waga powinna sie podwoic do konca 6mca a potroic do konca 12mca. Moje maluchy na kp podwajaly juz po 3 mcu, a potem wlasnie zwalniali tempo.

Takze luz, sama najlepiej czujesz co jest dla niego dobre :-) nie ma co sie stresowac godzinami i przetrzymywaniem. Mleko matki szybciej sie trawi (a widzisz, ze ma wiecej kalorii), dlatego czesciej chce jesc.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanko.
Maly od urodzenia ma dosc sucha skórę. Mial kilka krost takich bialych z czerwona otoczka a obenie jest tego duzo wiecej na calym ciele. Polozna mowila ze kazdy noworodek ma jakies krostki ale zaczynam sie martwić czy to moze jakies uczulenie czy jakis inny problem skóry. Czy wasze dzieciaczki tez cos takiego mają?
Chyba wybiore sie do lekarza z tym.
Moj maly ma gorsze i lepsze dni. Budzi sie na karmienie co godzine nawet ale potem krotko pocyca -z5-10 min i sen go ogarnia. Niestety nocki sa podobne. Wybudzalam zeby jadl lepiej i dluzej ale nie dziala na niego. I nie lubi odkladania bo za chwile znów szuka cyca.
 
Ostatnia edycja:
San u nas podobnie -zmeczenie daje znac o sobie ..... A w nocy czesto sie budzi i ja tez nerwowo śpię potem. Jestem zmeczona a nie moge zasypiać.
Jak tam was z karmieniem i wstawaniem;)
 
Ostatnia edycja:
kąp w emolientach i posmaruj raz dwa razy w tyg emolientem(mleczko, balsam) i nie martw się schodzeniem naskórka to naturalne i powinno niedługo zniknąć
 
Ltitle.me ja raczej kapalabym w wodzie bez dodatku. Poczytaj o czymś naturalnym di nawilżania. Czasem dzieci mama i na emollient alergie.

Amawell, ja specem od karmienia nie jestem no z jocha mi nie wyszło ( ale nawet mm ja na żądanie karmilam) jedynie czego jestem pewna (każdy dietetyk to powie a widziałam och wielu) dziecka nie da się przekarmic. Dawaj mu kiedy chce i ile chce. Nie podawaj wody.
takie moje zdanie.

Myślę że doświadczone dziewczyny tez tak Ci doradza.
 
Ooooo widzisz Pupui . Przejrzalam na necie i to bardzo podobnie wygląda.
Czyli to normalne?
A skóra sie sama zluszczy mam rozumieć . W szpialu kazali mi smarowac go olejem z oliwek :O. Dzis polozna na ta wieść za glowe sie złapała
 
Tak Little.me normalne. To przez hormony. Noworodki tez muszą dojść do siebie. Zejdzie samo. Jeśli się będziesz martwic możesz iść do GP ale ja bym doczekała (tak też zrobiłam z jocha) i wszystko się ładnie samo zeszło.
Co do smarowania ja niczym oleistym bym nie packala bo to zatyka pory. Może kup jakiś delikatny nawilżający i kap co 2 - 3 dzień. ..
 
Właśnie o rumieniu poczytałam i juz sama nie wiem ktore to. Jak masz fotki tego tradziku to mi podrzucić. Polizna mowila zeby sie wstrzymac z gp ale jednoczesnie nic nie doradxila jak z tym postępować. Maly jeszcze nie byl kapany. Jutro 4 doba wiec bedzie 1sza kąpiel. Moze z krochmalem?? Oj bedzie wrzask :)
 
reklama
Do góry