reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nowości w brzuszkach naszych maluszków

to fajnie że wasze dzieciaczki tak ładnie nowości jedzą mój niestety wszystkim sie krzywi cokolwiek bym dala to aż sie wzdryga niby je wczoraj zjadł pół słoiczka hippa marchewka z jabłkiem ale chyba nie za bardzo mu smakowało a potem zaraz był głodny za mało zjadł chyba ale jak mam mu na siłę wpychać dziś kupię jakąś zupkę może tą marchewkę z ryżem. :baffled::baffled::baffled:

Juz raz zadawałam to pytanie czy dajecie tego samego dnia zupkę i deserek np zupke przed południem a deserek po później??
 
reklama
Grzechotka ja na razie nie daję dwóch słoiczków dziennie.
Myślę że jak będzie miał pół roku to zacznę tak stabilizowac.
Zupka w porze obiadowej a późnym popołudniem deserek.

U mnie jest tak:
jak mała zje mleko ( a je po 90 co dwie h.) to po półtorej godziny daję jej słoiczek.
No i tak godzinę po słoiczku mleko bo po słoiku szybciej głodnieje.
I tyle. :tak::tak::tak:
 
dzęki paula chyba zrobię tak że jeden słoiczek deserku jak się skończy to wtedy jeden słoiczek zupki i tak na zmianę

czy Julka też po marchewce tak pieluche bombarduje? Kuba robiłm kupkę co 2 dni a teraz codziennie wali w pieluchę i to na pomarańczowo
 
Grzechotka, ja też daję jeden słoiczek - deserek. O 18 mleczko o 19 deserek + soczek (100 ml), no i po kąpieli jakoś 20.20 mleko.
 
Ja też robię na zmianę. Raz deserek, raz zupka.
Grzechotka pomarańczowa kupka to normalne. Taki młody brzusio jeszcze nie umie całkiem trawic takich posiłków. Więc po marchewce jest pomarańczowa, po buraczkach może byc czerwona a po jagodach- jagodowa ;-);-);-)
 
moja Madzia wczoraj testowala ziemniaki ze szpinakiem - i zlote z niej dziecko bo zjadla wszystko bez krzywienia :-D
a od kilku dni wcina kaszke malinowa - do tej pory jadla z bananem ale ta tez smakuje :tak:


w schematach zywieniowych jest ze do 6 m-ca maluszki powinny jesc warzywa / owoce raz dziennie a pozostale posliki mleczne

u nas to wyglada tak ze jest 3 x mleko, 1 x sloiczek i 1 x kaszka

a juz niedlugo pierwsze dania z mieskiem bedziemy wprowadzac :tak: w majowy weekend jade zrobic zapas sloikow na kolejny miesiac to kupie tez juz takie z cielecinka i kurczakiem
 
A ja daje 2 sloiczki. Np dzis maly dostal ok 11 jablko z marchewka Gerbara a dostanie jeszcze na obiadek jakas zupke. Oczywiscie nie zawsze tak wyjdzie ze dostanie dwa, bo czasem nie zje deserku tylko soczku mu dam, ale zupke je codziennie w porze obiadowej.

A posilki mleczne to w roznych ilosciach. Np od wczoraj po kapieli bylo tak, 120 ml kaszki jablkowej, o 5 rano 90ml mleka, o 8:30 - 120 ml mleka. Potem ok 11 sloiczek deserku, o 12:30 120 ml mleka. Wiec to w sumie juz 4 razy dzis bylo mleczko. Teraz jak zglodnieje zje obiadek i juz tylko mleko do konca dnia i ewentualnie herbatka.
 
aaa zapomnialam napisac ze Madzie taki sloiczek tez nie na dlugo syci - po mleku ma zawsze przerwe ok 3,5 h do nastepnego jedzonka a po sloiczku 2,5 h i juz jest glodna
 
reklama
a moja rybka też wcina już jabłuszka i jabłuszka z marchewka a ostatnio dorwałam jabłuszko z winogronami i z różanym peree i tez smakowało
 
Do góry