reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nowości w brzuszkach naszych maluszków

moje dzielne słoneczko zjadło dziś marchewkową z ryżem i o dziwo smakowało to jak do tej pory 2 smak który nie został wypluty:-D
 
reklama
a ja wlasnie wyczytalam w ksiazce o zywieniu maluszkow ze do 6 miesiaca nie powinno sie dawac jagod i szpinaku...
 
No Stefanka tak to już jest. Raz przeczytasz że można a raz że nie. Chyba deserek z jagodami jest po 4 miesiącu więc myślę że można próbowac. ;-):tak:

My od dziś po malutku przechodzimy na mlesio nr2. :-)
Jest taki inny ten proszek w Bebiolonie. Nie taki sypki.. :dry:
 
ja w kilku roznych gazetach ogladalam schemat zywienia i jak rozszerzac diete i w kazdej jest inaczej :szok::szok:
a wiec ide tropem mojej poloznej - sugerowac sie tym co podaja producenci ale glownie wlasnym rozsadkiem i intuicja !!
 
a my dzisiaj dostalismy reprymende, ze 5 miesiac leci a Lukasz wciaz tylko na cycu. a niby "powinien" juz 2 razy dziennie dostawac kaszke na moim pokarmie, rano i wieczorem po minimum 120ml i obiadek w postaci zupki, byle bez selera.
 
Soidka, szkoda ze jeszcze nie podarowali Ci elektrycznego laktatora, zeby to mleczko do kaszki sciagac;-)

A u mnie mowia ze dopiero w 6 miesiacu zaczac cos wprowadzac, chyba ze dziecko za malo bedzie przybierac na wadze, to wtedy wczesniej...
Ja bym tu zaliczyla ochrzan jakbym sie przyznala ze wczesniej cos zaczynam wprowadzac:-)

Chyba jednak trzeba zaufac swojemu instynktowi:tak: Wiec ja narazie pozostaje na mleczku, ale po skonczonym 5 miesiacu tez juz zaczne cos innego podawac, zeby malutka do nowych potraw stopniowo przyzwyczaic, bo przeciez w 6 miesiacu to juz powinna normalne posilki (porcje) jesc.
 
Agnieszka ;-) a to fakt. Co gazeta, to zawsze coś innego. To samo jest na stronach producentów jedzenia dla dzidziuśków...

A u nas pani doktor zaleciła już jedzenie deserków, picie soczków i na kolację kleik.
No i dalej na cycuszku w przewach ww. smakołyków ;-)

A dziś nowy smak - naktar bananowy. Posmakował :-D
 
Dziewczynki znalazłam fajną tabelę z opisanym schematem jedzenia dla maluszków:


Tabela 2. Nowy schemat sztucznego żywienia niemowląt (2007)
WIEK W MIESIĄCACH LICZBA POSIŁKÓW WIELKOŚĆ PORCJI1 RODZAJ POSIŁKU
1 7 x 90 - 110 ml mleko początkowe
2 6 x 110 - 130 ml mleko początkowe
3 6 x 130 ml mleko początkowe
4 6 x 150 ml mleko początkowe
5 5 x 180 ml 4 x mleko początkowe*
1 x zupa - przecier jarzynowy2;
skrobane jabłko lub sok (najlepiej przecierowy) - 50-100 g
6 5 x 180 ml 4 x mleko początkowe*
1 x zupa - przecier jarzynowy z dodatkiem kleiku glutenowego (2-3 g kleiku na 100 ml + 10 g gotowanego mięsa (bez wywaru);
przecier owocowy lub sok (najlepiej przecierowy) - nie więcej niż 150 g
7 5 x 1 x 180 ml - mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (2-3 g na 100 ml);
1 x 180 ml - mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (2-3 g na 100 ml);
1 x 200 ml zupa - przecier jarzynowy z 1/2 żółtka co drugi dzień i z gotowanym mięsem3 codziennie (10 g);
1 x 150 g kaszka na mleku następnym lub deser mleczno - owocowy;
przecier owocowy lub sok - nie więcej niż 150 g
8 5 x 1 x 180 ml - mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (6 g na 100 ml);
1 x 180 ml - mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (6 g na 100 ml);
1 x 200 ml zupa - przecier jarzynowy z 1/2 żółtka co drugi dzień i z codziennie gotowanym mięsem3 (10-15 g);
1 x kaszka na mleku następnym lub deser mleczno - owocowy;
przecier owocowy lub sok - nie więcej niż 150 g
9 5 x 1 x 200 ml - mleko następne z dodatkiem kaszki glutenowej;
1 x 200 ml - mleko następne z dodatkiem kaszki bezglutenowej;
1 x 200 ml - kaszka na mleku następnym;
1 x 200 ml zupa - przecier jarzynowy z dodatkiem 1/2 żółtka i z gotowanym mięsem3 (10-15 g);
1 x 150 g - owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) + biszkopt
10 4-5 x 3 x 220 ml - mleczny posiłek łżczony z produktami zbożowymi (np. mleko następne, kaszki mleczne glutenowe i bezglutenowe, niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki);
1 x zupka jarzynowa z kaszą glutenową;
1 x obiad: jarzynka z gotowanym mięsem3(15-20 g) i 1/2 żółtka, z dodatkiem ziemniaka lub ryżu;
Przecier owocowy lub owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) - nie więcej niż 150 g
11-12 4-5 x Posiłki jak w 10 miesiącu życia.
Zmiana: wprowadzić całe jajko 3-4 razy w tygodniu;
twarożek, kefir, jogurt 1-2 razy w tygodniu4

niebieskim kolorem są zapisane miesiące życia
 
reklama
he wreszcie zobaczyłam jak mój syn się zachowuje jak mu coś smakuje :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-Da mianowicie jabłka z bananem i brzoskwinią hippa aż sie trząsł takie dobre otwierał sam buźkę i chwytał moją rękę z łyżeczką i wsadzał do buziaka połykał całkiem spary łyżki do tego:-D:-D:-D

taaaaaka zadowolona jestem zjadł cały słoiczek w 10 min
 
Do góry