reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nudności....wieczorne. Pomocy! :(

Wiktoria_W

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Październik 2019
Postów
20
Cześć dziewczyny,
Jestem w 1 trymestrze (8 tygodni). Strasznie mnie mdli!!!
Ale nie rano, a w dzień i zwłaszcza wieczorem. Na jedzienie nie mogę patrzeć w ogóle. :( pomóżcie proszę. Czujesie czaly czas jak bym była zatruta... Już nie wytrzymuje tego :(
Czy to może być przez duphaston?
 
reklama
Rozwiązanie
Duphaston może powodować takie skutki uboczne, ale zażywałam ten lek nie będąc w ciąży i miałam takie "mini" mdłości oraz zawroty głowy w pierwszych dniach. Później nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych opisanych w ulotce. Wydaje mi się więc, że te mdłości, których doświadczasz, są jednak spowodowane hormonami ciążowymi.
Co do samej pory występowania mdłości to bardzo mylnie określa się je "porannymi". Niektóre kobiety mają je przez całą dobę, inne rano, inne wieczorem. Jest naprawdę różnie. Spróbuj to przetrwać. Dobrze, gdybyś znalazła coś, co Cie nie obrzydza, bo jednak jeść trzeba... Powodzenia!
Cześć dziewczyny,
Jestem w 1 trymestrze (8 tygodni). Strasznie mnie mdli!!!
Ale nie rano, a w dzień i zwłaszcza wieczorem. Na jedzienie nie mogę patrzeć w ogóle. :( pomóżcie proszę. Czujesie czaly czas jak bym była zatruta... Już nie wytrzymuje tego :(
Czy to może być przez duphaston?
Ja nie brałam duphastonu, a miałam identycznie. Mogę jedynie napisać, że przejdzie :) dasz radę
 
Witaj, ja podobnie jak Ty mialam silne nudności na szczęście wymioty sporadycznie i tak gdzieś do 13/14 tygodnia także musisz przetrwać. Schudłam przez to prawie 3 kilo jadłam głównie nabial i duzo owoców to jedynie mi smakowało i nie smierdzialo i tak jakoś dotrwalam. Z początku też czulam się jakbym miala zatrucie brak energii. Na ulotce duphastonu niby pisze ze moze wzmagać nudności ale napewno nie jest przyczyną Twoich objawów. Po prostu organizm przygotowuje się do nowej roli ;)
 
też niestety wymiotowałam wieczorami i byłam już na skraju wytrzymałości psychicznej.
też brałam duphaston ale nie sądzę by to było przyczyną.
Pociesze cie w 13 tygodniu wszystko minęło ;)
 
Mdłości i wymioty w ciąży są prawie "całodobowe" - ten, kto nazwał je porannymi, raczej nigdy w ciąży nie był :) mnie nudziło i wymiotowałam prawie do 20 tc, teraz jestem w 34 tc i też się zdarzy sporadycznie. Żyłam głównie dzięki nabiałowi i chlebie z masłem :) natomiast w pierwszej ciąży wymiotowałam w sumie może z 5 razy - więc potwierdzam regułę, że każda ciąża jest inna :) dasz radę, tylko znajdź produkty, które Ci służą :) 3mam kciuki
 
Ja akirat prenumeruje to czasopismo, ale jest tez opcja w internecie.
Niżej linki do artykułów na temat mdłości. Artykuły pisane są z konsultacją z lekarzami i specjalistami


 
reklama
U mnie silne mdłości i zawroty głowy zaczęły się dokładnie od drugiej dawki Duphastonu. Po zmianie na Luteinę te objawy też były, ale duuuuużo mniejsze. Według mojego lekarza niektóre kobiety znacznie gorzej znoszą syntetyczny progesteron. Może u Ciebie jest tak samo?
 
Duphaston może powodować takie skutki uboczne, ale zażywałam ten lek nie będąc w ciąży i miałam takie "mini" mdłości oraz zawroty głowy w pierwszych dniach. Później nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych opisanych w ulotce. Wydaje mi się więc, że te mdłości, których doświadczasz, są jednak spowodowane hormonami ciążowymi.
Co do samej pory występowania mdłości to bardzo mylnie określa się je "porannymi". Niektóre kobiety mają je przez całą dobę, inne rano, inne wieczorem. Jest naprawdę różnie. Spróbuj to przetrwać. Dobrze, gdybyś znalazła coś, co Cie nie obrzydza, bo jednak jeść trzeba... Powodzenia!
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry