reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nutramigen !!!!

Ja przed nutramigenem podawałam już Nan i mieszałam te dwa mleka, najpierw więcej tego dobrego (czyli NANa)
i stopniowo coraz więcej nutramigenu, no i tez dosładzałam glukozą
babka w aptece radzila mi też żeby ten nutramigen bardziej rozcieńczać wodą ::)
ostatecznie nam nie służył i jesteśmy teraz na bebilonie pepti

powodzenia

ja rownież dostałam dla corki nutramigen przed tym mlekiem dawałam jej bebilon ha, ar, comfort bo ulewala i pręzyła się i nie robiła kupy.:(. Lekarka powiedziała, zeby mieszkać mleko z bebilonem i stopniowo prxyzwyczajać dziecko do tego mleka. Nie bardzo wiem jak to mieszac, poniewaz oba mleka daje się inaczej. Na inne ilości wody, inną ilość miarek proszku. Daje jej na 90 ml dwie bebilonu jedną nutramigemu i nie mam pojęcia czy jej tym nie zaszkodze nie wiem jak jejto podawac. We wtorek pojde do lekarza i porosze o receptę na mleko sojowe. Bo tego ona nie chce jeśc samego :( POmożcie bo nie wiem do kogo się zwrocić :(((
 
reklama
Kama24 ja urodziłam syna w 34 tc i od początku pił mleko NESTLE ALPREM specjalne dla wcześniaków. Od 3 miesiąca pił BEBILON PEPTI. Lekarz później zmienił mu na NUTRAMIGEN, ale nie chciał go pić i wymiotował. Od tego czasu pije znowu BEBILON PEPTI. Ostatni raz pił butelką jak miał pół roku i muszę mu dawać wszystko łyżeczką. Mógłby pić już normalne mleko, ale inne mu nie smakują. Gotuję mu manne na wodzie i dodaje BEBILON.
 
Witam. Jestem Magda i mam synka Adasia, który jest na nutramigenie od od 4 miesiąca. Wcześniej był na bebilonie pepti, ale musieliśmy zmienić mleko bo bebilon mu nie służyło.Jak przeszliśmy na nutramigen mały robił kupkę prawie przy każdej zmianie peluchy i tak było przez dwa tygodnie. To była reakcja na zmianę mleka. Po dwóch tygodniach wszystko się unormowało. :-) Ale uważajcie na gotowe zupki ze słoiczków!!!!!!! Czytajcie skład!!!!!1 Ja tego nie zrobiłam i mam koszmar z małym bo znowu dostał swędzącą wysypkę.:-( Okazało się, że w jednej zupce jest seler(alergizujący) a w innej masło z mleka.:-(I znowu walczymy z wysypką:-(Pozdrawiam:-)
 
masło lub serwatka, tez odpada:-)
najmniej takich dodatkow chyba w bobowicie jest.
gerbera ponosi fantazja ;-) jednak nic nie zastąi dokładnego czytania etykiety :-)
 
Hej dziewczynki,

U mojej 2 miesiecznej coreczki lekarz stwierdzila uczulenie na bialko zwierzece. Ja ja karmie caly czas cycuchem ale profilaktycznie pani doktor przepisala tez Nutramigen- w razie w. gdybym zachorowala lub miala malo pokarmu. Po tym co przeczytalam to juz sie boje jej podawac tego:sad:. Zastanawiam sie czy nie powinnam powoli mieszac go z moim mlekiem i jej podawac. Tylko nie wiem jak.
 
moj maly jest juz prawie rok na nutramigenie ,,,wczesniej probowalimy bebilon pepti ale go wysypalo a inne mleka jak i wogole nabial , jajka i nawet pomidoru powoduja u niego silna biegunke...
 
Hej dziewczynki,

U mojej 2 miesiecznej coreczki lekarz stwierdzila uczulenie na bialko zwierzece. Ja ja karmie caly czas cycuchem ale profilaktycznie pani doktor przepisala tez Nutramigen- w razie w. gdybym zachorowala lub miala malo pokarmu. Po tym co przeczytalam to juz sie boje jej podawac tego:sad:. Zastanawiam sie czy nie powinnam powoli mieszac go z moim mlekiem i jej podawac. Tylko nie wiem jak.
Dlaczego od razu Nutramigen?? To nie jest już mleko, to chemiczny sustytut całkowicie spreparowany, w smaku ohydny. Mój synek miał to samo uczulenie, ale lekarka przezornie zaczęła od Bebilonu HA. Po stwierdzeniu, że się nie polepsza dała Bebilon Pepti i zaznaczyła, że poczekamy, a Nutramigen podamy w ostateczności. Po 1, 5 roku synek był już na Bebilonie HA, a potem szybko wprowadziliśmy bezkolizyjnie zwykły Bebilon, na którym jest do dzisiaj. :-)
 
witam wszystkich
jest to moj pierwszy post wiec najpierw chcialabym sie przywitac :-)
co do tematu to moja coreczka pije nutramigen juz od 5 miseicy i bardzo jej smakuje, ale na poczatku przezywalam prawdziwy horror ( i ja i ona) moja rada jest taka - wsypywac mniej 'miarek' niz widnieje na opakowaniu i dodawac smakowe slodkie kaszki np. ryzowe bobovita, to poskutkowalo przynajmniej u mojej Oli w koncu sie przyzwyczaila docoraz wiekszej ilosci mleka a mniejszej kaszek a teraz juz 'ciagnie' z butki ze hej :laugh2:
pozdrawiam
 
reklama
Widzę, że jestem niesamowitą szczęściarą, bo moja Ingusia bez problemu zaakceptowała nutramigen i pije go od 4 miesiąca życia, kiedy to okazało się, że jest uczulona na moje mleko. Przechodziłam w ten sposób, że mieszałam moje mleko z nutramigenem w stosunku 9:1, następnego dnia 8:2 itd itd aż przeszłam całkowicie na nutr. A pomógł nam bardzo, wcześniej było dużo śluzu i krwi w kupce a po tym mleku jak ręką odjął. Powodzenia! :)

tylko jedna kwestia, nie ma czegoś takiego jak uczulenie na mleko mamy, mleko mamy nie uczula, jest najblizsze dziecku i lepsze od preparatów mleko zastępczych, zawsze, uczulac mogą tylko i wyłącznie składniki w pokarmie mamy, tzn dieta mamy, jesli dziecko ma alergie po pokarmnie naturalnym nalezy ograniczyc dietę mamie i obserwować, a pokarm mamy jest najlepszym sposobemn zapobiekgania wszelkim alergiom, mama wprowadza do swojej diety stopniowo różne pokarmy, ok tygodnia testów i obeseruje, dopiero po takim czasie wprowadza koleny,może też iść na łatwiznę i odstawić dzicko od piersi, ale niech nie twierdzi, że dzicko ma alergię na jej mleko.

Wyjątkiem jest nietolerancja laktozy, ale akurat nutramigen ma ją w swoim składzie. Wówczas dzicku podaje sie preparaty mlekozastępcze na bazie soi, które nie zawierają laktozy. Moje dzieko ma nietolerancję laktozy (ja z reszt a także), od urdzenia objawiała się ulewaniem, wręcz chlustaniem, nutramigen, bebilon pepti, dopiero ISOMIL rozwiązał sprawę, nie zaprzestałam jednak karmienia piersią, bo wiedziałam, że to najlepsze dla mojego malucha. Isomil dostawał tylko do kaszki. Pozostałe mleko w ciągu dnia, to karmienie piersią, obecnie ulewania związane sa tylko i wyłącznie z moją duetą )maa nie toleruje pomidow, oryesykw pistacjowzch, jesli je jadam, maa po moim pokarmie ulewa.

Znam jeden przypoadek gdzie bardzo ścisła i restrykcyjna dieta mamy nie pomogła - mały atopik, ale odstawienie dzicka było juz zupoełną ostatecynością, mama musiała coś jeść, a przy tak ograniczonej diecie trudno juz było eliminowac kolejne pokarmy, skaza białkowa, obecnie chłopiec pije mleko kozie.
 
Do góry