reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nutramigen !!!!

Moja Lenka nie ma zmian w kupce (po nutramigenie sie zaczely i robi kilka razy dziennie)
tylko w nadgarstku ma taka jakby cieniutka naciagnieta skora a po lakcidzie ktory dotala do antybiotyku zrobilo jej sie to pod kolanem...
nie wiem co to jet
a pediatra przepisala mi laktikort
to chyba jakis steryd??
nie wiem czy go uzywac?



jak najbardziej używaj lakcid przywraca on naturalną flore bakteryjną, która przy stosowaniu antybiotyków się rozregulowuje. Jeśli nie będziesz jej stosować dziecko może dostać dużych bóli brzuszka i meieć rozwolnienie co u małych dzieci może doprowadzić w krótkim czasie do odwodnienia i śmierci.
A te objawy mogą być spowodowane ty żelakcid jest na mleku, możesz używać lakcidofil, sa to tabletki do rozpuszczania np w wodzie- to samo działanie anie powinny zaszkodzić. Wiem z doświadczenia
laktikord jest pewno lekiem z tej samej grupy
 
reklama
Lakcid nie jest dobry dla dzieci ze skazą białkową, bo zawiera białka mleka krowiego pozostałe po procesie technologicznym. Lepiej uzywać lacidofilu - to sa kapsułki, z których zawartość można wsypać do posiłku lub niewielkiej ilości napoju.
 
U nas Lacidofil tez sie nie sprawdzil. Dopiero po podaniu Dicofloru kupki sie unormowaly i wreszcie zniknal z nich sluz.:tak:
 
witajcie moja corka Nikolka zaczela pic nutramigen jak trafila do szpitala na zapalenie ploc!!! jak wrocilam z nia po porodzie ze szpitala do domu zaczelam podawac jej Nan w szpitalu na zapalenie polc wprowadzili jej bebiko po tym dostala uczulenie mowili ze to od proszku potem ze to od mleka wprowadzili nutramigen a co sie okazalo to od antybiotyku ale zostala juz przy nutramigenie bo juz sie przyzwyczaila do tego mleka i nie bylo klopotu by ja przyzwyczaic do tego mleka ale moze byc problem aby ja odzwyczaic od tego mleka z apetytem zjada 150ml :laugh2:
 
cześć kasiula ja też mam dziecko alergiczne ale na szczęście nie było problemu z podawaniem nutramigenu i tak już prawie 1,5 roku mój syn je pije.Spróbuj dodać do mleka trochę ulubionego soczku bądź trochę kleiku ryżowego lub kaszki kukurydzianej to powinno pomóc a jeśli nie to lekarz napewno spróbuje innego mleka-pozdrawiam i powodzenia
 
Mój Filippo pije Nutramigen od 3 miesiąca i jest mu wszystko jedno czy to mamine mleko czy sztuczne. Kupki były przez pewien czas zielonkawe ale ponieważ brzuszek go nie bolał to nic z tym nie robiliśmy. Teraz zaczęłam dodawać mu do niego kaszkę i dokarmiam go np. zupką jarzynową, jabłuszkiem itp. Oczywiście zaczynamy wprowadzać nowości po 2- 3 łyżeczki ale na razie jest ok. Czasem się zastanawiam czy to rozpoznanie alergii nie było zbyt pochopne. Fakt, że przez pierwsze 3 tyg. jego kupki były wodniste ze śluzem ale jeden z lekarzy stwierdził, że to alergia a drugi, że to tzw. kupki przejściowe.
 
Mój Filippo pije Nutramigen od 3 miesiąca i jest mu wszystko jedno czy to mamine mleko czy sztuczne. Kupki były przez pewien czas zielonkawe ale ponieważ brzuszek go nie bolał to nic z tym nie robiliśmy. Teraz zaczęłam dodawać mu do niego kaszkę i dokarmiam go np. zupką jarzynową, jabłuszkiem itp. Oczywiście zaczynamy wprowadzać nowości po 2- 3 łyżeczki ale na razie jest ok. Czasem się zastanawiam czy to rozpoznanie alergii nie było zbyt pochopne. Fakt, że przez pierwsze 3 tyg. jego kupki były wodniste ze śluzem ale jeden z lekarzy stwierdził, że to alergia a drugi, że to tzw. kupki przejściowe.


"W trzecim, czwartym dniu życia pojawiają się tzw. stolce przejściowe. Kupki są teraz znacznie luźniejsze. Zmienia się także ich kolor - od brunatnego czy ciemnozielonego poprzez zielony i zielonożółty do żółtego. Smółkę dziecko wydalało dwa, trzy razy na dobę, natomiast kupek przejściowych może być nawet siedem, osiem na dobę."
Więc to raczej nie przejściowe kupki były :-)
 
Moja córeczka też ma skazę białkową i idąc do lekarza powiedziałam od razu Pani Doktor,że jeśli ma zamiar mi zapisać jakieś mleko to poprosze o Bebilon Pepti bo jest lepsze w smaku,a w rodzinie mam małego alergika i wiedziałam z opowiadań,że to mleko jest okropne.Jestem zadowolona z Bebilonu,a moja coreczka usmiehca sie szeroko bo jest w koncu najedzona ;)
 
reklama
Hej jestem tu nowa.mam pytanko moja córka od 2 miesiąca jest na nutramigenie obecnie ma 7 miesięcy jak długo musi być na tym mleku i czy można podawać serki kaszki mleczno ryżowe oczywiście w małych ilościach:blink:
 
Do góry