reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

nutramigen !!!!

kasiulla23

Mama marcowa'06
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
dziewczyny blagam pomozcie!!!
jak przekonac moja 6miesieczna corke karmiona
dotad wylacznie cycusiem by pila nutramigen?????
bo przezywamy horror!!!!

reklama

Nikos

Mama Kuby i Leny
Miasto
małopolskie
Rozwiązania
0
Kochana, mimo iż wcześniej pisałam, żeby nie słodzić nic dziecku to w tym przypadku uważam, że to będzie jedyne rozwiązanie!!!

Jeśli tak bardzo wam ciężko to możesz posłodzić mleczko łyżką glukozy.
Powinno pomóc.
Później stopniowo zaprzestawaj słodzenia.

Przechodzenie z karmienia piersią na butle prawie zawsze jest trudne, nie tylko w przypadku kiedy mlekiem jest nutramigen.
Dzidzia przyzwyczaiła się do różnych, lekkich smaków, a tu taka odmiana.
Moja lekarka powiedziała zaś żeby nic nie robić, że dziecko jak będzie głodne to samo zacznie jeść.
Czy ja wiem??

Wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiamy

M

mamaoli

Gość
Ja przed nutramigenem podawałam już Nan i mieszałam te dwa mleka, najpierw więcej tego dobrego (czyli NANa)
i stopniowo coraz więcej nutramigenu, no i tez dosładzałam glukozą
babka w aptece radzila mi też żeby ten nutramigen bardziej rozcieńczać wodą ::)
ostatecznie nam nie służył i jesteśmy teraz na bebilonie pepti

powodzenia

kasiulla23

Mama marcowa'06
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
wczoraj wypila 2x po 40 ml i bylam taka szczesliwa a dzis w ogole nie chce nawet przelknac :((
a co do glukozy to slodze bo bez tego nie dalabym chtba rady
dziekuje za rady
czy wasze dzieci sa alergikami??

Rozwiązania
0
Witam.
Jestem mamą 13-miesięcznej Igi. Niestety juz w 2 miesiącu lekarz zdiagnozował u niej skaze biaqłkową. Od 4 miesiąca Iga jest na Nutramigenie. Nie było łatwo ale się udało i pije go do dziś. Dosładzanie glukozą to dobry pomysł, ja próbowałam też mieszać początkowo z sokiem jabłkowym. Obecnie pije go bez żadnych dodatków. Najważniejsza to wytrwałość. Powodzenia  :)

kasiulla23

Mama marcowa'06
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
my pijemy na wszelki wypadek bo Lenka ma podwyzszone kwasochlonne w badaniu krwi
chociaz na nadgarstku ma taka naciagnieta skore ale to juz dwa miesiace i sie nie powieksza ani nie zmniejsza :(
dziewczyny czy moze ktoras z was tez miala taki problem z dzidziusiem ze sie tak dziwnie czasem otrzesywalo?? jakby mu sie zimno zrobilo lub mialo cos kwasnego w ustach??

Nathalie

Fan(ka)
Miasto
Banbury UK
Rozwiązania
0
Widzę, że jestem niesamowitą szczęściarą, bo moja Ingusia bez problemu zaakceptowała nutramigen i pije go od 4 miesiąca życia, kiedy to okazało się, że jest uczulona na moje mleko. Przechodziłam w ten sposób, że mieszałam moje mleko z nutramigenem w stosunku 9:1, następnego dnia 8:2 itd itd aż przeszłam całkowicie na nutr. A pomógł nam bardzo, wcześniej było dużo śluzu i krwi w kupce a po tym mleku jak ręką odjął. Powodzenia! :)

kasiulla23

Mama marcowa'06
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Moja Lenka nie ma zmian w kupce (po nutramigenie sie zaczely i robi kilka razy dziennie)
tylko w nadgarstku ma taka jakby cieniutka naciagnieta skora a po lakcidzie ktory dotala do antybiotyku zrobilo jej sie to pod kolanem...
nie wiem co to jet
a pediatra przepisala mi laktikort
to chyba jakis steryd??
nie wiem czy go uzywac?

reklama
Rozwiązania
0
witam wszystkie mamusie, mój w tej chwili 5 miesięczny synek Wojtuś, od urodzenia( bo niestety nie miałam pokarmu chyba ze stresu) był na Nan-ie, ale na policzkach zaczęły pojawiac się krostki , które następnie zlewały sie w takie "liszaje", pani pediatra kazała Małemu smarować to różnymi kremami( oilatum, emulien,i inne) ale Wojtusiowi to nie pomagało, lekarka stwierdziła że to uczulenie na psy ( bo mam dwa) , na marchew ( więc mu nie dawałam) , na proszek więc zmieniłam i wiele innych - tylko nie potrafiła określic na co konretnie, a buźka Wojtusia wyglądała co raz gorzej, w końcu poszłam do dermatologa dziecięcego i dopiero ona utwierdziła mnie w tym co podejrzewałam od dawna " skaza białkowa" ( AZS), dopiero ona kazała odstawić NAN i podac Nutramigen, na początku nie było lekko ( ale tylko przy pierwszym karmieniu) teraz wcina , aż miło popatrzeć ( 150 ml do 180ml ) a oprócz tego przepisała maści.Na Natramigenie i maściach jest dopiero od wczoraj czyli było 5 smarowań maściami i 7 karmień Nutramigenem i wierzcie mi jest znaczna poprawa.A jak powiedziałam pani dermatolog czym kazała mi pediatra smarowac małego to.....a nie będe cytowac bo słowa niecenzuralne hihi :-p .
Mam do Was pytanie, bo dermatolog powiedziała , że nie moge podawac żadnych soków , ani przecierów, co wy na to ( bo Wojtus do tej pory już pijał soczki i jadał przeciery) , ale nie chce znowu wszystkiego popsuć.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Ewelina271990 Żywienie 9
Ewelina271990 Noworodek 5
T Zdrowie 4
A Potrzebuję porady 34

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry