reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nutramigen !!!!

Chetnie? To ja chyba trafilam na jakiegos glupka, ktory nie chce zmienic mleka, choc atopika mam od ponad miesiaca, luzne kupki i chyba kolki, stres i nerwy podczas karmienia. Najgorsze ze nie chca mi nic dac bez recepty !!!
 
reklama
Kasiulla23- moja siostra karmiła swego synka Humaną gdy okazało się, że mały ma skazę białkową i musiała przejść na Nutramigen. Cały dom stanął na wysokości zadania i na szczęście siostra nie była z tym sama, pracowaliśmy nad tym w 4 osoby na zmianę, mały płakał, wykręcał się od butelki, po 2ch dniach był tak głodny, że zaczął pić Nutramigen. Ale te 2 dni to był horror i dla dziecka i dla nas.
 
Nam lekarka poradziła, żeby przechodzić na Nutramigen stopniowo - do wody sypać 1 miarkę Nutramigenu i pozostałe dotychczasowego mm i tak co dzień zwiększać ilość miarek Nutramigenu. Takie przechodzenie powinno trwać do tygodnia.
 
Cześć wszystkim!

Jestem mamą 3,5 mies. Mii. Nutramigen zalecono nam w zasadzie w ciemno, gdy Mia miała 3 tygodnie. Tu gdzie mieszkam w zasadzie nie robi się testów, by wykryć alergię i na podstawie opisanych przeze mnie problemów, które zaobserwowałam u córci, lekarz zalecił nam właśnie Nutramigen.

Moje pytanie do Was: w jaki sposób lekarze wykrywali u Waszych dzieci np. skazę białkową? Jakieś testy? Jeśli tak, to jakie?

Mia ma od wielu tygodni krostki na skroniach i na czółku, są to w zasadzie szorstkie plamy i to mi zasugerowało skazę białkową. Poza tym naszym problemem były wymioty (gdy jeszcze piła NAN), ale to minęło gdy zastosowaliśmy Nutramigen. Nam kazano przejść na Nutramigen od razu, bez mieszania. Ale u 3-tyg. maluszka jeszcze nie są wykształcone receptory smakowe, więc na Mii ta zmiana nie zrobiła wrażenia i bez problemu je Nutramigen.
 
Ostatnia edycja:
mary-beth na skaze bialkowa nie ma testow dla tak malych dzieci, stwierdza sie ja wlasnie po objawach tzn zmianach skornych, biegunce, wymiotach....u mojej corci zaczela sie w pierwszym miesiacu zycia, a mleko dostalismy dopiero w drugim wiec masz szczescie ze trafilas do dobrych lekarzy kochana.
 
My robiliśmy córce testy na alergię z krwi, ale była troszkę starsza - ok 6 miesięcy. Można zrobić tzw. panel pediatryczny, w ktorym jest 20 alergenów wziewnych i pokarmowych, albo sam pokarmowy (20 alergenów), albo sam wziewny(też 20).
 
reklama
Do góry