reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nutramigen !!!!

Hej dziewczyny mój synek ma ponad miesiąc jest od początku karmiony butlą. Dawalismy mu mleko bebiko 1 ale ostatnio zauwżyłam ze ma problem z załatwieniem się, gazy okropnie śmierdzą, i kupa jest twarda zielona i straszenie cuchnąca, gdzies kiedyś obiło mi się o oczy że to nie jest dobry sygnał więc wybrałam się z małym do pediatry. Dodam że do tego zmieniło się jego samopoczucie, z małego aniołka grzeczniutkiego zacząŁ strasznie płakać. Dostaliśmy na spróbowanie mleko Nutramigen 1 ale dalej mam różne obawy. Mleko to dostaje od wczorajszego południa czy powinno już zadziałać i mały powinien zrobić normalną kupę?:confused2: I czy po tak długim okresie stosowania bebiko1 ewentualna alergia mogla wyjść dopiero teraz? Czy może te kupki to jakiś inny objaw np przez katarek? czytałam też że dzieci z alergią pokarmową mają też inne objawy niż tylko zielone kupki, odkąd zaczął robić zielone kupki pojawiła się u niego między brwiami łuszcząca skórka. Co o tym myślicie?
 
reklama
Moj synek byl na mleku Nutramigen przez pare tygodni ale mu nie pomoglo i zmienilismy na mleko Neocate. Tutaj w stanach lekarze kaza czekac 2 tygodnie po zmianie mleka zeby zobaczyc czy jest poprawa. No i nie wolno zmieniac od razu z jednego na drugie tylko stopniowo najpierw trzeba mieszac z tym mlekiem poprzednim.
 
Nam dopieor po mieisacu zaczely znikac obajwy....luszczaca skorak na glowce i miedzy brwiami.....alergolog moiwla ze alergeny utrzymuja sie w organzimie od 6-8 tygodni nawet.Wiec pozostaje spokojne czekanie.A katarek jak nabardziej moze swiadczyc o alergi....jest wtedy wodnisty i przezroczyty.
 
moja po nutramigenie zaczela robic zielone kupki i pediatra mówi ze to prawidlowe, bo dotąd na piersi robiła zółte. u nas skaza białkowa wyszla po skończonym 3 miesiacu zycia moze dlatego iz prawie w ogóle nie jadlam nabialu a jak zjadlam to wysypalo ją tydzien temu.
 
dziewczyny dziękuję za odpowiedzi, u nas jednak to nie alergia, trafilismy do szptala bo mały straszne wymiotował tzn chlustał tym co zjadł, kupy zielone były dalej do tego doszła temperatura. W szpitalu zrobili badania i wyszła infekcja układu moczowego. najprawdopodobniej zaraziłam go gdy był jeszcze w brzuchu,Dostał antybiotyk mleko zmienione ma na Bebilon omfort i wszstko znikło.
 
witam.Jestem szczęściarą,bo mój synek z chęcią pije nutramigen.Mam inny problem.Od kiedy Michaś pije nutramigen zaczął przybierać na wadze(obecnie ma 6m-cy i waży 9.700!Dopóki pił bebiko było ok tzn.wg normy.Dodam,że nie ma mowy o przekarmianiu,bo mały nie wypija nawet dobowej dawki zalecanej przez producenta.Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim?
 
witam, nasze bejbe jest na bebilonie pepti, ale lekarz przepisała nutramigen - ale mała nie chce pić, bo jej to śmierdzi :/ można to jakoś mieszać i stosować proporcje, by się przestawiło?
 
witam.Jestem szczęściarą,bo mój synek z chęcią pije nutramigen.Mam inny problem.Od kiedy Michaś pije nutramigen zaczął przybierać na wadze(obecnie ma 6m-cy i waży 9.700!Dopóki pił bebiko było ok tzn.wg normy.Dodam,że nie ma mowy o przekarmianiu,bo mały nie wypija nawet dobowej dawki zalecanej przez producenta.Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim?
Rzeczywiście jak na 6 mc to zdecydowanie za dużo.Nie spotkałam się z aż tak gwałtownym przybieraniu na wadze ale z własnego doświadczenia i doświadczenia mojej siostry (jej najmłodsza córeczka tez ma skazę) zauważyłam,że Nutra powoduje większy przyrost masy.Moja Natalka odkąd zaczęła jeść z butelki je tylko 150 ml.czyli od 4 mca do roku ta sama wartość a pulpecik z Niej całkiem całkiem:-p:-p:-p samo było z moją chrześnicą.
Myślę,ze powinnaś to skonsultować z pediatrą lub dietetykiem bo komórki otyłości namnażają się bardzo wcześnie a później ciężko będzie się ich pozbyć.
Życzę wszystkiego dobrego!
 
reklama
dziewczyny prosze napiszcie do mnie jak najszybciej chodzi mi o nutramigen 2 dla mojego synka jestem w anglii i niemam pojecia gdzie to mleko kupic bylam w bootsie i niema tam tego mleka doradzcie gdzie jak wiecie prosze piszcie mi na meila jak najszybciej błagammmmmmmmmm: karolastal@o2.pl
 
Do góry