reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nutramigen !!!!

Hej jestem tu nowa.mam pytanko moja córka od 2 miesiąca jest na nutramigenie obecnie ma 7 miesięcy jak długo musi być na tym mleku i czy można podawać serki kaszki mleczno ryżowe oczywiście w małych ilościach:blink:

Do momentu aż lekarz zaleci zmiane mleka na inne.
Jeżeli objawy nietolerancji białka były nieznaczne,to trzeba czekać az zupełnie znikna i na pewno nie mozna podawać serków,kaszek na zwykłym mleku modyfikowanym.(zazwyczaj prowokacje zaczyna sie innym mlekiem modyfikowanym HA,albo jogurtem,czy twarogiem,bo podobno najmniej uczula).
Prowokację białkiem krowim powinien zlecić lekarz.
moje dziecko było na mieszance mlekozastępczej prawie półtora roku.:tak:
 
reklama
Witam wszystkich w sumie to pierwszy raz korzystam z forum i nie wiem czy mi wyjdzie.Wiec tak zaczne od tego ze urodziłam wczesniaka w 31 tyg ciazy mały dostawał sonde niestety popowrocie do domu nie miałam pokarmu i przepisali mu bebiko 1 które mu niesłuzyło wiec lekarze zmienili mu na bebilon1 no i była mała poprawa ale od niedawna zaczoł sie koszmar z brzuszkiem strasznie go bolał i nie spał w nocy.Wiec poszłam prywatnie do lekarza zapisał mu mleko Nutramigen pije te mleko od 2 dni ale zaczynam sie martwic bo nie wypija tyle ile powinien co prawda brzuszek przestał go bolec mleko jest straszne w smaku i w zapachu.dziewczyny co robic czy poczekac jeszcze troszke bo czytałam ze ciezko jest sie przyzwyczaic do tego mleka,prosze was o jakies rady pozdrawiam :happy:
 
Witam, moja mała od 6 tyg. życia jest na Bebilonie Pepti. Teraz już mamy 2. Nie ma raczej skazy białkowej, lekarze sugerują nietolerancję laktozy. Od początku piła to mleczko chętnie, ale też nigdy nie wypiła zalecanej normy do końca. Mimo to, przybierała aż za dobrze na wadze, więc myślę, że to chyba jednak wskaźnik wagowy jest wyznacznikiem czy Maluchowi wystarcza ta wypijana porcja czy nie. Teraz próbujemy powoli już z nabiałem i jeżeli nie podam jej nic, co zawiera domieszkę mleka, to z brzuszkiem jest dobrze.
Bebilon też nie jest dobry niestety, ja bym się go nie napiła, ale skoro to było jedyne wyjście przy bólach brzuszka...
Pozdrawiam
 
alutka moja niunia jest od 2 m ca życia na nutramigenie (skaza białkowa) teraz ma 8,5 m ce i nie zauważyłam żeby sie wolniej rozwijała od rówieśników bardzo ładnie przybiera na wadze 9.5 kg jak miała 6 m ce już mi sztywno siedziała a teraz przytrzymując sie mebli ładnie mi wstaje tak że moim zdaniem to jakieś bzdury że dziecko wolniej sie rozwija
 
Witam wszystkich w sumie to pierwszy raz korzystam z forum i nie wiem czy mi wyjdzie.Wiec tak zaczne od tego ze urodziłam wczesniaka w 31 tyg ciazy mały dostawał sonde niestety popowrocie do domu nie miałam pokarmu i przepisali mu bebiko 1 które mu niesłuzyło wiec lekarze zmienili mu na bebilon1 no i była mała poprawa ale od niedawna zaczoł sie koszmar z brzuszkiem strasznie go bolał i nie spał w nocy.Wiec poszłam prywatnie do lekarza zapisał mu mleko Nutramigen pije te mleko od 2 dni ale zaczynam sie martwic bo nie wypija tyle ile powinien co prawda brzuszek przestał go bolec mleko jest straszne w smaku i w zapachu.dziewczyny co robic czy poczekac jeszcze troszke bo czytałam ze ciezko jest sie przyzwyczaic do tego mleka,prosze was o jakies rady pozdrawiam :happy:
Miałam podobną sytuację, ale lekarka nie zaleciła od razu ekstremalnego mleka Nutramigen, tylko na początek: Bebilon HA, po obserwacji zapisała Bebilon Pepti i powiedziała, że jak będą dalsze objawy alergii (suche policzki, pękająca skórka za uszkami) to wtedy dopiero da Nutramigen. Ostatecznie po roku wycofaliśmy synka (tą samą drogą) do normalnego mleka i dzisiaj jest już OK.:-)
 
Nasz synek tez nie chcial jesc Nutramigenu. To mleko ma taki specyficzny zapach, biedne dzieci, ze musza jesc cos takiego:no: Dobrze, ze Lewek juz jest duzy (ma roczek:tak:) i wcina rozne pysznosci:-)

Powodzenia, Mamuski:tak:;-)
 
reklama
Witam, mój Kubuś też jest na nutramigenie, w sumie od nie dawna bo karmię jeszcze piersią ale Kuba ładnie zaakceptował nowe mleko:tak:
Można jeszcze podawać sinlac ale to od 4 miesiąca:tak:(Kuba nie za bardzo to lubi)
 
Do góry