reklama

Nystatyna???!!!

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez mafifi, 16 Maj 2008.

1. mafifi

mafifi Zaciekawiona BB

Dziewczyny, Dziś Nasza Lekarka Przepisała Mojemu Synkowi Nystatyne W Zawiesinie I Nie Bardzo Wiem Jak To Stosowac, Dziecko Ma To Połykac Czy Mam Smarować Tym Jamę Ustną???

2. Irlandia

Irlandia Mama Kwietniowa 2006

A z jakiego wskazania przepisała? Jaki lekom towarzyszy? Co mówiła jak przepisywała? To istone informacje, bez których Ci nie pomogę.
    Zasadniczo Nystatyna w zawiesinie jest do uzytku wewnętrznego - zatem należy ją połknąć. W niektórych przypadkach sensowne jest tzw. pędzlowanie jamy ustnej lub samych zmian grzybiczych w niej. Trudno ocenić po twoim poście bo nic nie napisałaś.

3. reklama
  4. Marta1981

Marta1981 Rodzyneczka

Ten lek stosowałm przy pleśniawkach w buzi synka:tak:.Pipetką rozmazywałam po buzi.

5. mafifi

mafifi Zaciekawiona BB

synek dostał ten lek ponieważ ma pleśniawki w buzi, kazała przez 6 dni stosować.
    Z tego co sie juz rozeznałam to trzeba pędzlować buzke, dzieki marta 1981

pozdrawiam

6. MŁODA_MAMA22

MŁODA_MAMA22 lipcowa mama '08

moja coreczka tez miala to przepisane i lekarz kazal mi podawac to zalaczona pipetka 1 ml na koniec jezyczka

7. MorbidDeamon

MorbidDeamon Początkująca w BB

moja mała ma kandydozę wraz z gronkowcem i mam to stosować 4 razy dziennie po pół łyżeczki (czyli 2,5 ml) co 6 godzin, przez 14 dni, martwi mnie to iż dawka dla dzieci podawana na ulotkach to 1ml, ale lekarz przecież wie co robi

8. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

wie wie :tak:
    my bralismy podobnie (3x2,5) i małemu nie zaszkodziło
    ale krtań i buzie wyleczyliśmy definitywnie :tak:

9. agnes_m

agnes_m Fanka BB :)

My też bardzo długo męczyłysmy sie z pleśniawką. Po nystatynie szyciutko wszystko zeszło:tak:

10. reklama
  11. madziula180

madziula180 wrześniowa mamusia

witam, ja mecze sie z plesniawkami juz chyba miesiac i nie mozemy sie ich pozbyc :-( smaruje mu nystatyna ale one ciagle sa. juz nie wiem co robic.

12. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

a tylko smarujesz ?
    może trzebaby było jeszcze doustnie pobrać , nie zaszkodzi a może pomóc :tak:

Poleć forum