reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nystatyna???!!!

Dołączył(a)
9 Lipiec 2007
Postów
10
Dziewczyny, Dziś Nasza Lekarka Przepisała Mojemu Synkowi Nystatyne W Zawiesinie I Nie Bardzo Wiem Jak To Stosowac, Dziecko Ma To Połykac Czy Mam Smarować Tym Jamę Ustną???
 
reklama
A z jakiego wskazania przepisała? Jaki lekom towarzyszy? Co mówiła jak przepisywała? To istone informacje, bez których Ci nie pomogę.
Zasadniczo Nystatyna w zawiesinie jest do uzytku wewnętrznego - zatem należy ją połknąć. W niektórych przypadkach sensowne jest tzw. pędzlowanie jamy ustnej lub samych zmian grzybiczych w niej. Trudno ocenić po twoim poście bo nic nie napisałaś.
 
synek dostał ten lek ponieważ ma pleśniawki w buzi, kazała przez 6 dni stosować.
Z tego co sie juz rozeznałam to trzeba pędzlować buzke, dzieki marta 1981

pozdrawiam
 
moja mała ma kandydozę wraz z gronkowcem i mam to stosować 4 razy dziennie po pół łyżeczki (czyli 2,5 ml) co 6 godzin, przez 14 dni, martwi mnie to iż dawka dla dzieci podawana na ulotkach to 1ml, ale lekarz przecież wie co robi
 
moja mała ma kandydozę wraz z gronkowcem i mam to stosować 4 razy dziennie po pół łyżeczki (czyli 2,5 ml) co 6 godzin, przez 14 dni, martwi mnie to iż dawka dla dzieci podawana na ulotkach to 1ml, ale lekarz przecież wie co robi

wie wie :tak:
my bralismy podobnie (3x2,5) i małemu nie zaszkodziło
ale krtań i buzie wyleczyliśmy definitywnie :tak:
 
witam, ja mecze sie z plesniawkami juz chyba miesiac i nie mozemy sie ich pozbyc :-( smaruje mu nystatyna ale one ciagle sa. juz nie wiem co robic.
 
reklama
Do góry