reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O co chodzi z tą cukrzycą?

Kasiula89

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Styczeń 2017
Postów
46
Dziewczyny błagam niech mi ktoś wytłumaczy o co chodzi z tą cukrzycą 😭 16 tydzien obecnie, w 11 tygodniu glukoza na czczo 95, 2 tygodnie pozniej 98... Moj ginekolog (rzekomo najlepszy specjalista od prowadzenia ciazy w moim miescie) twierdzi uparcie ze cukrzycy nie ma, dla niego norma to 99 i koniec. Mierze sie glukometrem, po posilkach nigdy nie przekracza 110, trzymam diete sama z siebie. Raz zjadłam kawalek ciasta zeby sprawdzić, po godzinie cukier 105!!! Wiec o co tu chodzi? Mam teoretycznie cukrzyce a niewazne co zjem cukier nie przekracza norm?! Na czczo glukometr wskazuje 68,70,75 w laboratorium 98.... Krzywa wyszla ok ale robiona w innym laboratorium niz dotychczas. Ja juz nie moge spac przez to bo nie wiem na czym stoje :(
 
reklama
Wszystko masz w normie...musisz brac poprawke na glukometr ktory moze sie mylic nawet o 20 jednostek..jezeli krzywa wyszla dobrze nie masz siw czym przejmowac..a cukier bedzie sie czasem wahac to normalne..jezeli na glukometrze pokaże ci 100 lub wiec warto udac na konsultacje...:)
 
Ja miałam tak samo w 12 tyg niby cukrzyca ale naczczo ok po 1h srednio a po 2h ok. Wiec stwierdzono cukrzyce . Od tego czasu mierzylam cukier naczczo i nigdy pow 90 po.posiłkach nigdy pow 120 nawet jak cos słodkiego zjadłam. Gin więc w 27 tc kazala powtórzyć glukoze. Glukometr pokazuje mi 86 wg labo bolo 97 po 1 i po2h cukier super. Gin stwierdzil brak. Wg starej szkoły powyżej 100 to cukrzyca. A wg tegorocznych norm to chyba 92 jest norma. Lekarz mowi mi brak a moja położna, ze jest. Ogólnie nie stosuje diety cukier ok mlody waży tyle ile powinien a przy cukrzycy niby dzieci sa duże. Aktualnie 34 tc położna uparcie cukrzyca i dla tego mam.ktg co tydz
 
Dziewczyny błagam niech mi ktoś wytłumaczy o co chodzi z tą cukrzycą 😭 16 tydzien obecnie, w 11 tygodniu glukoza na czczo 95, 2 tygodnie pozniej 98... Moj ginekolog (rzekomo najlepszy specjalista od prowadzenia ciazy w moim miescie) twierdzi uparcie ze cukrzycy nie ma, dla niego norma to 99 i koniec. Mierze sie glukometrem, po posilkach nigdy nie przekracza 110, trzymam diete sama z siebie. Raz zjadłam kawalek ciasta zeby sprawdzić, po godzinie cukier 105!!! Wiec o co tu chodzi? Mam teoretycznie cukrzyce a niewazne co zjem cukier nie przekracza norm?! Na czczo glukometr wskazuje 68,70,75 w laboratorium 98.... Krzywa wyszla ok ale robiona w innym laboratorium niz dotychczas. Ja juz nie moge spac przez to bo nie wiem na czym stoje :(
Kasiula masz cukrzycę I udaj się do diabetologa. Ja też miałam na czczo wysoki, a krzywa cukrowa wyszła ok. Po posiłkach nadal mam mało i wszystko ok. Ale cukier na czczo jest za wysoki , dieta nie bardzo mogłam bo uregulować i mam insulinę na noc. No i cukier na czczo najgorzej wpływa na wagę u dzieciątka, tzn bardzo przybierają(bynajmniej tak mi mówiła moja diabetolog). Także choć idź z skonsultuj. Norma dla kobiet w ciąży to 90. Pozdrawiam
 
Do góry