reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

niestety ona wody nie chce, choc przyznam duzo pije ale wszystko musi byc choc troche slodkie. a te wode na czczo czy tak ogolnie sie podaje caly dzień?
kiedys dawalam sliwki ale jak nie miala jeszcze zatwardzen to zrobila mega kupe po nich :) ostatnio znow je dalam i nie podzialaly:/
moze zrezygnowac z kaszek ryzowych?


a jeszcze pytanko z innej beczki, tak z ciekawosci :) ile trzeba czasu by wyszly ząbki calowicie, dolne jedynki? bo jestesmy z mężem ciekawi :)
 
reklama
mamaNatki - przede wszystkim:

- dużo płynów
- woda przegotowana
- deserki, owoce
- dociskanie nóżek do brzuszka
- masowanie brzuszka

U nas w stu procentach sprawdziła się woda przegotowana.

P.S. ja podawałam wodę strzykawką, po 2-3 dziennie. Bo moja wody nie lubi.
 
dziewczyny mam pytanko moze ktoras ma ten sam problem.Casperos ma ciagle sine pod oczkami:-(i po porannej drzemce budzi sie z takimi spuchnietymi.troszke sie martwie bo wyglada jakby sie nie wysypial no ale duzo spi i nie sadze aby to byl problem.troszke sie martwie bo nie iwem co mu moze byc a tu z czyms takim nie idzie sie do lekarza:-(
 
miniu, Inka też tak czasem ma... ja to zwalam na "urodę po mamusi" - ja mam strasznie cienka skórę pod oczami i u mnie wiecznie widać sińce i robi się taka "opuchlizna" z niewyspania itp.
piszę "itp." bo nawet jak się wyśpimy to i tak czasem tak jest... ale czy jest jakaś "medyczna" przyczyna? nie wiem...
a Casperosowi szybko to schodzi? bo u nas raczej szybko
 
Idus wlasnie ze nie znika tzn sine bo opuchlizna tak i to szybko,no moze masz racje ze uroda po mamusi bo ja tez mam taki problem tylko ze u mnie to nie uroda tylko zdrowie wiec hmmm...badz tu madry.a co sie tyczy urody Misialinki no to powiem ci tak bez lukru ojjjj ma po mamusi ma:-)
 
Mamanatki,fajnie Cie znów widzieć:).Ta woda przegotowana ciepła to najlepiej działa 15 min. przed jedzeniem,kaszki ryzowe też dobrze zamienic na np. kukurydziane czy pszenne na zmianę.nie mam pojęcia,czy odrobina np. glukozy czy soczku cos by przeszkadzała...może np. tak- ciepła woda z rozrobionymi w niej śliwkami ze słoiczka- może wtedy wypije i to pomoże...U nas jogurt naturalny ze świeżymi owocami tez jest "kupopędny".A,i na jakis czas lepiej zrezygnowac z bananów,bo też działaja zatwardzajaco.Tak samo gotowana marchewka.
 
dziewczyny mam pytanko moze ktoras ma ten sam problem.Casperos ma ciagle sine pod oczkami:-(i po porannej drzemce budzi sie z takimi spuchnietymi.troszke sie martwie bo wyglada jakby sie nie wysypial no ale duzo spi i nie sadze aby to byl problem.troszke sie martwie bo nie iwem co mu moze byc a tu z czyms takim nie idzie sie do lekarza:-(

Sińce pod oczami mogą świadczyć o wielu schorzeniach, m.in. anemii, kłopotach z nerkami, pasożytach, dlatego warto zrobić malcowi ogólne badanie moczu, kału i krwi. Bywają także objawem alergii.
Zdarza się również, że nie świadczą o niczym szczególnym – lekarze mówią w takich przypadkach, by nie niepokoić się o dziecko, bo „taka już jego uroda” (malec ma cieniutką skórę, spod której prześwitują naczynka krwionośne). Zawsze jednak lepiej sprawdzić, czy wszystko jest dobrze.

aha a to znalazłam na innym forum
"u nas synek tez ma sińce pod oczami.Właśnie zrobiłam mu badania kału na
pasożyty,no i niestety ma jakieś świństwo:eek:"

http://abcanemia.pl/pytania/co-oznaczaja-since-pod-oczami-u-dziecka
 
Ostatnia edycja:
reklama
Miniu ja bym poszła do lekarza,bo nigdy nie wiadomo.Sińce pod oczami mogą świadczyć o wielu schorzeniach,których nawet byśmy nie podejrzewali.Dokładnie ujęła to Elusia.Jeżeli taka jest uroda dziecka to ok,ale będziesz mieć pewność na 100 % i nie będziesz się martwić jeżeli poradzisz się lekarza.
 
Do góry