reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy w 7 tygodniu

kkert224

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Listopad 2018
Postów
138
Hej, po 2 latach udało mi się zajść w ciąże, wizytę u ginekologa mam dopiero pod koniec kwietnia, bo wcześniej nigdzie nie było terminów...
Chciałabym was zapytać o objawy, jakie miałyście w 7 tygodniu ciąży. Od tygodnia jest mi strasznie niedobrze najbardziej rano i wieczorem i bardzo boli mnie podbrzusze, czasem są to bóle okresowe, a czasem kłucie w podbrzuszu. Zastanawiam się tez czy jest normalne to, że piersi mnie wcale nie bolą, czytałam że jest to pierwszy z objawów ciąży. Ciagle boje się poronienia.
 
reklama
Każdy może mieć inne objawy ciąży. Nie wszystkie kobiety odczuwają ból piersi. Proponuję zarejestrować się trochę wcześniej do lekarza bo może przepaść Ci becikowe.
 
Z bólem piersi jest jak z wymiotami - niby jeden z pierwszych objawów ciąży ale nie każda kobieta przez to przechodzi. Mnie bolały jak diabli w pierwszej ciąży ale tylko przez piercing. Za to wymiotów zero. ;)
Na Twoim miejscu poszukałabym ginekologa chociaż na jedną wizytę przed 10 tygodniem ciąży nawet w innym, pobliskim mieście bo tak jak koleżanka wyżej wspomniała kasa przepadnie.
 
Ja na początku ciąży miałam tylko lekkie bóle podbrzusza, takie jakie występowały u mnie w pierwszym dniu okresu. Poza tym nic, a nic. :) Nie zamartwiaj się na zapas. Wiem, że to nie jest proste, ale Tobie teraz nie potrzebny żaden stres.
 
Objawy ciążowe to sprawa indywidualna. Ja na przykład przy każdej ciąży miałam bóle podbrzusza, począwszy od takich kujących przez ciągłe, różne, różniaste. Ginekolog za każdym razem mówił, że to jest normalne, jajeczko się zagnieżdża i tak dalej, mniej więcej tak było do 12 tygodnia. Myślę, że będziesz czuła kiedy coś będzie bardzo nietypowe. Mdłości, zawroty głowy generalnie pierwszy trymestr jest do bani ponieważ nasze ciało przestawia się na maluszka ale potem jest już lepiej. trzymam kciuki
 
Mnie bolało podbrzusze jak na okres. Modliło mnie wieczorami rano tylko dwa razy. Piersi mnie tez nie bolały i nie bolą do tej pory a jestem w 21 tyg. Nawet ledwo brzuch mi widać. Objawy skończyły mi się w 12 tyg. I teraz jest najfajniejszy okres ciazy. Wraca energia nie ma objawów i czuje się już ruchy dzidziusia. Najważniejsze łykać kwas foliowy jeszcze na początku i się nie stresować na zapas.
 
U mnie pierwsze objawy to zawroty głowy, powiększone piersi, później pojawiły się mdłości. Żadnych bóli brzucha nie miałam. Tak jak ktoś wyżej napisał każda ciąża jest inna i nie ma co porównywać:)
 
reklama
U mnie bolu piersi jako tako nie było , za to odrazu wiedziałam że jestem w ciąży bez robienia testu bo miałam takie objawy jak :
-kucie po prawej stronie jajnika
-potem doszły bóle podbrzusza bo bokach
- ból krzyża
- niesamowita ochota na naleśniki
-pozniej zamieniła się na niechęć do jedzenia i mdłości
-bole głowy
-bole kości
-pogorszenie stanu skóry
-wrazliwosc na zapachy (drażni mnie nawet proszek do prania )
Teraz jestem w 8tyg i doszła mega senność
Ale w jednej ciąży mogą występować objawy w innej nie tak więc nie ma reguły ;)
 
reklama
Właśnie nie ma reguły każda ciaza jest inna. Ja na przykład czuje mocniej zapachy ale żaden mi nie przeszkadza i nie drażni. Za to płacze z byle powodu i jakoś jestem bardziej niezdarna. Zreszta dla takiego maleństwa można znieść wszystko. Poczekaj na 2 trymestr najpiękniejszy czas w ciazy i najprzyjemniejszy.
 
Do góry