reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ocena sperminogramu

Dołączył(a)
9 Październik 2023
Postów
14
Witam serdecznie.
Mam taki taki problem. Gdy po badaniu USG lekarz wykrył żylaki podwrózka nasiennego 1 stopnia. Zlecił mi badanie sperminogramem.
7.10.2023r stawiłem się na takowe badanie. Nie mogłem się skupić i doprowadzić kolegi do erekcji. Nasienie było pobrane bez wzwodu. Z informacji : 3 dni przerwy od stosunku,0 alkocholu 3 dni przed badaniem, papierosy były palone normalnie.
Lekarz kierujący:
DANE OGÓLNE:
Liczba dni od ostaniej ejakulacji
Miejsce oddania ejakulatu laboratorium
Data oddania ejakulatu 2023/10/07 10:49
Czas dostarczenia ejakulatu z zewnątrz (min.)
OCENA MORFOLOGICZNA:
BADANE PARAMETRY WYNIK Wartość referencyjna*
Plemniki o prawidłowej budowie 1 % ≥ 4 %
Plemniki o nieprawidłowej budowie 99 %
Defekt główki 99 %
Defekt szyjki/wstawki 22 %
Defekt witki 28 %
Nadmiar resztkowej cytoplazmy 16 %
TZI (indeks terazotospermii) 1.65
OCENA MAKROSKOPOWA:
BADANE PARAMETRY WYNIK Wartość referencyjna*
Upłynnienie < 60 min. min. < 60 min.
Objętość 4.6 ml ≥ 1.4 ml
pH 7.8 ≥ 7.2
Barwa przejrzysta
Lepkość prawidłowa
OCENA MIKROSKOPOWA:
BADANE PARAMETRY WYNIK Wartość referencyjna*
Aglutynacja brak I - < 10 plemników / aglutynat, wiele wolnych plemników
II - 10-50 plemników / aglutynat, obecne wolne plemniki
III - > 50 plemników / aglutynat, pojedyncze wolne plemniki
IV - wszystkie plemniki w aglutynatach, aglutynaty połączone
Koncentracja plemników 2.5 mln/ml ≥ 16 mln/ml
Całkowita liczba plemników 11.5 mln/ejakulat ≥ 39 mln/ejakulat
Ruch postępowy szybki(a) 1 %
Ruch postępowy wolny(b) 67 %
Ruch postępowy(a+b) 68.0 % ≥ 30 %
7.8 mln/ejakulat
Ruch całkowity 68 % ≥ 42 %
7.8 mln/ejakulat
Brak ruchu 32.0 %
Żywotność * % ≥ 58 %
* mln/ejakulat
Plemniki o prawidłowej budowie 1 % ≥ 4 %
0.12 mln/ejakulat
Koncentracja komórek okrągłych 1.2 mln/ml < 5 mln/ml
Koncentracja leukocytów 0.6 mln/ml < 1 mln/ml

Czy brak tego wzwodu i doprowadzenie nasienia na siłę miało jakiś negatywny wpływ na te wyniki. Bardzo się przejąłem i nie wiem co robić. Po jakim czasie powtórzyć te badania ?
 
reklama
No wyniki nie są za dobre. Możesz powtórzyć badanie obojętnie kiedy. A nie mógłbyś oddać nasienia w domu i zawieźć do laboratorium?
 
Mógłbym ale trzeba dostarczyć w ciagu 30 minut. A mi dojazd może zejść się do około godziny czasu.
Mam dylemat gdyż mam przed sobą zaręczyny z partnerką. I nie wiem czy robić ten krok w przód mając ten kłopot.
 
Mógłbym ale trzeba dostarczyć w ciagu 30 minut. A mi dojazd może zejść się do około godziny czasu.
Mam dylemat gdyż mam przed sobą zaręczyny z partnerką. I nie wiem czy robić ten krok w przód mając ten kłopot.
Hmmm a partnerka wie o tym? Myślę,że akurat ta informacja nie przekreśla wspólnej przyszłości.
Jeżeli nie masz możliwości w domu to musisz się przemóc i zrobić to jak należy.
Sama koncentracja jest kiepska więc mógł mieć na to wpływ sposób pobrania.
 
Prawda jest taka,że w laboratorium nasienie nie było adekwatne co mogło być. Tak staram się tłumaczyć sobie. Gdyż po prostu,nie mogłem się skupić. Pan co brał do analizy. Kazał zaznaczy jeśli coś by do tego pojemniczka nie trafiło.
Wieczorem spróbowałem sam w drodze masturbacji doprowadzić nasienie. I było go znacznie więcej oraz nie było takie wodniste jak w chwili oddania do laboratorium.
Partnerka nie wie ale wiem jak bardzo martwi się swoim stanem zdrowia,byśmy mieli potomstwo. Nie chcę jej ranić ,gdyż bardzo mocno ją kocham. Chcę dla niej jak najlepiej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry