reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ochrona przed sloncem w ciazy

mea_osi

Mea, Agatka, Gabi i Mati
Dołączył(a)
24 Maj 2009
Postów
14 279
Miasto
Rybnik, Poland
Witam ...
za tydzien jade na wczasy do turcji a jestem w 9 tyg ciazy ... lekarz mi powiedzial ze ciaza przebiega bezproblemowo i nie musze z tych wczasow rezygnowac ... jednak mam uwazac na slonce ... nie opalac sie, chronic maksymalnie brzuch i jak najwiecej sie schladzac /woda, napoje, klimatyzowane pomieszczenia/. Jednak slonce jakie jest wszyscy wiedza i opala nawet w cieniu ... moze znacie jakies konkretne marki kremow /zwlaszcza d twarzy/ z wysokimi filtrami, ktore moglybyscie mi polecic ??
 
reklama
hej :-) moj lekarz powiedział ze w ciazy mozna się opalać ale tylko max 20- 30 min w słoncu do godz 9 i po godz 15:00 i to z zakrytym brzuchem i wysmarowana kremem z wysokim filtrem ja uzywam kolastynki 50 jest bardzo dobra i nie mam dzieki niej przebarwien na skorze, brzuch zakrywałam mokrym recznikiem, ale nie siedzialam dłuzej jak poł godziny.
 
Dobry temat, akurat też w związku z pojawieniem się słoneczka o tym myślalam. :)
Co prawda u mnie juz koncówka ciąży ale kusi mnie żeby sie poopalać ten ostatni tydzień. Wiadomo, że trzeba z umiarem i nie wolno opalać i przegrzewać brzuszka, ale co z resztą ? I teraz pytanie do dziewczyn, które to przerobiły.. czy od słońca w ciąży wychodzą plamy na skorze? I wogóle czy jeśli takowe się pojawią to można je później jakoś usunąć, czy znikną z czasem same?
 
Darowałabym sobie jakie kolwiek opalanie na ten ostatni tydzień :-).
A plamy mogą wyjść,i nie koniecznie chcą potem same schodzić :-).
Pozdrowienia
 
mi lekarz mowil o tym zeby wlasnie brzuch schladzac mokrym recznikiem ... zeby malenstwa nie przegrzewac i zasadniczo na sloncu tylko pod parasolem :) i pic pic pic pic i najlepiej pic siedzac po szyje w basenie :)
ja kupilam wczoraj mleczko nivea 30 i 50 ... zeby chronic sie ile sie da :) no i bezwzglednie 50 na twarz !!!
 
MI lekarz powiedział, żeby unikać słońca i bardzo dużo pić, najlepiej niegazowanej wody. Ja ostatnio pobyt na słońcu nawet przez chwilę źle znoszę, dlatego jak mogę to uciekam do cienia. I zawsze mam przy sobie coś do picia.
 
ja ostatnio w upale musialam pojechac w teren - caly dzien na sloncu i nie czulam sie jakos zle ... fakt faktem wypilam w tym czasie chyba 3 butle mineralki :) ale teraz to u mnie standard ... pije jak wielblad !!! i sikam non stop :)
 
Jak ja byłam w ciąży to używałam Nivea 50. Mam go do teraz i Sara z niego korzysta. Weż może z sobą parasol plażowy to najlepiej chroni przed słońcem no i strój jednoczęściowy
 
reklama
a czemu jednoczesciowy ? /nie umialam znalezc wszyskie byly takie ze mi nie odpowiadaly/ mam normalny 2 czesciowy a parasole i reczniki sa na miejscu wiec nie ma potrzeby zabierac :)
 
reklama
Do góry