reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy poduszka i kołderka u dziecka?

mamy teraz przestawiania starszej - prawie trzy - ze śpiworka na kołderkę i używamy obu na raz.. dobrze, że jest zimno.. znaczy ogólnie nie dobrze! :)
ale dobrze nam idzie, więc pewnie po trzecich urodzinach pożegnamy śpiwór.
a młodszej na katar zamiast poduszki wstawiłam książki pod nogi łóżka :)
 
reklama
Ja urodziłam dziecko w grudniu więc spiworek to rewelacja, ale na lato praktyczniejsza jest kołderka :)
 
Witam, moje dziecko spało bez poduszki bo tak się zaleca żeby dziecko się nie udusiło. Ale jak macie w łóżeczku pieluszkę lub coś innego to też jest niebezpieczne a jakoś nikt na to nie zwraca uwagi.
Od tego leżenia na płaskim moje dziecko ma spłaszczoną główkę więc kupiłam specjalistyczną poduszkę dla niemowląt i noworodków (taką z wgłębieniem w środku). Poduszka jest ok, nie muszę specjalnie budzić się i zmieniać pozycję dziecka w nocy. Szkoda że dopiero o nich się doczytałam jak mam problem z kształtem głowy dziecka, nikt o nich nie mówi. Jeszcze nie wiadomo czy główka w pełni odzyska prawidłowy kształt, bo krzywizna jest spora. A tu się okazuje że jest coś takiego jak poduszka, jest bezpieczna i mało tego, na zachodzie poduszki takie są powszechnie stosowane.

Co do śpiworków to myślę,że są dobre jak dziecko się za dużo nie rusza, jak zacznie się kręcić to będzie mu niewygodnie. Jeżeli chodzi o kołderkę, kocyk tym też dziecko może się przecież udusić, ale zalecenia takiego w środowisku nie ma.
 
jej.. jakie strachy na lachy.. choć w bardzo poszczególnych przypadkach uzasadnione. są pewnie przypadki uduszenia.
główka na pewno sie odkształci, nie martw się. ciało, kości, czaszka są bardzo elastyczne, kształtują się długo.
moje dziewczyny kręcą się sporo i śpiworek u nas działa od dawna i nadal.
 
my kupiliśmy pościel Filipkowi, jesteśmy bardzo zadowoleni, pościel jest przeznaczona dla maluszków, nadaje się dla małych alergików oraz dzięki specjalnym właściwością dziecko nie marznie ani nie przegrzewa się, a zapomniałam bym firma feretti
 
reklama
U nas kołderka sprawdza się jak Filipek ma spokojny sen, a że często kopie nóżkami i się rozkopuje, wtedy idealny jest szeroki śpiworek.
 
Do góry