reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odklejające się łożysko i duphaston

  • Starter tematu guest-1681834848
  • Rozpoczęty
Na tym etapie ciąży nie ma łożyska natomiast może ginekolog uprościł bo mu się nie chciało tłumaczyć co to kosmowka, a co to doczesna. Nie wiem lekarze lubią mówić różne rzeczy 😂
ja mam nadzieję że wszystko będzie dobrze, trochę czekaliśmy na tego malucha
 
reklama
Znaczy może inaczej, łożysko tworzy się już na etapie zapłodnienia natomiast na tym etapie nie jest w pełni wykształcone. A tworzy się właśnie z kosmówki więc tak naprawdę łożysko/kosmowka lekarzy mógł zastosować zamiennie
 
Średnie źródło, ale prosto wyjaśnione
 

Załączniki

  • e5a8fd21-4077-46a6-a671-0a2ceb2e2510.jpeg
    e5a8fd21-4077-46a6-a671-0a2ceb2e2510.jpeg
    75,5 KB · Wyświetleń: 39
Znaczy może inaczej, łożysko tworzy się już na etapie zapłodnienia natomiast na tym etapie nie jest w pełni wykształcone. A tworzy się właśnie z kosmówki więc tak naprawdę łożysko/kosmowka lekarzy mógł zastosować zamiennie
kurcze to też mógłby trochę sprecyzować ...
 
kurcze to też mógłby trochę sprecyzować ...

Ale Tobie niekoniecznie są potrzebne takie sprecyzowane medyczne terminy (większość kobiet nie ma o nich pojęcia) nie jest jakimś wielkim błędem powiedzenie o odklejeniu łożyska bo kosmowka to jedna z jakby to nazwać... Faz rozwóju łożyska? Jego składowych? Na tym etapie większość używa pojęcia kosmówki, ale docelowo ona będzie łożyskiem. Tak czy tak jej odklejenie niesie ze sobą poważne konsekwencje dlatego zaproponowane leczenie i postępowanie jest ok
 
Oks. Obstawiałam, że raczej po krwawieniu się diagnozuje odklejanie, nie wiedziałam, że da się "bezkrwawo"

Jak się odklei całkiem to owszem, wtedy dochodzi do poronienia samoistnego. Natomiast takie małe krwiaczki nie muszą objawiać się nawet plamieniami (chociaż mogą jak postanowią się ewakuowac z macicy) bo bardzo często po prostu się wchłaniają, a pęcherzyk sobie rośnie i spokojnie wypelnia cała jame macicy więc i kosmowka się "przykleja"
 
Jak się odklei całkiem to owszem, wtedy dochodzi do poronienia samoistnego. Natomiast takie małe krwiaczki nie muszą objawiać się nawet plamieniami (chociaż mogą jak postanowią się ewakuowac z macicy) bo bardzo często po prostu się wchłaniają, a pęcherzyk sobie rośnie i spokojnie wypelnia cała jame macicy więc i kosmowka się "przykleja"
Mozliwe ze na poczatku ciazy jest inaczej niz w polowie . Ja mialam odklejajece sie lozysko w 5 miesiacu to obudzilam sie z wielka plama krwi na lozku ...
 
reklama
Mozliwe ze na poczatku ciazy jest inaczej niz w polowie . Ja mialam odklejajece sie lozysko w 5 miesiacu to obudzilam sie z wielka plama krwi na lozku ...

Myślę, że zdecydowanie jest inaczej ale należy pamiętać, że ogólnie każda ciąża trochę inaczej sobie radzi. Ja mialam krwiaka giganta wrzucę Wam fotkę i zaplamilam 2 razy tylko po usg, a po tym usg co był tako gigantyczny nie plamiłam w ogóle i cały się wchlonal. A są dziewczyny co mają malutkie krwiaczki i z jakiegoś powodu im się opróżniaja i bach krwawienie.
Ale tutaj to odklejenie mi wygląda właśnie na małego krwiaka i jak on się wchlonie alno oprozni to kosmowka powinna wrócić na swoje miejsce.
A tu mój krwiak po lewej ciąża po prawej krwiak 😅
 

Załączniki

  • 3123ffca-8815-4169-b095-0612f7bb2d2a.jpeg
    3123ffca-8815-4169-b095-0612f7bb2d2a.jpeg
    26,1 KB · Wyświetleń: 39
Do góry