reklama

Odparzenia - pomocy!

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez Maya77, 2 Kwiecień 2005.

?

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?

1. Bephanten

16,4%
  2. Alantan

8,2%
  3. Linomag

13,9%
  4. Nivea

4,1%
  5. Johnson

głosów: 0
    0,0%
  6. Termentiol

11,5%
  7. Sudocrem

37,7%
  8. Inne

8,2%
  1. agula23

agula23 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam a ja propony=uje troche prymitywny sposob: mąke ziemniaczaną nam pomagał świetnie zasusza

2. happybeti

happybeti show must go on...

Najlepsze odpowiedzi:
    28
    "cudownym" wręcz specyfikiem na odparzenia jest olej lniany:tak:

3. reklama
  4. vidii

vidii Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Przy synku stosowałam mąkę ziemniaczana, bardzo pomagało. Najpierw myłam pupcie szarym mydłem, pozniej dokładnie osuszyłam suszarka do włosów i na koniec posypałam mąką, i tak przy kazdej zmianie pieluszki. Było to troszke męczące. Wybrałam sie z synem do lekarza i przepisał nam masc robioną na recepte. Koszt to ok. 5zł. Okazała sie rewelacyjna!

Tak samo miałam z córką, pupcia odparzona aż pęcherzyki zaczeły sie robić, wystarczyły 2 dni smarowania ta mascia i pupcia znów jest zdrowa. No i co najwazniejsze, przy kazdej zmianie pieluszki mozna ta mascia smarowac pupcie, gdyz nie zawiera silnych srodkow zle działających na organizm niemowlaka :)

5. iwona 33

iwona 33 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja polecam takze maczke ziemiaczana. Moja corcia miala na pupie straszne,krwawiace rany..polozna przepisala jej az masc na grzybice.Nic nie pomagalo,Przez 2 dni byla tylko maczka ,zasuszyla wszystkie ranki ,potem smarowalam alantanem plus lub bepantenem

6. Maliina

Maliina Moderator

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja male odparzenia traktuje sudocremem bo pomagal nam ale jak po biegunce zdarzaly sie mocniejsze wrecz lekko krwawiace to jedynym sposobem bylo mycie pupki mydlem a pozniej smarowalam tormentiolem i 1-2 dni i po odparzeniach.

7. Mama_i_Marcel

Mama_i_Marcel Listopadowa mama '09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja polecam maść od lekarza na recepte - taką za 5 zł. Bardzo dobra jest. Ponadto tylko i wyłącznie mycie mydełkiem, osuszanie i wietrzenie zeby sie to zasuszało.
    Niektórzy niezbyt chcą stosować ale ja i syna pediatra-alergolog polecamy masc Tormentiol. Wiem ze w duzej ilości nie bardzo do stosowania, ale na prawde wystarczy 2 razy posmarować w tym na noc i pupa juz jest w połowie zagojona. Takze w podbramkowych sytuacjach tormentiol ratował nam dosłownie tyłek ;p

8. sheeney

sheeney Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    My dlugo walczylismy z popekana skora w pachwinach,stosowalismy rozne masci i kremy,mysie,wietrzenie itd i pomogalo ,dopiero masc na grzyby i bakterie sprawila,ze po kilku dniach nie bylo sladu i poki co nie ma nawrotow takze polecam :-)

9. wampi

wampi ..::..::..::..

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja przy dużych odparzeniach, kiedy nic nie pomaga stosuję Tormentiol.

10. reklama
  11. justyna1980

justyna1980 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zgadzam się z tym że dobry jest tormientol-nam poradziła go położna.Pomaga po dwukrotnym użyciu.

12. Dobrawa

Dobrawa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wystarczy na zmianę używać Sudocremu bądź innej maści z cynkiem na zmianę z Linoderm z alantoiną.

Poleć forum