reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
My jestesmy baaardzo zadowoleni z Pampersow, jeszcze nigdy nas nie zawiodly...zwlaszcza teraz ;-) kiedy mala juz chodzi-czesto zdaza jej sie upasc na pupe i nigdy nie jest mokra
 
reklama
Ja również jestem zadowolona z Pampersów moja Dominika jeszcze ani razu nie miała w nich odparzonej pupy.
A jak używałam happy czy innych pieluszek miała uczulenie i mokrą pupcię.
 
No i mam. Za sklerozę zapłaciłam strasznym odparzeniem pupci Małej. Zapomniałam pampersów, a że była niedziela i większość aptek pozamykanych to kupiłam w pierwszej lepszej bella happy. Po prostu masakra. Nie dośc, że ta pielucha jakby foliowa to jeszcze nie spotkałam, żeby po dwóch sztukach dziecko miało takie odparzenie, a nie siedziała z kupą długo. Mam tylko nadzieję, że szybko przejdzie:((
 
Ja przy synku stosowałam początkowo pieluchy Pampers, potem na zmianę z Huggies'ami (dopóki nie wyrósł z Huggies'owej rozmiarówki). Był też etap poszukiwawczy tańszego zamiennika (wypróbowałam Dady - odparzenia na tyłeczku po kilku dniach stosowania; Bella Happy - nie mogłam dobrać rozmiaru - ten wagowo odpowiedni był za mały a rozmiar większy za duży, poza tym jakieś takie sztywne były i twarde; Cien - z Lidla - skończyło się odparzeniami; Rossmann'owe - przez jakiś czas były OK, ale potem Kubi zaczął je przesikiwać no i wylazło jakieś uczulenia, Bambino z Kauflandu - za mało chłonne jak na możliwości mojego synka). Czasem kupowałam też niemieckie Baby Love i one z tych tańszych były najlepsze. Do dzisiaj stosuje na przemian właśnie Baby Love i Pampers i jestem bardzo zadowolona. Razem z Huggies'ami stanowią moją podstawową ulubioną Wielką Trójcę wśród pieluszek jednorazowych. Acha, Huggies Super Flex były lepsze od Huggies Classic. Raz, że bardziej chłonne, a dwa miały lepsze, wygodniejsze zapięcia (pierwsze na rynku rozciągliwe boczne "skrzydełka" z rzepami. Szkoda, że producent skończył na rozmiarze 5.
 
ja tez uzywam pampersow, i jestem z nich zadowolona, owszem pupka czasem sie zaczerwieni, ale w bardzo gorace dni, a jeszcze dodatkowo nakladam malej dwie tetry ze wzgledu na bioderka. z pampersow przynajmniej nic nie wycieka:-)
 
przegladalam watki, ale nie znalazlam, jezeli gdzies byl to przepraszam, mam problem u malej mojej na szyjce i klatce pojawily sie zaczerwienienia, krostki, nie wiem czy to potowki, i zlewaja sie ze soba w czerwone plamy. mecze sie juz chyba 2 tygodnie, smaruje czym tylko i nic nie pomaga, moze wy cos doradzicie poki wybiore sie do lekarza
 
przede wszystkim nie ubieraj dziecka za cieplo. czasem lepiej jak troche zmarznie niz sie zgrzeje. Dobrze by bylo jakby te miejsca byly czesto wietrzone oraz przemywane przegotowana woda.
 
Zgadzam sie maka pomaga.I ubieraj dzidzie lzej aby sie nie przegrzewala. Potowka powinna zejsc do tygodnia czasu.Jesli bedzie sie nadal utrzymywac poradz sie pediatry:tak:
 
reklama
w krochmalu ja kapie od wczoraj i dzisiaj drugi dzien, poki co nie ma poprawy , mam nadzieje ze jakos uda mi sie zlikwidowac to cholerstwo
 
Do góry