reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

KasiaCK pisze:
Milo jest mi dolaczyc do Waszego grona!Mam na imie Kacha i mam 7 miesiecznego synka Filipka wzietego amatora cycusia.Chcialabym zakonczyc karmienie jednak jest to dla mnie niezwykle trudna decyzja.Maluszek jest dokarmiany od dwoch miesiecy mlekiem modyfikowanym a teraz wprowadzamy rowniez kaszki,deserki i dania z mieskiem.Moim problemem sa nawracajace zapalenia piersi(goraczka ponad 40 stopni i oczywiscie kuracja antybiotykowa),w zwiazku z tym mam pytanie jak najlepiej odstawiac od piersi i ustrzec sie przed ta przypadloscia????

Pozdrawiam wszystkie mamusie i zycze wytrwalosci
Dlacego chcesz odstawic cyca??MAsz zapalenie piersi bo maszza duzo pokarmu wiec czemu jeszcze dokarmiasz- jedy ja juz glupieje
 
reklama
Malutka no wlasnie z tym pokarmem to ja mam roznie raz mam go bardzo duzo a raz mniej,lekarka kazala mi go dokarmiac sztucznym mlekiem jak bede miala mniej i Filipek bedzie glodny,a od 6 miesiaca nawet dziecko tylko na piersi powinno miec wprowadzane inne posilki,powiedziala,ze szczegolnie wazne sa dania z mieskiem bo jezeli ich nie bedzie dostawal to grozic mu bedzie niedokrwistosc,wiec zaczelam mu takie podawac.A od cycocha chce odstawic wlasnie o te nawracajace zapalenia,jest to naprawde bardzo meczace i bolesne no ale z drugiej strony wielki zal bo dobre samopoczucie maluszka jest najwazniejsze.Nie zdawalam sobie sprawy,ze to bedzie az tak trudne :(

Pozdrawiam
 
W środę przestałam karmić mojego 11 miesięcznego synka. Miałam anginę, brałam leki, które uniemożliwiły karmienie. Teraz jestem zdrowa... i strasznie smutna. Mały dość dobrze zniósł "odstawienie", ale ja czuję się coraz gorzej. Mam strasznego doła, staram się udawać, że wszystko jest OK, ale wciąż chce mi się płakać. Nie mam oparcia w mamie ani w siostrze - nigdy nie karmiły.
Nie wiem, co się ze mną dzieje. Przy pierwszym synku (też koniec karmienia 11 m-cy) nic mi nie było. Teraz czuję pustkę, smutek i żal. Mój plan pt. dzieci został wykonany i 3 potomka nie planuję...
 
monix - mi np. za sprawą hormonów, które po odstawce zaczęły zachowywać się jak pijane zajace w kapuście, popsuł się strasznie humor. Najpierw było mi smutno jednak po rozmowie z pania dr przekonałam sie, ze podjęłam słuszna decyzję. Myślałam więc wtedy, ze już wszystko będzie ok ale niestety nie było. Byłam tak wkurzona, ze mój bidny mąż dostawał opierdziel za byle co każdego dnia. Pewnej soboty moje wkurzenie siegnęło zenitu i się tak wnerwiłam, wykrzyczałam i wypłakałam,że mi ulżyło do tego stopnia, że od tamtego momentu jest ze mną spokój. Fakt faktem przez chyba dwa tygodnie nie mogłam znaleźć sobie miejsca i zachowywałam sie gorzej niz w ciaży ::) Moze więc i Twoje samopoczucie zawdzieczasz hormonom?
 
Hej dziewczyny!!!!!Jestem mamą 11 i pół miesiecznego Olka!!!!!Od trzech tygodni nie karmię piersią!!!!!!Chciałabym się z wami podzielić moimi doświadczeniami i spostrzeżeniami!!!!Bardzo długo się zqastaniawiałam czy to dobry czas na odstawieniwienie mojego "maleństwa" od "cudu natury" !!Tyle przykrych rzeczy słyszałam ,czytałam!!Że jest straszny płacz, żal ,że dzieci potrafią być przez jakis okres czasu smutniejsze !!!!!--------Makabrycznie się tego bałam!!!!!ale postanowiłam !!!!!!i to był jakiś cud!!!Olo przeszedł z cycuia na butelke jak by nigdy nic coś nie samowitego!!!!!zadnych płaczów nie przespanych nocy !!!!!rewelacja !!!!pewnego wieczorku już przy zasypianiu nie podałam olkowi cyca później normalnym trybem olo budził się na jedzonko 4-5 razy w ciągu całej nocki !!!!!!i tak też było ale w zamian piersi podawałam mu buteleczkę z wodą mineralną napoczątku z dwa razy sie przebudził !!!!!ale bez żadnych "scen rozpaczy"napił sie i zasnoł!!!A później poszło jak z górki!!!!!w ciągu dnia była tylko buteleczka !!!!!!a w nastepną noc zachowywał się conajmniej tak jak bym go nidny nie karmiła cycem !!!!podrazu załapał buteleczkę najpierw kaszka a w ciągu nocy lekkie przebudzenie na wodę i tak jest do tej pory!!!!!!!Więc apeluję do wszystkich Mam aby za bardzo nie brały do siebie tych wszystkich opowiesci o strasznym odstawieniu od piersi!!!!!!Każde dziecko jest inne i nie można z góry narzucac ze bedzie płacz i krzyk !!!!!!!trzeba sie nastawic ze musi byc dobrze!!!!!!pozdrawiam cieplutko!!!!!!!
 
to super Ola ze tał ładnie wam poszło!!
Ja też sie panicznie bałam i moze włąśnie dlatego tak ciężko mi to szło i Mały tak reagował
teraz co prawda jeszcze myka cycucha od czasu do czasu
ale my wypracowaliśmy taką metode
Mały jadł na drezmke w dzień
na zasypianie i w nocy więc najpierw zaczęłam podstawiać mu butle w nocy daałam cyca a za chwilke do buzi dawałam mu butle i tak się przestawił z cyca na butle
cyca na drzemke zastąpiliśmy sacerami
problem tylko z zaśnięciem ale staram się go troche podmęczyć i daje butle a czasem cyca
zasypia
 
Dziewczyny mam pytanko-czy wiecie może czy są jakieś herbatki kończące laktacje???
U nas podawanie butli nic nie daje,mały nie zje wszystkiego a już szuka cyca,jest tak cwany że gdy mam duży dekold to potrafi go sobie wyjąć.Z tego też powodu chcę szybko zakończyć produkcję mleka w mleczarniach.
Będę za wszystkie odpowiedzi bardzo wdzięczna.
 
Ja odstawiłam córkę od cycusia w wieku 14 miesięcy. Mała piła już mleko Bebiko, którym mąż ją dokarmiał od 6 miesiąca raz dziennie gdy byłam w pracy. Zaczęłam pić szałwię w ogromych ilościach, córkę dostawiałam przez trzy dni tylko na chwilę aby ulżyć piersiom. Dzidzia się nie buntowała bo w tym wieku mleko dla niej nie było już najważniejsze. W sumie to ja bardziej przeżyłam brak kontaktu niż córeczka.
 
reklama
hej może ktoś mi pomoże ? chciałabym nauczyć pić moją małą z butelki ,do tej pory karmiłam tylko piersią i nadal chcę to robić ale jako że idę do pracy to nie będę mogła jej karmic przed zaśnięciem :( a ona ma taki rytuał właśnie że w czasie przednocnego karmienia przytula się i potem fajnie zasypia,a teraz będzie mąż kontynuował tradycję ::) no ale nie o tym chciałam :) mała nie toleruje żadnego innego mleka oprócz mojego :p próbowaliśmy juz dwa smaki i fuj,ale herbatkę jakoś z butelki wypije chociaż nie idzie jej to pieknie(wszystko przez 5 miesięcy cyca ;) ),nie mogę wziąść tej pracy kiedy przed oczami mam wizje jak zasypia bo zmęczyła sie płaczem i nic sie nie najadła :p macie jakieś sposoby ??? zostal mi tydzień ::) może inny smak mleczka ?

dodam że ciężko mi się odciąga moje mleczko no i już nie jest takie syte jak kiedyś, dlatego musimy wprowadzać mleko modyfikowane i inne bajery ;) (czyt.zupki,deserki itp ;) )
 
Do góry