reklama

odwiedziny na porodówce we wczesnej ciąży?

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Karjoka, 12 Listopad 2008.

1. Karjoka

Karjoka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziewczyny, odpowiedzcie proszę czy myślicie, że mogę odwiedzić na porodówce koleżankę, która właśnie urodziła a jej córeczka ma żółtaczkę? Chyba zbyt pochopnie obiecałam, że wpadnę, ale teraz myślę, że pewnie jednak nie powinnam, prawda? To mój 13tc.

2. Gabi

Gabi maj'05 kwiecień '09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej,jeśli koleżanka ma ochotę na odwiedziny to czemu nie:tak:
    Jesli sie martwisz żółtaczką,to żółtaczka noworodków (tzw. fizjologiczna) nie ma nic wspólnego z chorobą zakaźną (no objawy).Wynika z niedojrzałości enzymatycznej wątroby i ma ją 40% zdrowych noworodków;-)

3. reklama
  4. Karjoka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Gabi, dziękuję za odpowiedź. Koleżanka bardzo chce abym ją odwiedziła. Ja także chciałabym zobaczyć na żywo jej malutką córeczkę. Mam jednak wątpliwości właśnie z uwagi na możliwość spotkania się z chorobami zakaźnymi. Pewnie moją obawę znacznie potęguje fakt iż to moja pierwsza ciąża i pewnie ostatnia - mam 39 lat.

5. Gabi

Gabi maj'05 kwiecień '09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Choroby zakaźne to raczej nie na porodówce.Chore pacjentki rodzą na oddziałach septycznych.ale ogólnie w szpitalu,wiadomo ryzyko jest.A ogólnie to raczej odwiedzajacy są zagrożeniem dla noworodków.Dlatego ja bardzo ograniczałam kontakty z obcymi takiego malutkego dziecka.:-p

6. Karjoka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzięki Gabi! Za pokazanie sprawy z drugiej strony. O tym bowiem, że to ja mogłabym być zagrożeniem dla maluszka żadna z nas nie pomyślała...

7. sheeppy

sheeppy lutowa '07 majowa '09 :D

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dokładnie, to nie odwiedzający się zarażają tylko dzidziusie mogą coś złapać:-)
    U nas w szpitalu jest kategoryczny zakaz odwiedzin na noworodkach :-( oszaleć można...
    Ale jeśli w szpitalu nie ma zakazu, to fartuch ochronny i możesz śmiało przyjść :-)

8. Karjoka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Sheeppy, dzięki za info! Z pomysłu jednak zrezygnowałyśmy. Uznałyśmy, że nie ma co ryzykować jeśli i ja się obawiam i jeszcze obawa o maluchy... Może przesadzamy, ale... lepiej w tą stronę chyba. Malutką przywitam, gdy już pojawi się w domu:-)

Poleć forum