reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opadanie powieki

z tego co wiem, to tylko wady zagrażające wzrokowi są do operacji, ale to pewnie zależy od tego co się dzieje. U nas na razie spokój. Oczko jest "mniejsze" ale widać tylko jak się przyjżeć, albo jak jest zmęczona. Też jestem ciekawa co plastyk powie.
 
reklama
U nas też widać najbardziej, jak jest zmęczony. I w lustrze - nie wiem dlaczego, ale w lustrze to jest bardzo widoczne!
 
nie wiem dlaczego tak jest, ale mojej tez widac w odbiciu w lustrze - jak się na nią patrze to nie widać, a w lusterku widać..hmm
 
masebi, ogladalam zdjecia twojej coreczki - sliczna panna :-)
rzeczywiscie, prawie nie widac, ze ta powieczka opada. czy wasze dzieci tez szerzej otwieraja to oczko przy ruchu zuchwy?
 
dokładnie tak samo u nas masebi :tak: i tez nie moge sie temu nadziwic:crazy:

anga, ja nie zauważyłam róznic związanych z ruchem żuchwy; a Twoja mała nie ma czase węższej tej jednej szpary powiekowej? Widac jej źrenice w tym mniejszym oczku?
 
Krupka czasami czesciowo zrenica jest przyslonieta przez powieczke (najczesciej jak mala jest zmeczona). Przewaznie jednak opadajaca powieka nie zaslania jej. Co do szerokosci to trudno mi ocenic, wydaje mi sie ze oba oczka sa takie same(jedno mniejsze przez powieke). Czasami wydaje mi sie ze w zewnetrznym kaciku jest lekko opuchniete oczko, ale lekarz po badaniu nie stwierdzil zadnych nieprawidlowosci, jedynie opadajaca powieke.
Moze moglabym przeslac Wam dziewczyny wiecej zdjec na maila? Zawsze to jakas pomoc kogos kto zna temat..
 
ja się nie czuje ekspertem :no: Poza tym okuliści, z którymi miałam do tej pory do czynienia mówili każdy co innego, więc ja już nic nie wiem - czy to opadająca powieka, czy mniejsza szpara powiekowa, czy jedno i drugie :baffled: Bo juz wszystkie diagnozy były.
 
U nas lekarka powiedziala, ze to nie oczko mniejsze, ale ta powieka daje wrazenie, ze oczko jedno jest mniejsze.
No i też jej puchło - złapała infekcje oczka. Wyglądała jak z podbitym :-).

Sama się zastanawiam, co z tym robić. Dopóki nie bedzie to problem bardzo widoczny, a najwazniejsze nie zaszkodzi wzrokowi, to na razie zostawiam. Wizyte kontrolna mam za 4miesice dopiero. W miedzy czasie cos poszperam na ten temat, co by czlowiek wiedzial o czym lekarz mówi i nie wciskał ciemnoty, co się czasem zdarza.
 
reklama
Cześć dziewczyny,

pierwszy raz jestem na forum. Szukałam czegoś o opadającej powiece i znalazłam Was.
Moja ośmiomiesięczna córka też ma opadającą powiekę. Byliśmy w związku z tym już u wielu lekarzy. W skrócie Wam napiszę czego się dowiedzieliśmy.
Byliśmy u neurologa, bo neurolog musi wykluczyć, że opadanie powieki nie ma podłoża neurologicznego. Neurolog zleca wykonanie USG przezciemiączkowego (trzeba to wykonać zanim ciemiaczko się zrośnie, czyli do około roku życia dziecka).
Byliśmy też w poradni genetycznej w Instytucie Matki i Dziecka, ale wykluczyli chorobę genetyczną.
Bylismy juz kilkakrotnie w Centrum Zdrowia Dziecka i jak córcia będzie operowana, to właśnie tam. W centrum badali min. czy obie gałki oczne są jednakowej wielkości (bo zdarza się, ze jedna może być mniejsza). Wzrok ma w normie jak na swój wiek.
Zalecone ma zaklejanie oczka co drugi dzień przez najbliższy rok (a najprawdopodobniej będzie to trzeba robić dłużej). Oczko zakleja się z dwóch powodów: 1) w przypadku gdy mięsień powieki jest w szczątkowej formie (może go nie być wogóle) to ten mięsień jest ćwiczony i powieka może się z czasem lepiej otwierać; 2) żeby oczko pracowało, w skrajnych wypadkach dziecko może bardzo słabo widzieć, gdy oko nie pracuje (poznaje się to po zezowaniu oka).
Operacje robi się u dzieci w wieku 6-10 lat, jak już główka urośnie, ale przed okresem kiedy dziecko zaczyna umawiać się na randki ;)
 
Do góry