reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka na dzieckiem - o kolkach, pieluchach, pielęgnacji

Ciemieniucha generalnie pojawia się, gdy się po prostu nie domywa główki ;)

O wodzie morskiej już była tu rozmowa, że niektóre mają za silne ciśnienie i raczej się nie poleca, to samo mówiła babka w szkole rodzenia.

Z ciemieniuchą nie jest tak różowo. Nie wiem dokładnie z czego wynika, ale raczej nie chodzi o samą higienę. Synek znajomych ma już skończone pół roku i dalej się z tym męczy - ma dość mocno wrażliwą skórę.

Wody morskie faktycznie różne są. Ważne, żeby nie psikać prosto "do mózgu", tylko na bok. Disnemar się u nas sprawdził - nie ma dużego ciśnienia, Franek się na niego nie krzywił. Ale np. Sterimarem to sama się boję nos zakrapiać ;)

co do babydreama to u nas chusteczki nie przetrwały kupy

edit: aspirator jest dobry, ale trzeba dobrze umieć "ciągnąć" :rofl2:

Co do aspiratora - fakt, czasem aż głowa boli ;)

Chusteczek babydream w sumie do kupy nie używałam, bo dopiero niedawno je kupiłam. Zobaczymy, czy przy maluchu się sprawdzą. Fajnie by było, bo o połowę tańsze od pampersów :D
 
reklama
hehe dobrze kurz z mebli ścierają :-D u mnie Laura po owocach ma tendencję biegunkową, więc wolę sprawdzone, no i mąż się mniej denerwuje :tak: disnemar też się u nas sprawdza :tak:
 
'Prawdopodobną przyczyną ciemieniuchy jest brak odpowiedniej higieny i właściwego mycia zajętych okolic w obawie przed uszkodzeniem narządów wewnętrznych, poprzez zbyt silny ucisk.'
trzeba dobrze plukac jak ktos mydelkiem bedzie myl glowke, dobrze osuszac, jak dziecko ma wloski to wyczesywac wloski, pamietac zeby szczotki do wlosow wyparzac co jakis czas itd.
moja corcia miala wloski dlugie jak sie urodzila i musialam bardzo uwazac, kilka razy juz widzialam jak ciemieniucha wychodzila, ale kwestia wymycia i wyczesania, oliwka robilam i bylo git
 
Ja bede po kapieli nawilzac glowke oliwka i czesac miekka szcoteczka z naturalnego wlosia-slyszalam ze to zapobiega wyst.ciemieniuchy...Co do oliwki to niby kupilam do calego ciala ale troche przeraza mnie to ze wszystkie bodziaki beda w tym upackane...ochyda:baffled: Custeczki nawilzane mam jedne z Dada a drugie Huggies porownawczo. jak sie sprawdza Dada to po co przeplacac ,je bede kupowac. Pieluchy kupilam w zestawie z chusteczkami i reczniczkami z Huggies, maja wyciecie na pepuszek i wskaznik zmiany pieluchy:-)
Tak sie zastanawiam...Skoro pepuszek niemowlaka jest rana to czy po uzyciu spirytusu nie bedzie go szczypac/piec???:nerd:
 
ja mam oliwke bambino, tak ja z corka, co do glowki to tak jak Ty mam szczoteczke do glowki z naturalnego wlosia, mysle nie powinno byc problemow, a nie boj sie o te ciuszki, to sie nie oblewa zeby dziecko ociekalo, trzeba z umiarem :)
nawet nie pomyslalam ze to moze bolec ten pepuszek :/ ale tak samo nie zalewasz tego tylko chodzi o ususzenie :)
 
Niby tak z tym spirytusem ale troche sie boje zeby malenstwu bolu nie sprawic:-(nawet moja babcia sie zdziwila ze taki sposob;) Ja smaruje brzuch oliwka w czasie ciazy i koszulka rano jest wysfichtana tym mimo ze nie leje litrami:-D moze trzeba troche odczekac az przeschnie heh
 
Nam położna mówiła, że spirytus nie podrażnia pępka. Zresztą po dziecku by było widać, jakby je szczypało. A Franek w ogóle na to przemywanie nie reagował.
Tylko trzeba uważać, żeby skóry za bardzo nie wysuszyć, bo się podrażni.
 
reklama
Do góry