reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad dzieckiem - o karmieniu, kolkach, wizytach u lekarzy, pielęgnacji

Ja też kapalam po 20. Później butla i spać. Spala po ok 6-7h. Ale coś ostatnio nie chce jeść po kąpieli i budzi się co 3h.
I przeniosę kąpiel, by kąpać się po 19, jeśli pory karmienia pozwolą i zobaczymy.
 
reklama
Ja kapie ok 19, po 2 godz od karmienia, zeby nie byla barzdi glodna, wiec godzins kapieli zalezy od poprzedniego karmienia;)
 
.szkrabek wszystko wskazuje na to, że to jednak zwykła wysypka, ale mimo wszystko się boję.
Do tego wczoraj małej zaczerwienilo się miejsce po wkluciu szczepionki p-ko gruźlicy i powiększył sie węzeł chłonny pod paszka. Te szczepionki to aż strach.... Dobrze że w piątek idziemy do pediatry to wszystko skonsultuje i pewnie uda mi się odwlec w czasie te kolejne szczepienia, a termin na 14.01 mamy.

U nas kapiel między 19 a 20 z reguły. A dzis akurat bylo juz grubo po 20 jak się kąpała, bo wcześniej bączki ją meczyly i markotna była.
 
My kapiemy okolo 20:30. narazie sie to sprawdza, po kapieli mleczko i z reguly spi. Czasem marudzi i zasypia o 23..

Mała kąpiel lubi ale z reguły płacze jak myjemy jej główkę.. no i zawsze bardzo płacze jak juz się ją wyciągnie z wody. Pewnie jej zimno..

Tez ma drobna wysypke na policzkach i za uszkami. ale poza tym nic jej nie dolega wiec to chyba zwykle krostki, niedlugo wizyta u lekarza to zobaczymy :)
 
Luiza też płakała po wyjęciu z wody, dlatego przywiezlismy od rodziców farelke i teraz jest ok. W wodzie jest spokojna, ale trochę spięta.
 
Ja dogrzewam farelka przed kapiela do minimum 24;) u nss placze jak ja juz ubieram.. po wyjeciu z wody okrywam zaraz pieluszka to tak nie czuje tego zimna
 
Piotrusiowa - to dobrze, że się miejsce po szczepionce zaczerwieniło. Tak powinno być po 3-4 tyg. od wkłucia to znaczy, ze się przyjeła, może też być bąbel i ropiec, ale to nie ma sie co stresować

Co do wysypki jak jest bardzo duża (tak, że nie są pojedyncze krostki tylko cała plama) to mozna posmarować maścią cynkową za 2 zł z apteki, zawsze pomaga. Jak Blance wyszły okropne krosty to smarowałam i po 2 dniach nie ma śladu, z pierwszą córką też skutkowała. Obstawiam, ze to trądzik niemowlęcy skoro tylko na buzi i głowie jest (wywołany hormonami Twoimi, które dziecko przyjmuje z mlekiem) - zniknie sam, albo możesz mu pomóc maścią cynkową właśnie :-) :)
 
Kreatorka dzięki za pomysł z tą mascią. Ale zobaczę co lekarz jutro powie, bo jednak to nie są żadne duże plamy, a tylko taka delikatna kaszka która bardziej czuć jak się dotyka niż widać.
Z tym miejscem po wkluciu to wiem że to norma, ale szkoda że jeszcze węzeł jej się powiększył. Mam nadzieję, że sam się wchłonie.
 
Moja Laura też zsypana, wiec Piotrusiowa czekam na wiesci od lekarza. ZObaczymy co Ci powie...
Kapanie mojego dziecka jest zawsze o innej porze nieststy. Jakoś nie udaje nam sie na arzie wypracować rytmu dnia... Bo raz zje i usypia po kilku miniutach, a drugi raz trzeba ją lulać po dwie godziny... więc wszytsko sie przeciaga... I ona jest ciepłolubna... U nas w mieszkaniu 25 stopni, a ona przy zwykłej zmianie pieluchy kicha, czkawke ma i lata jej szczęka... Do kąpieli dogrzewamy farelką, a i tak jest płacz przy wycieraniu.... Po mamusi lubi ciepło ;) Wiem, ze to niezdrowo, zeby tak ciepło było, ale u nas w mieszkaniu nie ma mozliwości zmniejszenia temp...
 
reklama
Marcysia ja te,z uwielbiam ciepełko i ubolewam, ze musieliśmy zejśc z temperatury,. a jak będziesz często wietrzyć mieszkanie to nie będzie tak źle;)
 
Do góry