reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

opieka prawna

Dołączył(a)
5 Luty 2019
Postów
1
Jestem opiekunem prawnym dla dziecka (14 latek z lekką niepełnosprawnością). Dziecko przebywa w placówce opiekuńczej. Oboje rodzice są całkowicie pozbawieni praw rodzicielskich. Ojciec chciałby aby przywrócić mu częściowo prawa rodzicielskie, sam jest osobą z umiarkowaną niepełnosprawnością, ale ma dobry kontakt z dzieckiem i chciałby móc zabierać go na weekendy. Czy w razie przywrócenia częściowo władzy rodzicielskiej ojcu sąd odbierze mi uprawnienia opiekuna prawnego . Ze względu na ograniczone możliwości intelektualne ojca byłoby to dla dziecka zdecydowanie niekorzystne.
 
reklama
Nie znam się dokładnie na tych sprawach, wiem jednak ze moi oboje rodzice byli właśnie częściowo pozbawieni praw rodzicielskich a opiekuna prawnego miałam innego wiec myśle ze nawet jeśli ojciec dziecka uzyska częściowe prawa to nie powinni Ci odbierać uprawnień opiekuna prawnego. Ale może jeszcze znajdzie się ktoś kto jest pewny na 100% :)
 
Do góry