reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opryszczka na ustach, prosba o porade

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Hej
Zrobila mi sie na ustach chyba opryszczka. W zwiazku z tym ze gdzies slyszalam ze moze byc grozna dla niemowlaka to chcialam zapytac o co chodzi? Moje dziecko zaraz konczy 14 miesiecy. Czy jak mam opryszczke na ustach to dziecku to zagraza?
 
reklama
Hej mój syn od małego ma pare razy do roku opryszczke. Jeżeli masz Ty nie całuj w usta żeby nie przenieść, kup sobie zowirax duo czy jakoś tak(nam pomaga) po 2/3dniach mija. Opryszcza to jest ten sam wirus co powoduje ospe.
 
Dziekuje za odpowiedz. Tak, mi sie zrobila na ustach. Ciezko upilnowac zeby mnie raczka nie pacnal w usta albo zebym ja nie dotknela niechcacy swoich ust. Mam juz rany na rekach od ciaglego ich mycia mydlem :( Kupie ta masc dziekuje. Na ospe nie jest jeszcze szczepiony.
 
Dobrze ze starasz się nie zarazić dziecka. To ważne jest. Hmm teoretycznie nam lekarz mówił że dla noworodka jest niebezpieczna. Ale nie jestem w stanie Ci powiedzieć jak może Twoje dziecko przejść zarazenie. Mój syn przechodził opryszke normalnie nic się nie działo. Smarowalam mu usta maścią na opryszcze, czasami i nawet takimi kroplami fioletowymi żeby to wysuszyć i nic się nie działo mu
 
Obserwuj narazie swoje dziecko bo może a nie musi się zarazić :) pamiętaj też że ten wirus opryszczki może zająć intymne miejsce to też jest ważne . U nas na szczęście tak nie było .
 
A to nie jest tak ze tylko pierwsze zarazenie jest grozne? Bo czytalam tutaj ze jak ma sie w ciazy ale to nie pierwsze zarazenie to juz grozne nie jest? Mi cos takiego wyszlo na poczatku ciazy zanim jescze widzialam bete ale byla to wtedy ciaza biochemiczna i chyba opryszczka nie miala na nia wplywu? Ciagle jakies zagrozenia jak nie wirus to to. Jakby sie zarazil to byloby to widac, mialby opryszczke na ustach? na intymnych miejscach tez to widac?
 
Nie denerwuj się naprawdę :) innaczej jak ma się o pryszczke w ciąży bo w tedy płód może mieć problemy czy być zagrożony, inaczej jak ma matka która np karmi piersią a inaczej tak jak masz teraz i dziecko ma 14miesiecy. Opryszczka moze byc niebezpieczna ale zależy od sytuacji. Naprawdę spokojnie. Ja też raz miałam jak syn był mały i się nie zaraził. Mój narzeczony też często ma i nas nie zaraza.
 
Hej mój syn od małego ma pare razy do roku opryszczke. Jeżeli masz Ty nie całuj w usta żeby nie przenieść, kup sobie zowirax duo czy jakoś tak(nam pomaga) po 2/3dniach mija. Opryszcza to jest ten sam wirus co powoduje ospe.
Opryszczka wargowa jest wywoływana przez wirusa HSV typu 1 i 2. Ospa to inna jednostka chorobowa i zupełnie inny wirus (VZV). Półpasiec jest wywoływany przez wirusa ospy przy wtórnym zakażeniu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pierwotne zakażenie opryszczką w ciąży może być niebezpieczne. Kolejne już nie, ponieważ organizm wytworzył już przeciwciała. Opryszczka może być niebezpieczna dla małych dzieci, ponieważ może prowadzić do opryszczkowe go zapalenia mózgu. To jest najgroźniejsze powikłanie. Często dochodzi do opryszczkowego zapalenia jamy ustnej. Niestety jest to bardzo bolesne, dzieci nie chcą jeść ani pić bo mają w buzi jedną wielką bolesną nadżerkę. Ja bardzo często miewam opryszczki i uważam, że powinniśmy w miarę swoich możliwości chronić dzieci. Polecam plasterki compeed na opryszczkę. Dobrze izolują zmiany, dzięki czemu ryzyko zarażenia innych osób maleje. Zaraża się głównie przez płyn pęcherzykowy i w mniejszym stopniu przez ślinę. Ważne jest zachowanie dużej higieny. Jeśli nie jesteś w ciąży, ani nie karmisz piersią polecam tabletki heviran. Są bardzo skuteczne. Jest opcja bez recepty heviran comfort z mniejszą dawką acyklowiru oraz większe dawki ale już na receptę.
 
Do góry