reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

OSINKA-RATUJ!!!

reklama
osinka Jak znajdziesz czas to może być tu wpisała jakiś przepis na szarlotkę? Oczywiście szybką, łatwą i pyszną.Mam takiego smaka, że jutro będę piec...PROSZĘ ;)
 
ależ proszę bardzo :)

Szarlotka
1/2 kostki masła (tej 250g)
2 jajka
3 szkl. mąki
3/4 szkl. cukru
łyżeczka proszku do pieczenia
cukier waniliowy
1 kg jabłek np. szarej renety + cynamon + cukier
(ok.1/2 szkl.)


Mąkę przesiać, dodać jajka, cukier, miękkie masło, proszek. Dobrze wygnieść, jedną częścią ciasta wylepić dno tortownicy(24-26 cm), drugą schować na 1 godz. do zamrażalnika.
Jabłka zetrzeć na tarce (grube oczka), dodać cukier i cynamon, poddusić i wystudzić.
Na ciasto wyłożyć jabłka, na wierzchu zetrzeć na tarce (grube oczka) drugą część
ciasta. Piec w 180 stopniach ok 30-40 minut.
 
nie ma za co, mam dużo przepisów, wszystkie wypróbowane, w razie czego pytajcie ;)
też robiłam tę szarlotkę i wstyd się przyznać, ale 3/4 sama pożarłam ;)

dziś robię sernik ;D
 
reklama
Osinka ja bym tak chciala byc Twoim mezem lub dzieckiem, lub kimkolwiek kto ma szanse codziennie takie pysznosci zroione przez Ciebie zajadac!!!!
 
Do góry