reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Kamkaz jeszcze mam do Ciebie pytanie bo jak sie nie myle to mialas w ciąży detektor płodu od którego tyg mogłaś zmierzyć już sama tętno?

Czy Twój detektor tylko miał funkcję do słuchania czy też pokazywał puls.

I ostatnie pytanie czy go nadal masz czy sprzedałaś?

Pozdrawiam i czekam na wiadomość☺
 
reklama
Kamkaz jeszcze mam do Ciebie pytanie bo jak sie nie myle to mialas w ciąży detektor płodu od którego tyg mogłaś zmierzyć już sama tętno?

Czy Twój detektor tylko miał funkcję do słuchania czy też pokazywał puls.

I ostatnie pytanie czy go nadal masz czy sprzedałaś?

Pozdrawiam i czekam na wiadomość[emoji5]
Tak miałam detektor płodu i powiem Ci szczerze, że nie wyobrażam sobie kolejnej ciąży bez detektora. Mocno mnie uspokajał szczególnie jak nie czułam mocnych ruchów. Oczywiscie nie zawsze znalazłam bicie serduszka ale mnie już uspakajaly kopniaki Piotrusia. Ja sprawdzalam coś od 18tc ale tak jak pisałam, nie zawsze znalazłam serduszko. Detektor kupiłam najzwyklejszy, bez wyświetlacza. Ale to akurat bardzo potrzebne mi nie było.
Ja dopiero 16 tydz zaczynam no właśnie czytałam Twoje posty. A jak teraz dzieciaczek?

Jakoś był czas że było tu dużo kobiet teraz prawie nikogo.
Tak, swego czasu było tu bardzo dużo ludzi. Teraz dziewczyny urodziły i zajęte są swoimi dzieciaczkami. Ale grunt, że są następne czyli Wy w pięknym ciążowym stanie. Aż Wam zazdroszczę takiego stanu.

Asia to jest Twoja pierwsza ciąża czy kolejna?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Druga pierwsza poroniłam rok temu w 8 tygodniu teraz jestem w 16 i mam nadzieję że będzie dobrze.

Wczoraj odebrałam wyniki prenatalne i wszystko super a wizyte teraz mam 2 grudnia.

Ja też właśnie mam zamiar kupić detektor taki prezent na święta sobie zrobię ☺

Borykałaś się z jakimiś problemami w ciąży takimi jak ciśnienie cukrzyca lub nie wiem.

Dziękuję za odpowiedź .
 
Druga pierwsza poroniłam rok temu w 8 tygodniu teraz jestem w 16 i mam nadzieję że będzie dobrze.

Wczoraj odebrałam wyniki prenatalne i wszystko super a wizyte teraz mam 2 grudnia.

Ja też właśnie mam zamiar kupić detektor taki prezent na święta sobie zrobię [emoji5]

Borykałaś się z jakimiś problemami w ciąży takimi jak ciśnienie cukrzyca lub nie wiem.

Dziękuję za odpowiedź .
Musi być teraz dobrze. Innego wyjścia nie ma :-)
Ja o swoją pierwszą ciążę starałam się prawie 4 lata. Zmieniłam lekarza i się udało. Niestety straciliśmy córeczkę w 19/20tc przez niewydolność szyjki (prawdopodobnie). A z Piotrusiem nie staraliśmy się praktycznie w ogóle bo w połowie cyklu dostaliśmy pozwolenie od lekarza aby wznowić starania. Podeszlismy do tego na luzie, ponieważ byłam pewna że było po owulacji. A tu niespodzianka i mamy teraz 11 miesięcznego synka. Po poronieniu mieliśmy zakaz współżycia póki się nie wylecze (były bakterie, po tym pojawiły się grzyby i trwalo to prawie pół roku) no więc jak dostaliśmy zielone światło to się nad tym nie zastanawialismy. No i tak mamy nasze szczęście :-)
Ciąża z Piotrkiem łatwa nie była, ponieważ pojawiły się krwawienia, poza tym w 20 tc zaczęła się akcja porodowa i moja lekarka była na to przygotowana i w gabinecie zakładała mi pessar, kilka tygodni brałam zastrzyki z progesteronem w brzuch i non stop coś się działo. Od 24 tc byłam na diecie cukrzycowej, poniewaz wyniki były dość wysokie ale nie na tyle by zdiagnozować cukrzycę ciążowa. A tydzień przed porodem już w szpitalu podskoczyło mi ciśnienie. Ale to tylko tydzień przed.
Jeśli masz możliwość to kup sobie detektor.bo naprawdę warto. Wiem z własnego doświadczenia więc szczerze polecam

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kupię chodź dużo ludzi go odmawia ale chcem mieć. Cieszę się że Ci się udało. Kurcze to córeczka już była duża a człowiek myśli że jak już połowa to będzie ok.

Miałaś jakieś objawy przed poronieniem?

Ty zazdrościsz nam ciąży a ja Ci tego 11 miesięcznego szkraba ☺
 
Masz jeszczę tą rozpiskę z dietą cukrzycową?
Nie miałam żadnej rozpiski co do tej diety. Diabetolog kazała mi.jeść min 5 posiłków dziennie, chleb ciemny zero smazonego, białego makaronu, ryżu itd. Zadnych sosów, słodkiego itd. Ogolnie dieta ta jest metodą prób i błędów bo na każdy organizm co innego działa. Chociażby chleb ciemny mnie cukru nie podnosił ale wiele dziewczyn pieczywa jeść nie może w ogóle. Tak więc trzeba badać cukier bo na oko nie zrobisz nic.

Co do poronienia to nie miałam żadnych objawów. We wtorek byłam na kontroli i wszystko było ok a w piątek wieczorem zaczęły saczyc sie wody, skurcze itd. Poprostu zaczęła się akcja porodowa. Na ip okazalo sie że mam rozwarcie. A w niedziele pepowina wyszła poza mnie

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No tak to jest że nie wiadomo kiedy co może nas spotkać. Jeszcze mam jedno pytanie jak zaczeły Ci się wody sączyć to jak je rozpoznałaś że to to u mnie też czasami bielizna mokra bo dużo wszystkiego się wydziela wiem że to głupie pytanie ale pytam żeby nic nie przeoczyć ☺
 
No tak to jest że nie wiadomo kiedy co może nas spotkać. Jeszcze mam jedno pytanie jak zaczeły Ci się wody sączyć to jak je rozpoznałaś że to to u mnie też czasami bielizna mokra bo dużo wszystkiego się wydziela wiem że to głupie pytanie ale pytam żeby nic nie przeoczyć [emoji5]
Zaczęłam mieć uplawy, które stawały się coraz silniejsze. Pojechałam na IP i przy usg stwierdzono mało wód plodowych. Oczywiscie położyli mnie na oddział i nakaz leżenia. Wstawanie tylko i wyłącznie do wc i raz dziennie na szybki prysznic. Właśnie podczas prysznica poczułam, że coś ze mnie wychodzi, no i niestety była to pepowina. Niestety mojej córki nie udało się uratować i zmarła jeszcze u mnie w brzuszku. Zresztą jak chcesz to przeczytaj w pożegnaniach, tam jest wszystko opisane

https://www.babyboom.pl/forum/index.php?threads/73020/

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry