reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Powiem jeszcze wam że każda wizyta u innego lekarza to dla mnie ogromy stres strasznie boję się tych kąśliwych uwag i w ogóle , wzbudza we mnie to straszne poczucie winy . Mam strasznie złe wspomnie z córką jak byłam w ciąży też byłam otyła i nie zapomnę jak mnie zjechała jedna pani doktor w szpitalu , wyszłam z gabinetu zaryczana i upokorzona , potem po porodzie sprawdzała czy macica się obkurczyla i tak mnie naciskała strasznie a miałam ranę po CC bolało jak cholera. Teraz jestem starsza z doświadczeniem jakimś myślę że chyba bym jej coś odpyskowala dosadnie.
Powiem tak, moja pierwsza ginekolog wróżyła mi poronienie, w ogóle nie widziała powodu żebym przychodziła.
Od diabetolog do której mnie wysłała "a pani jeszcze w ciąży?"
Wtedy płakałam w telefonie mojemu endokrynologowi ( co najlepsze facet rozumial więcej niż baby).
Ale się udało, wyczekałam i dostałam się do obecnej ginekolog, dodatkowo pracującej w szpitalu gdzie będę rodzic.

Trafiłam idealnie, ginekolog konkretną, nie obiecująca cudów. Od razu powiedziała jakie są ryzyka i dlaczego traktujemy jako wysokiego ryzyka. Po każdej wizycie mówi że to jest moja chwila oddechu, że mam się cieszyć bo od jutra znowu walczymy na 110%. Mam zapowiedziane cc Od początku, z racji komplikacji po pierwszym porodzie.
Jak wyszedł problem z cukrami, sama załatwiła mi diabetolog ( fakt, prywatnie), ale taką co zna, że już z nią o mnie rozmawiała i mam się niemartwic bo nie wyślę mnie do nikogo złego.

I taką prawda, lekarka cudowna, oprócz wizyt dodatkowo mam pisać codziennie na WhatsAppie jak się czuję i jakie są wyniki. Z drugiej strony patrzy na cukry dzienne i mówi że widać ogrom pracy bo są idealne ( u mnie problem naczczo).

A inni lekarze... Na prenatalnych miałam szczęście że trafiłam również na niesamowicie miłego lekarza.

Teraz też jestem twardsza, w nosie mam opinie innych. Mam cudownych prowadzących i ich się trzymam, nie dam sobie wejść na głowę

I życzę Ci tego samego!
Pamiętaj, obi pogadają Ty wyjdziesz z gabinetu i będę Cie mieli w tyłku.
A Ty będzie się źle czuć psychicznie, w takim szaleństwie hormonów o depresję jeszcze szybciej!
Bądź najtwardsza z możliwych, pilnuj diety (nie ma co ściemniać, my sobie na pozwalanje w ciąży nie mamy co liczyć), pilnuj ruchu, żeby wydolność do porodu nie padła, słuchaj tylko mądrych rat, wnoszących coś dobrego a docinki zostawiaj za drzwiami ❤️
 
reklama
Kiedyś to i byłam szczupła ale te czasy minęły waga 50 kg.
Nie wiem kiedy zaczęłam tyć ? Na pewno się nie obzeram.
Zaszłam w ciążę z wagą 79 kg i zdaję sobie sprawę że dojdę do 100.
W tym momencie jestem na plusie 1 kg.

Nigdy nie usłyszałam przykrych słów pod adresem mojej wagi.
 
Kiedyś to i byłam szczupła ale te czasy minęły waga 50 kg.
Nie wiem kiedy zaczęłam tyć ? Na pewno się nie obzeram.
Zaszłam w ciążę z wagą 79 kg i zdaję sobie sprawę że dojdę do 100.
W tym momencie jestem na plusie 1 kg.

Nigdy nie usłyszałam przykrych słów pod adresem mojej wagi.
No to super trafiłaś na lekarzy , gratuluję ciąży,a który tydzień jeżeli można zapytać . I być może wcale na koniec nie będzie 100 tylko mniej
 
No to super trafiłaś na lekarzy , gratuluję ciąży,a który tydzień jeżeli można zapytać . I być może wcale na koniec nie będzie 100 tylko mniej
Plus minus 13 tydzień.
Ja wiem ze to początek ciąży i zdaję sobie sprawę że szczuplejsza nie będę tylko co raz większą ale to nie ma dla mnie znaczenia najważniejsze żeby dzieciak dobrze się rozwijał i był zdrowy ❤❤
 
No ja mam więcej kg i to znacznie ale narazie póki co jest ok z dzieckiem badanie prenatalne pierwsze i drugie było ok ,teraz mam echo i też mam stracha, chociaż wewnętrznie czuję że będzie dobrze . Tylko właśnie bardziej do tej obawy skłaniają mnie lekarze bo odrazu nastawieni są że coś musi być nie tak ja wiem że taka ich praca że ryzyka są ogromne i to też szanuję ale nie lubię czepiania się na siłę podczas gdy wszystko idzie dobrze.
 
Kiedyś to i byłam szczupła ale te czasy minęły waga 50 kg.
Nie wiem kiedy zaczęłam tyć ? Na pewno się nie obzeram.
Zaszłam w ciążę z wagą 79 kg i zdaję sobie sprawę że dojdę do 100.
W tym momencie jestem na plusie 1 kg.

Nigdy nie usłyszałam przykrych słów pod adresem mojej wagi.
zaszłam w ciąże mając 80, w ciąży przytyłam 10kg i tydzień po porodzie już miałam -12kg, wiec tylko dziecko plus wody płodowe
 
Cześć wszystkim witam się z rana ,bo potem pewnie poza domem , pogoda jest super to trzeba korzystać, aczkolwiek jak jest zawsze tak ciepło strasznie puchnie mi stopa i to z reguły jedna 😕, słońce też mnie zaczęło powoli uczulać tzn . jakieś małe krostki mi wyszły na dłoniach i stopach właśnie bo one nie są zabezpieczone żadnym balsamem. Pozatym nie wiem jak u was ale ja to się modlę by w tym roku lato było łaskawe bo jak byłam w ciąży w 2013 , była masakra lato prawie non stop powyżej 30 stopni a 34-36 bywały po dwa tygodnie nawet ,oj strasznie wtedy dało mi w dupę ,jak dla mnie to max 27 i będę szczęśliwa.
 
Cześć dziewczyny byłam dzisiaj na echo i wszystko ok , strasznie się stresowałam ,lekarz miał mocny sprzęt i mimo mojego tłuszczu udało się przeprowadzić badanie . Jeden krok do przodu, jeszcze tylko glukozę muszę się zmusić do wypicia ,nie żebym słodkiego nie lubiala ,ale od dwóch bodajże lat słodkie jem bardzo rzadko , jakoś udało mi się odzwyczaić choć było bardzo trudno .

A co u was słychać ?
 
reklama
Dzień dobry dziewczyny,co tu taka cisza? Jak tam u was ? Jak samopoczucie ? Ja już weszłam w siódmy miesiąc i trzeci trymestr i widzę różnicę, naprawdę robi się coraz ciężej,no i brzuch też raz na jakiś czas da znać i pobolewa.
 
Do góry