reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Owulacja przy kp

frez.ja1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2019
Postów
4 024
Jestem ponad 7 miesięcy po porodzie. Po 7 tygodniach miałam pierwsza miesiączkę. Obecnie od 70 dni nie mam @. Test ciążowy negatywny. Co jakiś czas pojawia się u mnie odrobina śluzu płodnego, zazwyczaj trwa to jeden dzień. Ale skok temperatury się nie pojawia. Testy owulacyjne wychodzą różnie. Raz pozytywne raz negatywne. Ostatnio śluz był mega płodny i obfity a test owu negatywny. Czytałam gdzieś, że organizm może podchodzić do.owulacji ale faktycznie ona nie wystąpi. Jak długo może utrzymywać się taki stan. Czy faktycznie tylko temperatura potwierdza owulację?
 
reklama
Czasami nawet do końca kp można nie mieć owulacji, trudny temat, u mnie to trwało 16miesięcy, ale bywa, że dziewczyny maja i po 3 miesiącach. Ja jeśli chcesz próbować śledzić postawiłabym na temperature +obserwacje śluzu, choć i to może być zawodne...
 
U mnie 18 mscy bez owu, ale czasami mam takie objawy jak Ty. Czytałam gdzieś, że zdarza się owu bez miesiączki (w co nie chce mi się wierzyć, ale podobno bardzo rzadko, a może tak być...). Wg ginekologa dopóki kp nic z tego nie będzie.
 
Owulacja pojawi się kiedy spadnie poziom prolaktyny ktora w zależności od organizmu kobiety jest na wyższym lub niższym poziomie w związku z karmieniem piersią, blokuje wtedy działanie reszty hormonów. To że nie ma okresu nie przekreśla wystąpienia owulacji, ta występuje zawsze przed krwawieniem, taka kolej rzeczy. Tak więc niektóre kobiety mogą się nawet nie doczekać pierwszego okresu po porodzie, bo trafia w owulację czy to po 6 czy 12 miesiącach i zaciazą ponownie. Jeśli karmisz jeszcze często w nocy to dodatkowo masz utrudnienie bo wtedy jest największy wystrzał prolaktyny i niepłodność laktacyjna się może utrzymać.
 
Do góry