reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pakowanie torby - czyli co zabrać ze sobą do szpitala na poród

Wiolcia_87 G

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Marzec 2012
Postów
284
Miasto
Gliwice
Dziewczyny przeglądałam wątki i takiego nie znalazłam więc założyłam.
Mam dylemat, ponieważ za 2 tyg zacznie się w sumie 36tc i trzeba by pomysleć o spakowaniu torby dla siebie i maleństwa.
Co zabieracie ze sobą? Ja nie mam pojęcia co zabrać.
Wiem, że u mnie w szpitalu trzeba mieć "pieluchy" dla siebie, podkłady na łóżko, majtki jednorazowe albo siateczkowe, koszule nocne, szlafrok, papcie, ręczniki i kosmetyki
Dla maluszka pampersy i chusteczki nawilżane i można wziąć ciuszki, żeby przebrać w swoje rzeczy. Ja bym chciała wziąć jakieś ubranka ale zupełnie nie wiem co i w jakich ilościach. Czy dla maluszka będzie potrzebny ręcznik kąpielowy, czy będziecie brały rożek, ew kocyk? No i czy bierzecie mleko modyfikowane?

Może ktoś się z nami podzieli co pakuje do swojej torby.

Będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi
 
reklama
Właśnie nie mogłam nigdzie znaleźć dlatego zaczęłam ten temat, ale chyba jeszcze nikt się nie pakuje bo nikt nie pisze oprócz Kruszki
 
Bo ten temat - z tego co kojarzę - był w temacie wyprawkowym poruszany. O ile się nie mylę... Ja jeszcze się nie pakuję, owszem. Nawet nie mam jeszcze torby, żeby się do niej spakować ;-), już nie mówiąc o tym, że nie mam pokupowanych niezbędnych rzeczy. Ale ja też nie mam stresa co do tego co powinno być na liście, bo "mój" szpital zrobił listę dostępną na stronie internetowej, więc po prostu według niej zrobię zakupy i wrzucę je do torby (jak już ją kupię...).
 
U mnie też jest lista na stronie szpitala ale jest tam napisane tylko, żeby wciąć ubranka dla maleństwa a nic nie jest napisane na temat ile i co wg wziąć.
Mi brat wczoraj przywiózł od rodziców torbę (taką wielką), powkładałam do niej te podpaski swoje, podkłady, majtki, dwa ręczniki i na nic więcej miejsca nie ma, tyle zajmują te opakowania :/ i nie wiem chyba spakuję dla siebie osobną a dla maluszka osobną.
 
poprosimy ewe o liste bo Ona zawsze zoorganizowana i wydaje mi sie ze Ona wlasnie podawala liste uwzgledniajac dokomenty itd.
ja mam nadzieje byc 6h po porodzie w szpitalu wiec wezme torebke ;) :p zartuje oczywiscie, wyjelam torbe, ale dla dziecka osobno rzeczy spakuje, pieluszki i ciuszki itd. a siebie osobno :)
 
Dwie osobne torby to słuszna decyzja. Nic się nie wymiesza, jest porządeczek. Tatuś da torbę Maluszka pielęgniarkom i same się obsłużą.
A co tam... wkleję... Mój szpital podaje tak:
dokumenty:

  • dowód osobisty + akt małżeństwa
  • książeczkę ubezpieczeniową (ważna 2 m-ce )
  • oryginalna grupa krwi
  • owa
  • hbs
  • karta przebiegu ciąży
  • układ krzepnięcia
  • elektrolity
  • aktualne badania (mocz, morfologia, cukier) ważne 2 tygodnie
  • wymaz z pochwy w 34-36 tygodniu ciąży
rzeczy dla siebie:

  • szlafrok
  • koszula 3 szt.
  • pantofle lub klapki
  • przybory toaletowe
  • ręczniki 2 szt,
  • majtki siatkowe
  • pieluchy bella
  • woda mineralna niegazowana
rzeczy potrzebne dla dziecka:

  • rożek, pieluchy tetrowe (ok 10 szt.)
  • 3 komplety ubranek (dowolnie: śpiochy, kaftaniki, koszulki, body, pajacyk)
  • czapeczki 3 szt.
  • skarpetki, rękawiczki po 3 pary.
  • paczka pampersów 3-6 kg.
  • chusteczki nawilżone, maść typu linomag

Mnie tylko zastanawia te 10 sztuk pieluch tetrowych. Po cóż im na te kilka dni tyle tetr? :confused:
 
Ostatnia edycja:
Dzięki Dżag :)
No właśnie, wszędzie gdzie czytam listę potrzebnych rzeczy do szpitala podają, żeby zabrać aż 10 sztuk pieluch tetrowych. Dziwi mnie to, bo ja ogólnie mam tylko 10 sztuk więc musiałabym wziąć wszystkie jakie mam :p
A i zwróciłam uwagę na listę badań. U mnie w szpitalu każą mieć ze sobą tylko oryginalny wynik z grupą krwi i nic więcej. Wg moja ginka mi żadnych badań nie zleca. Ostatnio mocz i morfologie miałam w marcu. A ostatnie badanie jakie miałam to w 25tc krzywa cukrowa
 
z rzeczy dla siebie to ja bym dodała podkłady poporodowe/wielkie podpaski i wkładki laktacyjne, biustonosz-najlepiej taki do karmienia. no i trzeba pamiętać by te koszule sie rozpinaly, zebysmy nie musialy sie rozbierac przy karmieniu dzidziusia:-p jakieś drobne pieniadze na pewno warto brac ze soba, zeby miec na jakas kawe, herbate, ciacho. czy chociazby cos dla dziecka jesli zapomnimy, albo jesli zabraknie nam podkladów. i z ubranek dla dzidziusia to ja biore ze 2 pary śpiochów i 2 body.
u mnie na liscie nie ma pieluch tetrowych....
 
reklama
Wiolcia masz napisane 10, bo na pewno twój szpital nie pierze rzeczy ;-) a tetrę się podkłada do przewijania, do badania, ulewania itp. więc trochę tego schodzi, ja biorę jeszcze sztućce, własny kubek, talerzyk mały, ściereczkę, ostatnio miałam nawet lampkę nocną, bo było tylko mocne górne światło, a przez całą noc się paliła :-p
 
Do góry