reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Parcie na żarcie, czyli o zachciankach

Wrzcam mój sprawdzony przepis na Tortillę taką fastfoodową, ale w wydaniu domowym to wiadomo, że zdrową:

Na ciasto, czyli 6 placków (2 dla mamy, 4 dla taty:)
- 2,5 szkl mąki
- pół szkl wody
- 1,5 łyżki masła (margaryny)
I to wszystko trzeba ugnieść i wyjdzie ciasto jak na pierogi,podzielić na 6 części, odstawić na 20min, i po tym czasie wałkować na wielkość patelni i grubość 1-2mm.
Uwaga, rozgrzać trzeba patelnię baaardzo, położyć placek (bez oleju!) i po kilku sekundach zrobią się bąbelki, przekładamy na drugą stronę, kilka sekund i gotowe.

Do tego daliśmy sos: jogurt nat + czosnek

Kurczak (piersi podsmażone na patelni) + pomidor, pekinka, ogórek - oczywiście, jako że jesteśmy w ciąży można zastosować każdą dowolną zachciankę jako farsz :)

Smacznego :)
 
reklama
Zabawne :) ja nie mam żadnych odchybień od normy, nie mam mdłości, nie mam zachcianek, nie odrzucają mnie zapachy, a pomidor to pomidor :D
Zobaczymy jakdługo będę mogła się podpisać pod moim postem ;-)
Jestem w 6 tygodniu
 
Zabawne :) ja nie mam żadnych odchybień od normy, nie mam mdłości, nie mam zachcianek, nie odrzucają mnie zapachy, a pomidor to pomidor :D
Zobaczymy jakdługo będę mogła się podpisać pod moim postem ;-)
Jestem w 6 tygodniu


Tylko pozazdroscić ,ja o sobie nie moge tego powiedzieć :rofl2:
Przy pierwszej ciazy poczatek na mdłosci mnie wzieło i pózniej dopiero na koniec juz mi "cięzko było" syn 4360 g więc mialo prawo hi hi a teraz zupełne szaleństwo i wszystko inaczej jak narazie zobaczymy co dalej ....
 
po raz pierwszy miałam dzis ochotę na ogórki kiszone zjazdłam prawie cały słoik litrowy, jak do tej pory nic mi nie szło, nawest śledzie.
w pierwszej ciąży od samego początku pożerałam śledzie w różnej postaci, biegałam w lipcu za śledziami po sklepach, a teraz tak zmiana nic mi nie wchodzi, może to teraz będzie chłopak skoro ta ciąża przebiega inaczej????
 
Ja na samym początku jak sie dowiedziałam o ciąży (koło 5 tyg.) to miałam ogromny apetyt, zjadłabym dosłownie wszystko. A teraz, od około tygodnia, nie mam na nic apetytu, wszystko mi za przeproszeniem "śmierdzi", jem owoce chętnie - banany, jabłka, pomarańcze, piję dużo soków, spakuje mi rosołek i mielony z buraczkami:)
 
reklama

Podobne tematy

A
Odpowiedzi
42
Wyświetleń
8 tys
użytkownik 902
U
Do góry