reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Partner 50+ i starania o dziecko

Californiaroad

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2022
Postów
62
Drogie Dziewczyny wracam do Was z prośbą o rady.

Mój Partner ma prawie 55 lat. Mniemam że powinniśmy zastosować nieco inne podejście w staraniach o dziecko. Czy mogłybyście podzielić się radami w tej kwestii?

Może Wasz Mąż / Partner też był w takim mocno dojrzałym wieku kiedy staraliście się o dziecko. Będę wdzięczna za Wasze historie. Jak długo zajęły Wam starania.

Dodam że ja mam 36 lat 😉
 
reklama
Partner badanie nasienia, rozszerzone.
Ty amh plus usg czy owulujesz i dopiero wtedy można coś mądrego wymyślić
 
Biorę beta - bloker na serce bo mam tachykardię
Najlepiej i najszybciej pogadać z lekarzem. Może się okazać, że czasu mało. Często przeszkadza w zajściu w ciążę chora tarczyca albo problemy z cukrzycą. I tak jak wcześniej napisałyśmy: warto żeby partner zbadał nasienie. Zawsze można też już teraz zacząć brać witaminy dla starających się o dziecko :)
 
Najlepiej i najszybciej pogadać z lekarzem. Może się okazać, że czasu mało. Często przeszkadza w zajściu w ciążę chora tarczyca albo problemy z cukrzycą. I tak jak wcześniej napisałyśmy: warto żeby partner zbadał nasienie. Zawsze można też już teraz zacząć brać witaminy dla starających się o dziecko :)
Na pewno wiem że jak zajdę w ciążę to muszę mieć zmienione leki przez kardiologa. Rok temu kiedy miałam pełną diagnostykę serca zrobioną to badałam tarczycę i bynajmniej wtedy było ok, cukier też w normie. Ale to tylko jedna połowa 😉 na pewno sprawdzę owulację i powtórzę hormony tarczycy. Druga połowa zatem musi zacząć od nasienia.
 
reklama
Na pewno wiem że jak zajdę w ciążę to muszę mieć zmienione leki przez kardiologa. Rok temu kiedy miałam pełną diagnostykę serca zrobioną to badałam tarczycę i bynajmniej wtedy było ok, cukier też w normie. Ale to tylko jedna połowa 😉 na pewno sprawdzę owulację i powtórzę hormony tarczycy. Druga połowa zatem musi zacząć od nasienia.
Widelki tsh dla zdrowych osób są całkiem szerokie, ale do starań o ciaze najlepiej, aby tsh było w okolicy 1.
I najlepiej cała 5 tarczycowa od razu zrobić :)
 
Do góry