reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2008

Witajcie.
Podczytuję was, ale jakoś z odpisywaniem gorzej. Czas płynie szybko - praca, dom i tak w koło.
Za to w ostatnią sobotę wybraliśmy się na wycieczkę do Uniejowa pod Łodzią.
Dzień spędzony w Termy Uniejów - kompleks basenowo-rekreacyjny.
Pogoda rewelacyjna była, więc ostatnie wspomnienie ciepła i jesiennego słoneczka zaliczyliśmy.
Polecam bardzo to miejsce - jest możliwość skorzystania z ofert noclegowych połączonych z pobytem w termach.
Już wiem, że na pewno wybierzemy się tam jak będzie cieplej wiosną a dodatkowo jeszcze zahaczymy o ZOO Safari w Boryszewie - też pod Łodzią :-D

W niedzielę za to zrobiłam imprezkę urodzinową dla Sebcia i mojego mężula.
Goście dopisali, tort mi się udał i wszyscy zachwalali.
Nic dodać nic ująć :-p

Dorcia zmartwiłaś mnie swoim zdrówkiem - aby wszystko wróciło do normy i lekarze ustalili co tobie jest.

Kaka zdróweczka dla Hani. A Olcia niech cycoli do woli :-D

Ula to rodzinka miała wielkie szczęście w drodze powrotnej do PL.

Marma gratulacje kochana - aż zazdroszczę takiego zapału. Widać, że czujesz się w tym fachu jak ryba w wodzie i to jest twoje powołanie :tak:

To byłoby na tyle - buziaczki.
 
reklama
Marma - dokladna diagnoze bedziemy miec w pon, bo ja opracowuja. Generalnie, jak powiedziala dyrektorka przedszkola, ktora jest neurologopeda, jest nad czym pracowac :-) Mlody mial opozniona mowe, teraz mowi niewyraznie. Dodatkowo zle wymawia gloski np. Czesto zamiast w mowi b, s miedzyzebowo, o seplenieniu i r nie wspomne, bo na to ma jeszcze czas. Badalismy mu kilkukrotnie sluch i jest ok. Boje sie, ze to ciezki porod mogl wplynac na ta mowe, bo zarowno ja, jak i M swirgotalismy pieknie i wczesnie, wiec po nas tego nie ma. No ale poczekajmy do poniedzialku :-)
 
czesc bylam wczoraj w tym szpitalu,lekarz zbadal mi brzuch tak sam reka,powiedzial ze trafilam nie na ten oddzial co trzeba bo on jest od operacji ,ale ja dostalam takie skierowanie wiec tak poszlam.Lekarz zasugerowal aby ogolny dal mi skierowanie na oddzial wewnetrzny,Pobrali mi mocz i krew i puscili do domu.Wyszlo ze mam anemie norma jest od 12 do 16 a ja hemoglobiny mam 10.lekarz powiedzial ze jestem przemeczona i ze moj organizm chyba juz nie daje sobie rady i dlatego protestuje,mam przestac karmic piersia i zaczac leczyc anemie i wziasc sie za siebie bo tak jak to lekarz ujal ze zaniedlugo ze zmeczenia bedzie mnie bolalo cos innego,pozniej kolejne cos i zaniedlugo padne i sie nie rusze i wtedy bedzie niewesolo.

Zaczynam alankowi pomalu ograniczac cyca,musze, teraz od dzis nastawiam sie do tego psychicznie bo wogole tego teraz nie planowalam,od dzis alan bedzie dostawal cyca ale coraz mniej i mniej ,moze do konca roku uda mi sie calkowicie zaprzestac go karmic choc szczerze wam powiem ze zal mi tego,zle sie jakos z tym czuje,ale tlumacze sobie ze to dla mojego dobra i ze alanek juz duzy wiec jakos da sobie rade.Mam witaminy w domu i zelazo i bede lykala ,Dzis w nocy dalej bylo mi strasznie niedobrze i rano zas byla mala biegunka,moj organizm chyba serio juz nie wydala i tak protestuje.

Dzis jade do rybnika pozalatwiac sprawy,wracam w sobote,jak mi nie przejdzie lub cos sie nowego wydarzy to w nastepnym tygodniu lece do lekarza.

Jestem dobrej mysli,jakos to bedzie,bedzie dobrze
yes2.gif
 
Wpadam tylko na chwilkę. Poczytałam Was, ale na pisanie brak siły i czasu.

Ja już po operacji, szwy wczoraj ściągnięte, kiedyś wrzucę zdjęcia na fotkowy:-p

Mamy mały problem z Bartkiem w przedszkolu bo jest niegrzeczny, tzn. biega, krzyczy, przepycha się bo zawsze chce być pierwszy. Miałam ostatnio rozmowę z Panią i nie było miło. Teraz przed każdym odebraniem Bartka strasznie się stresuję czy znów czegoś nie nabroi.
Także wzięliśmy się za niego i konsekwentnie będziemy wymagać posłuszeństwa.
Poza tym oststnio zdarzyło mu się 3 razy posikać w nocy.
Wojtek bardzo mnie martwi bo ma już 13 mies a sam nie chodzi. Co prawda chodzi przy meblach czy kanapie ale nie chce się puszczać tylko na czworaka.

A ja po operacji więc dżwigać nie mogę, ale była u nas moja sis która bardzo mi pomagała w pierwszych dniach jak byłam całkowicie uziemniona.
Poza tym od 2 tyg miałam straszny ból zębów (wszystkich!) i nawet ketonal nie do końca mi pomagał. Byłam u dentystki i okazało się, że zaczynam ząbkowanie:no:
2 dni temu wyrwałam dwie ósemki na górze. za tydz idę rwać dwie dolne ósemnki, które dopiero zaczynają mi wychodzić (jeszcze ich nie widać)także będę miała operacyjne usunięcie zębów. :wściekła/y:

Kaka Oleńka śliczna, super że na piersi:tak:
Zdrówka dla Hani:tak:

Magdzia widziałam na fb zdjęcia, cudowne:tak:

Dorotka zdrówka dla dzieci i dla ciebie. Weź się kochana za siebie bo musisz mieć siły dla maluchów:tak:
 
NATUSIA wspolczuje tego bolu zebow i tego rwaniaitp.Dorze ze po operacjidochodzisz do siebie.

Doradzcie mi jakbym odstawila na juz alanka to co dac mu mleko z butli? sztuczne?Alanek ma skaze bialkowo,jak daje mu serki to go wysypuje , teraz mu nie daje od dluzszego czasu to jest ok a po cycu go nie wysypuje.Dziecko z jego wieku jakis nabial musi jesc prawda? to co jakies mleko inne mu kipic? jakie wiecie?i co kupic mu butelke ze smoczkiem? nie jest on za duzy za stary hihih na taka butelke ze smoczkiem? z niekapka to on nie wiem czy mleko bedzie chcial.
 
Haj kobietki:-) W końcu sie zmbilizowalam i pisze, bo do tej pory wpadalam poczytac, ale jak juz mam chwile to poprostu nie mam sily nawet na pisanie. U nas stara bida, dzieci poki co w miare zdrowe ( rano maly kaszel ale osluchowo czyste ;) ) Dom, szkola, praca...rutyna.

Natusia, napisz w wolnej chwili jak ta operacja, ile trwala, co robili i ile cie to wynioslo. A bolu 8-ek wspolczuje, mi rosnie jedna i wiem co to za bol.

Dorota, ty sie wez za siebie kobieto bo wazniejsze od karmienia prawie 2 letniego dziecka piersia jestes TY. Mysle ze bezsensu teraz wprowadzac butelke, maly jest juz na tyle duzy ze moze pic mleko poprostu z kubeczka, nie potrzebuje juz mlecznych potraw 5 razy dziennie, wystaczy rano i wieczorem jakies HA.

Trina napisz jak juz bedziesz miala diagnoze,ja tez czekam, mam nadzieje ze na poczatku listopada juz bede wiedziala co i jak. Stas mowi duzo wyrazow, troche czasami je przekreca, ale mowi i wiemy o co kaman , u nas problem tkwi w tym ze nie buduje zdan. jego najdluzsze zdanie to "mamo ja juz nie". Widzimy ze tez mu z tym ciezko, zachecamy, chwalimy, nagradzamy, w styczniu chyba znowu pojdziemy do pani psycholog. Wiemy napewno ze nie sepleni, taki maly plus w tym wszystkim. Zocha w zasadzie tez pozno zaczela mowic, ale w wieku 3 lat to juz pieknie mowila...a ja dalej czekam na to kocham cie ;-)( powtarza ko-cham cie) ale nie potrafi mi odpowiedziec jak mowie mu kocham cie, mowi tylko ja tez. Ze sluchem tez jest wszystko ok. Strasznie sie boje bo nie chcialabym odraczac tej zerowki, wolalabym aby poszedl do niej z dziecmi z przedszkola...Za to ostatnio zaczal pieknie rysowac, nie tylko te jego auta, ale zwierzeta, ludzi. W szoku bylam jak machnal lwa...mial w zasadzie z 16 nog:-D ale oczy, noc, ostre kly wszystko na miejscu. A ja jak mnie rysuje mam zawsze dlugie wlosy:-D

Dobra ucieka ogarnac chalupine, jutro stasiowe urodzinki, w domu bedzie tylko tort, bedzie chrzestny i babcia bo tesc znowu w szpitalu dzisiaj ma jakas operacje, ale w przedszkolu robie mu urodzinki dla kolegow i chyba bardziej nie moge sie doczekac niz on:-D
 
Czesc dziewczyny pozdrawiam serdecznie.

DOROTA - daj sobie spokoj z karmieniem . Przy takiej anemii Twoje mleko i tak mu wiele nie daje. Ja przy takiej anemii skonczyłąm karmic z godziny na godzine jak Maks miał 5 miesiecy. Wez się za siebie bo taka anemia to nie przelewki. Mały jest duzu i nie wprowadzaj smoka bo bedzie miał próchnice.

KAKA - mała jest cudna

NATUSIA - ogromne gratulacje ze sie zdobyłas na operacje. Czekam na zdjecia nowe NATUSI. Co do chodzenia to dla uspokojenia siebie idz do neurologa.

TRINI i MAGDAS - wazne ze mowią a wszystko mozna skorygowac.

A u nas 14 ddzien choroby- sterydy wziewne , antybotyki . MAM DOSCCCCCCCCCCCCCCCC

A U NAS choroby, poszłam z antosiem tak sobie na kntrole do okulisty przed bilnasem 4 latka i i okazało sie ze mam duza wade wzoroku :szok:. Nic nie wskazywało na to poza brakiem skupienia i przecieraniem czasem oczu .
 
Dziewczyny fotki wrzucę na fotkowy, tylko muszę dostać od lekarza (robił mi zdjęcie ile tego mi wyciął :-p)
Na zamkniętym napiszę co i jak:tak:

agamir do neurologa chodzliśmy regularnie (po tych przebojach po porodzie) i na ostatniej wizycie mówiła, że dobrze się rozwija, choć nie był to jeszcze czas na chodzenie.
A wcześniej nie czułaś ,że gorzej widzisz?

Dorotko spróbuj mu dać może jakiś Bebilon czy nestle i sprawdż czy nic mu nie wychodzi.
 
Natusia ja moze zle napisałam to wyszło u Antosia. Ja mam astygmatyzm i wade tez . Wiec on ma po mnie.
Co do neurologa to wiesz warto sie przejsc . Chłopaki ze wzgledu na wzmozone napiecie miesniowe chodzimy raz na poł roku.
 
reklama
Do góry