reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

Pasta do zębów koniecznie bez fluoru!! My mamy ziajka, koszt 4 zł :) młodemu podoba się mycie zębów.
Karoola ja też się ucieszylam z rozwodu rodziców, ile można patrzeć i słuchać jak ktoś się nienawidzi.
Agnes skoro Dawid Was nie zbliżył to nic tego nie zmieni. Przykre to strasznie, ale sama widzisz że jemu nie zależy...
Szatsa u Ciebie też nie jest ciekawie, a decyzję podjelas co dalej?
Tulipania mój mąż też czasem zabiera oba potwory do drugiego pokoju i ja sobie śpię :)

Laski za jakiś czas pierwsze urodziny maluchów. Myslalyscie nad tortami? Ja będę sama robić, mam przepis ale ciekawa jestem czy może Wy macie jakieś przepisy?
 
reklama
Carla decyzji jeszcze nie podjelam. Jestem w trakcie, przemyslam wszystko na chlodno, zobaczymy co z tego wyjdzie. Wiem ze juz dluzej tak nie moge zyc.
My myjemy zabki silikonowa szczoteczka na palec. Bez pasty. Spiewam przy tym "szczotka, pasta, kubek...." Jak Daniel uslyszy to, to juz wie co bedzie i otwiera buzie.
Ja pewno bede piekla tort, biszkopt przekladany kremem i konfitura domowa co by i Daniel mogl sprobowac :-)
 
Na pewno podejmiesz słuszną decyzję.
Ja się zastanawiam czy by nie pomrozic owoców, np borowek i malin z działki mojej mamy.
Krem chce zrobić z mleka kokosowego i udekorować mnóstwem owoców :) tylko muszę najpierw zrobić próbę, bo tortu nigdy nie robiłam :) a ten będzie tez bez cukru żeby Tomek mógł zjeść bez problemu :)
 
Witam,
my już po wakacjach, ciężko odnaleźć się w domowej rzeczywistości :) ale dajemy rade :)
Obiecałam sobie, że po powrocie ograniczę te obiadki, które do tej pory gotowałam (takie nijakie były) i zacznę kombinować coś ciekawszego. I tak dziś powstały placuszki cukiniowo-marchwiowe. Młoda tak zajadała, że nie mogłam uwierzyć szukałam czy gdzieś nie powyrzucała :) Ale nie, wszystko zniknęło ależ byłam z siebie dumna :)

Dziewczyny przykro mi z powodu wszystkich facetów, którzy wykręcają się od spędzania czasu ze SWOIMI dziećmi. M jest teraz na urlopie i mnóstwo czasu spędza z Dominiką. Dziś byli na 2 godzinnym spacerze, teraz razem poszli spać. M co dzień kąpie i usypia, a ja mam czas dla siebie. Mam nadzieję, że wszyscy oni w końcu docenią jakie skarby mają obok siebie i że jeszcze nie będzie za późno.

Aleksiel powodzenia :)
Tulipania w takich sytuacjach przenoszę Młodą do swojego łóżka, kładę i przytulam nic nie mówiąc. Najczęściej zasypia, jak nie to próbuję łyka wody. Sporadycznie tylko się zdarzy, że mleko muszę podać.
My zębów mamy sporo, więc i dbać bardziej zaczęłyśmy ;) Tzn. na początku była nakładka, potem szczoteczka dostosowana do wieku bez pasty. Od tygodnia używamy również pasty.
Agnes ostatnie zdanie Twojego posta bym ze trzy razy podkreśliła!!! Nie zapominaj o tym co sama przecież napisałaś. A facet... no cóż chyba zbędny komentarz :(
Carla pierwszy tort w życiu robiłam w lipcu, wizualnie średnio w smaku super. Młodej też planuję upieć ale jeszcze pomysłów brak.
 
Ale Wam zazdroszcze dziewczyny tych mezczyzn ktorzy Wam pomagaja. Moj nie usypia malego bo "nie umie", do kapania tez zagonic nie moge, walczylam o to z 2 miesiace, na spacer wyjdzie, ale to tak na parking na piwo. Jego zabawa z malym polega na polozeniu sie obok i ogladaniu tv albo przysnieciu. Rece opadaja. Mieszkamy w uk, z dala od moich bliskich wiec jestem z tym sama. Stad moje wyczerpanie.
My nawet nie mamy o czym ze soba rozmawiac. Ewentualnie o finansach. Nawet juz mi sie nie chce. Juz odpuscilam chyba.
Maly w Polsce przeszczesliwy. Dziadki dbaja i dogadzaja. Uwielbia maliny, ale ja w ciazy tez sie nimi zajadalam. Myslicie ze ma to zwiazek?
Nie moge narzekac na apetyt Danielka. Je prawie wszystko. Owoce, warzywa bez problemu :-)
 
Szatsa nie wiem czy to ma jakiś związek. Moja mama jak była ze mną w ciąży to jadła wyłącznie chleb ze smalcem, a ja nie cierpię :)
 
Tulipania z pewnością początek będzie trudny ale w końcu przekona się że na wodę nie ma sensu wstawać. Wiem, że łatwo się mówi, bo sama nie miałam takiej sytuacji, ale znam osoby które tak działały i udawało się. Jak się rozbudzi to na rączki i próbuj ululać, albo trzymanie za rączkę ( u nas działa ), ale lepiej żebyś to nie Ty robiła w nocy tylko Twój facet, bo myślę że dziecko wyczuje że to mamuśka więc będzie domagał się mleczka :-) u nas jak na razie nakładka silikonowa na palec ale trzeci ząbek dopiero się przebił, pewnie wkrótce zaczniemy myć szczoteczką i pastą jak pojawi się więcej ząbków\
Carla. ja tort robię z bitej śmietany. Ponoć bardzo dobry. Teraz robię na każde święto w rodzinie :-) na roczek pierwszej córki jeszcze sama nie robiłam, ale zamawiałam w cukierni taki bez dekoracji i zamówiłam na allegro taki opłatek na tort z teletubisiami. Przepis i kilka zdjęć moich tortów wstawię jak będę w domu bo na razie odpoczywamy u rodziców


A u nas dziś w nocy mała miała katar, zapchany nosek nie pozwalał jej spokojnie spać :-( bidulka.
 
Czesc dziewuszki, dawno mnie nie bylo. To koniec roku u Filipka, to operacja mego C to wyjazd do Polski. A wiec od poczatku. Filipek zakonczyl zerowke z wilkim zalem, bo on przeciez chce chodzic do szkoly :) a moj C sie zalatwil tuz przed samym wyjazdem do Pl zrobil sobie pecherz na dloni i przekul igla, w pracy zabrudzil, reka spuchla, dostal antybiotyk ale zaczelo iść zakazenie, szybka operacja musiala byc, robilo sie juz niebezpiecznie, na szczescie teraz jest ok. A co do Kuby, dalej jest strasznym niejadkiem, nic poza piersia nie chce. Zrobilam mu badania i o dziwo ma tylko lekka anemie, zelazo z kwasem foliowym i wit b6 poszly w ruch. Na razie efektow brak. Dostal tez skierowanie do gastrologa, jutro mamy wizyte, bo ciagle sluz w kupce. Wage urodzeniowa dopiero podwoil, co nie podoba sie pediatrze, ktory oczywiście nz gory założyl, ze dziecko jest bez zycia i na nic nie ma sily, nawet nie umie pewnie siedziec. A Kubusia jest wszedzie pelno, chodzi przy meblach jak nakrdcony, raczkowanie to pikus, nauczyl sie robic Nie Nie i Papa, przedrzeznia jak ktos kaszle...tylko to jedzenie koszmar, mam go odstawic od piersi, co nie jest latwe bo dziecko odmawia potraw, ale zmeczona jestem na maksa, w nocy co 2 godziny sie budzi w dzien domaga sie i czesciej piersi. Zostaly nam dwa tygodnie w Polsce, Filip juz po wizycie u kardiologa, 2 przepkywy w aorcie jeszcze nie zamkniete, do kontroli za rok, wczoraj mial EEG teraz czekamy na wizyte u neurologa i onkologa, i to by bylo na tyle, pozdrawiam
 
Ale tu cicho coś się zrobiło, mamy coraz mniej czasu bo maluchy coraz bardziej mobilne :-) u nas ok, jutro wizyta u neurochirurga z wynikiem z rtg główki. W opisie pisze, że szwy czaszkowe zachowane więc to chyba dobrze. Mam taką nadzieję, jutro dowiem się więcej.
Może to nie miejsce, ale Carla. pytała o torty i obiecałam zdjęcia więc wstawiam. Wszelkie obrazki, opłatki na tort można zamówić przez allegro :-)
P1080270.jpgP1080803.jpgP1090250.jpgP1110149.jpgP1110408.jpgP1110803.jpgP1110877.jpgP1160359.jpgP1320077.jpgP1330278.jpg
 

Załączniki

  • P1080270.jpg
    P1080270.jpg
    30,5 KB · Wyświetleń: 35
  • P1080803.jpg
    P1080803.jpg
    33,9 KB · Wyświetleń: 28
  • P1090250.jpg
    P1090250.jpg
    28,2 KB · Wyświetleń: 26
  • P1110149.jpg
    P1110149.jpg
    28,6 KB · Wyświetleń: 29
  • P1110408.jpg
    P1110408.jpg
    35,8 KB · Wyświetleń: 35
  • P1110803.jpg
    P1110803.jpg
    38,7 KB · Wyświetleń: 33
  • P1110877.jpg
    P1110877.jpg
    26,7 KB · Wyświetleń: 29
  • P1160359.jpg
    P1160359.jpg
    35,1 KB · Wyświetleń: 31
  • P1320077.jpg
    P1320077.jpg
    36,4 KB · Wyświetleń: 31
  • P1330278.jpg
    P1330278.jpg
    28,1 KB · Wyświetleń: 25
reklama
Aniula zdolniacha z ciebie :-) bardzo apetyczne zdjęcia :-)
No na forum cisza ale chyna każdej z nas brakuje czasu. Ja Zośki nie mogę spóścić z oczu jest tak szybka ze masakra. Raczkowanie jej się znudzilo i teraz staje gdzie się da czasami nawet uda się podnieść bez trzymanki :-) generalnie bardzo mobilna jest...
Zęby u nas idą jeden za drugim... twraz wychodzi dwójka prawa na dole i już mamy cały komplet 1 i 2, dodatkowo wyszła też 4 nadole po lewej i idzie też na górze bo już ja widać więc generalnie od zębów nie odpoczywamy :-)
U nas się na szczęście trochę ochłodziło bo powiem szczerze ze nie dawałam już rady z tymi upałami
 
Do góry