reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

reklama
liczyłam na tabele produktów które można wprowadzać do diety malucha więcej porad wskazówek a otrzymałam suchy wstęp który można znaleźć w internecie i przepisy na dania oraz wg nieaktualny schemat żywienia bo z 2007 roku przyklad dania po 4 mc -owocowa zebra
2 miarki mm
60ml wody
10 lyzek kliku ryzowego
60 deseru ze sloiczka
to ma być zdrowy przepis mm plus owoc ze słoika a na obrazku pokazane jagody w dodatku mam kupic gotowy kliek zawierajacy sol no prosze was bardzo a gdzie przepis jak zrobić kilek ryżowy czy kukurydziany aby nie dawać dziecku chemi i poco deserek ze słoika jak można samemu przetrzeć owoc

deser po 4 mc.jpg

zupka po 4 mc ma w skaldzie pietruszkę brokuł ziemniaki a gdzie zasada ze podajemy dziecku po jednym produkcie aby sprawdzic czy bedzie mu smakowalo a tu zupka 4 skladnikowa SZOK w dodatku z olejem rzepakowym który wg mojej wiedzy mozna podac po 5 mc

zupka dla 4mc.jpg

nie szukałam książki kucharskiej a książki która pozwoli mi samodzielnie skomponować jedzenie dla dziecka z niewielka pomocą w formie porad
 

Załączniki

  • zupka dla 4mc.jpg
    zupka dla 4mc.jpg
    177,8 KB · Wyświetleń: 92
  • deser po 4 mc.jpg
    deser po 4 mc.jpg
    194,1 KB · Wyświetleń: 83
Macie może fajna książke do polecenia na temat rozszerzania diety? Też właśnie czailam się na tą o której pisała Patrish ale skoro słaba to rezygnuje...

Napisane na XT1072 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jak pomyśle o tym przygotowywaniu, karmieniu a pozniej praniu wszystkiego to ciesze sie ze sa nowe wytyczne i moge jeszcze poczekać z ciapkami:)

Ja mam książkę Dr Pixie i sama sie zdziwiłam ile rzeczy mozna im podac. Z cora pamietam podawałam małej marchew, ziemniaka, jabłko a w tej książce cała lista np słodkie ziemniaki, dynia, cukinia, pasternak,czerwona papryka, duzo rożnych owoców i kaszka z nasion quinoa.

Patrish ja tam uważam,ze do słoików wkładają "sprawdzone" jedzenie bo w warzywa i owoce z supermarketów średnio wierze:( ale małemu napewno tez bede gotować zeby sie nie przyzwyczaił do gotowców :)

Mom to rzeczywiście mało wazy, wiem jakie to jest stresujące, moj jak sie urodził był na 92 centylu i spadł do 8 myslalam ze zwariuje jak moj łobuz jesc nie chciał. Na szczescie sie ogarnął i wyglada juz jak mały prosiaczek czego i Twojemu maluszkowi życzę:)
 
reklama
Co tam słychać dziewczyny?

Mamaa20 jak tam z jedzeniem? Wyszły zęby?

Powiedzcie w co się ubiera maluchy na wiosne? Na jakie rozmiary kupujecie kurteczki/ kombinezony?
 
Do góry