reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Cześć dziewczyny. U mnie już 22 tydzien. W poniedziałek miałam wizytę. Wszystko jest ok. Lekarz powiedział tylko, że mam zwracać uwagę na skurcze i trochę mi to namieszało w głowie bo nie wiem jak je rozpoznawać. Czasem czuje napięcie w brzuchu związane np. z ruchami dziecka, ale trwa krótko, ok minuty. A Wy czujecie jakieś skurcze? Chciałam Was jeszcze zapytać czy to normalne, że czuje maluszka tak nisko? Prawie że przy pęcherzu. Mam tak od dwóch dni, ostatnio wydawało mi się, że czułam go w okolicach pępka.
U mnie na badaniu dziecko kopało mnie po pęcherzu, także myślę, że to zupełnie normalne.
 
reklama
Właśnie wyszłam. U mnie wszystko okej, szyjka również, Pani ginekolog powiedziała,że tak się może zdarzyć i nie ma powodów do niepokoju, z czasem będziemy czuć ruchy wszędzie. W pierwszym tygodniu czerwca idę na badania połówkowe,więc skonsultuj to z Panem ginekologiem.
@Angela_Andzia @Czaata Dzięki za odpowiedź
 
Dziewczyny czujecie ruchy codziennie?
Kurcze martwię się :(
Tydzień temu w czwartek poczułam pierwsze ruchy, kolejne w sobotę tak konkretnie :) i chyba cisza.....
Chyba bo nie jestem na 100% pewna. Jak leżę z reką na brzuchu to wydaje mi się że coś tam czuję w brzuchu, ale delikatnie, takie smyranie.
Jak jest u was?
Czujecie codziennie?
Lekarza mam w poniedziałek.
Od czytania w internecie boli mnie już głowa :(
 
Też się martwiłam, nie czuje codziennie ruchów. Pani ginekolog powiedziała,że na tym etapie nie ma się jeszcze systematycznych, czasem dziecko się inaczej obrócić,a czasem są tak słabe,że nie czujemy ich. Spokojnie przyjdzie czas,że będziemy miały dość. Ja czasem mam 1 dzień przerwy, tak mi się wydaje,a okazuje się,że dziecko kopie tylko nie czuje.
Dziewczyny czujecie ruchy codziennie?
Kurcze martwię się :(
Tydzień temu w czwartek poczułam pierwsze ruchy, kolejne w sobotę tak konkretnie :) i chyba cisza.....
Chyba bo nie jestem na 100% pewna. Jak leżę z reką na brzuchu to wydaje mi się że coś tam czuję w brzuchu, ale delikatnie, takie smyranie.
Jak jest u was?
Czujecie codziennie?
Lekarza mam w poniedziałek.
 
Dziewczyny czujecie ruchy codziennie?
Kurcze martwię się :(
Tydzień temu w czwartek poczułam pierwsze ruchy, kolejne w sobotę tak konkretnie :) i chyba cisza.....
Chyba bo nie jestem na 100% pewna. Jak leżę z reką na brzuchu to wydaje mi się że coś tam czuję w brzuchu, ale delikatnie, takie smyranie.
Jak jest u was?
Czujecie codziennie?
Lekarza mam w poniedziałek.
Od czytania w internecie boli mnie już głowa :(
To wszystko zależy od ułożenia dziecka. A na tym etapie ciąży maja jeszcze dużo miejsca więc nie każdy ruch jest wyczuwalny :)
Internet w takich sytuacjach nie jest dobrym doradcą, a człowiek tylko niepotrzebnie się stresuję. Będzie dobrze :*
 
To wszystko zależy od ułożenia dziecka. A na tym etapie ciąży maja jeszcze dużo miejsca więc nie każdy ruch jest wyczuwalny :)
Internet w takich sytuacjach nie jest dobrym doradcą, a człowiek tylko niepotrzebnie się stresuję. Będzie dobrze :*
Wlaśnie dlatego nie chce sugerować się internetem bo oszaleje.
Dziekuje :)
 
Dziewczyny mam pytanie do tych co już mają dzieci, ale także dla mam, które są w 1 ciazy.

Jesli ktos oto pytał wczesniej to sorry. Otoz czy macie juz na oku jakies lozeczko dla dziecka? Chodzi mi o konkretna marke i model. Ja bede kupowac dopiero we wrzesniu, ale zastanawiam sie czy cos wiecej wiecie w temacie dobrych lozeczek. Oczywiscie ja mam wstepnie wybrane i czytalam sporo w internecie, ale chcialabym poznac wasze zdanie w tym temacie. Wiadomo, ze kazda z nas wybierze cos innego i ma inne wymagania :)
 
reklama
Dziewczyny czujecie ruchy codziennie?
Kurcze martwię się :(
Tydzień temu w czwartek poczułam pierwsze ruchy, kolejne w sobotę tak konkretnie :) i chyba cisza.....
Chyba bo nie jestem na 100% pewna. Jak leżę z reką na brzuchu to wydaje mi się że coś tam czuję w brzuchu, ale delikatnie, takie smyranie.
Jak jest u was?
Czujecie codziennie?
Lekarza mam w poniedziałek.
Od czytania w internecie boli mnie już głowa :(
Na początku było niecodzienne, a teraz od tygodnia czuje codzień, 18+3 tyle że 4 ciąża, Ty który tydzień i ciąża?
@carla89 aaa już wiem co mialam pisac. Ruchy teraz są nisko wyczuwalne, u mnie macica sięga pępka i tak też czuję ruchy, czasami kopie w pęcherz, zależy od ułożenia dziecka :)
 
Do góry