reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

ja kupiłam fride, bo 25zł to nie jest jakiś majątek, ale szczerze to nie wyobrażam sobie tego używać... jakieś dziwne to urządzenie :eek: no, ale może z czasem się przekonam....

Pesca ładny wózek :tak:
 
reklama
Paja - jakoś nie spotkałam się z tymi ekologicznymi pieluchami a może uwagi nie zwróciłam wiec przykro mi ale nie pomogę:-(
Pesca - super wózeczek:-)

Co go glutowych gadżetów je też kupiłam fride, trochę abstrakcyjny to przyrząd jak narazie dla mnie, ale czytałam że najlepiej się sprawdza i to jest najważniejsze;-)

A ja durna baba w ciąży kupiłam nie te kosmetyki nivea co trzeba, nie wiem jakim cudem, przecież już ostatnio wałkowałyśmy temat , gdy chyba Jutrzenka tez kupiła te od 1 miesiąca :zawstydzona/y: no nic będzie na później. Tylko z tego co teraz przeanalizowałam na ich stronce, to do mycia od pierwszych dni życia pozostaje tylko mydełko, bo żele są od 1 m-ca.
Tylko chciałam sie was doradzic, zeby znowu nie kupic czegos złego czy po kapieli lepsze beda któreś z tych mleczek Dla dzieci i niemowląt - Mleczko - NIVEA czy oliwka Dla dzieci i niemowląt - Oliwka - NIVEA i jeszcze jedno czy noworodkom od poczatku smaruje sie buziola kremem o np takim NIVEA BABY delikatny krem pielęgnacyjny - NIVEA
 
Pesca, wózek super.

Fridę planuję kupić, choć na razie wolę sobie nie wyobrażać używania:eek:

Na pieluchach eko niestety się nie znam (w sumie to nie znam się jeszcze na żadnych, chyba że liczymy wykształcenie teoretyczne:-D).

Musa, ja na razie odpuściłam zakupy kosmetyków, poczekam zobaczymy co mi powiedzą na szkole rodzenia, to wtedy zdecyduję. Niby mam kogo zapytać, ale co rodzice to mieli inne metody, więc nie wiem cały czas, co będzie najlepsze dla małej Majki. Jedyne co mam, to zamówione próbki z Johnsons Baby i zapas kremu Nivea na odparzenia, bo dostałam go w prezencie.
 
Ja na razie Fridy nie kupuję .Młodemu nic nie było potrzebne ,a jakby jakieś farfocle się pojawiły to psiknę troszkę solą morską.Jeśli katarek jakiś się pojawi to wtedy podejdę do apteki bo mam parę kroków od domku.
Musa ja kupiłam kosmetyki z rossmana ,żel do kąpieli i mleczko do smarowania.Na razie to odstawiłam ,starszak kąpie się w tym.A dla juniora kupiłam oliwkę i mydełko z bambino bo to od 1dnia życia jest.Do buzi nic nie będę używała ,może później jak będzie mocny mróz to krem na zimno,a tak ogólnie to myślę im mniej kosmetyków tym lepiej dla skóry maleństwa
 
ja jako ponad 4 letnia posiadaczka Fridy stwierdzam ze nie ma w tym nic obrzydliwego. Juz dla mnie gorsze wycieranie tylka po rzadkiej kupie :eek:
Poza tym u nas glownie R to robil bo jednak potrzeba do tego mocnego ciagu a ja jakos tak mocno nie moglam zassac jak on.
Ale jak bylam sama to tez to robilam

naprawde to nic obrzydliwego, zreszta to nasze dzieci przeciez

co do tych do odkurzacza to dla mnie juz wlaczenie go przy chorym dziecku i jeszcze ciagniecie gila wydaje sie mocno nieetyczne :crazy:
Zagadzam sie z toba, tam przesiesz sa filtry zapobiegajace przedostaniu sie. A co do odkurzacza to ja nie wiem ale bym tego nie zrobila, mam zle doświadczenia jak moja sąsiadka tak robiła to płuca sie zaczeły odklejac i dziecko tafiło do szpitala naszczeście jeszcze bylo wcześnie i udało sie dziecko uratować.

A co do kosmetyków to ja stosowałam Jonhsons na dobornoc jest od 0+, albo 3w1 jak dla mnie rewelacja. Nievea uzywałam kremu na niepogode ale jak dla mnie jakis dziwny nie chcial sie wogole mi rozmarowac.
do pupci na poczatku puder jonhson, i czasem linomag a pozniej jak mial odparzenia to sudokrem i juz tak dopuki nie nauczyl sie korzystac z nocniczka.
 
anć - frida to super wynalazek, do różnych rzeczy przywykniesz przy maleństwie :-)

ja kupiłam kremik bambino , a na zimę mam na każda pogodę z Nivei
do mycia płyn z oliwka Nivei, ale będę też myc sama wodą co jakiś czas na początku, zresztą to okaże się w praniu
z Majka miałam Johnsohn'a od 1 dnia i tez było ok
 
Jeśli chodzi o kosmetyki to na szkole rodzenia położna powiedziała żeby kąpać w czymś typu oliatum (obojetne jakiej firmy)a potem już tylko krem do pupy i między fałdki z tlenkiem cynku. ponoć od smarowania dzieci oliwka i zasypywania pup pudrem już sie odeszło. oliatum ponoć nawilża wystarczajaco.a do buziolka to może być krem bambino stosowany od pierwszego spaceru czyli pewnie ok 2tygodni po porodzie
 
reklama
Do góry